Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na galaxy jedyny minus ekranu to Pentile. Innym minusem który zauważyłem to to, że wystaje aparat (łatwiej się porysuje/stłucze) albo jak kładziesz telefon na blacie to głośnik zatyka.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty
Na galaxy jedyny minus ekranu to Pentile.

Dla jednego to minus a dla drugiego już niekoniecznie. Owe 1080 x 1920 pikseli przy 5-calowym wydaje się być w porządku, bardzo dobrą rozdzielczością - ale w sumie dla ludzkiego oka niezbyt fajną ponieważ piksel na takim - co by tu nie mówić - niewielkim ekranie jest bardzo mały (dla mnie fullHD to dopiero minimum 22-cale dla komfortowego oglądania i dbałości o wzrok i oczy). Szczegóły w filmach czy na foto - ok ale praca na tekście (choćby artykuły na stronach www) już gorzej. O ile nie pod­chodzsz do smart­fona z lupą, będziesz zad­owolony z każdego wyświ­et­lacza mającego rozdziel­czość 960 x 540 pik­seli bądź wyższą — już wtedy obraz staje się niemal ide­al­nie ostry, gdyż jesteśmy tylko ludźmi, a nasz wzrok nie jest doskon­ały. Podsumowując mój wywód stwierdzam, iż nawet Pen­tile radzi sobie naprawdę wystar­cza­jąco dobrze, choć dla wprawnego użytkown­ika nie jest dużym prob­le­mem rozróżnie­nie matrycy Pentile od RGB. Zatem kwestia postrzępionych krawędzi - nie będziesz w sumie widział tego w zwykłym użytkowaniu na tej rozdzielczości w Galaxy S4, chyba że bardzo mocno będziesz się temu przyglądał - w sumie w tym telefonie można temu dać rangę nie minus, nie plus ale neutral w tym zakresie. Plusem Pentile jest zaś to, iż takie rozwiązanie jest znacznie tańsze w pro­dukcji, zużywa mniej baterii (ważne przy dużych smartfonowych 5-cio calowych i większych ekranach) oraz przekłada się pozy­ty­wnie na żywot­ność ekranu.

Link to post
Share on other sites

Pentile na SGS IV praktycznie nie istnieje. Ma zupełnie inny układ pikseli niż SGS 3. Po za tym przy tak ogromnej rozdzielczości nawet jakby układ pozostał ten sam to i tak nie byłoby widać PenTile.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Po za tym przy tak ogromnej rozdzielczości nawet jakby układ pozostał ten sam to i tak nie byłoby widać PenTile.

Dokładnie to opisałem ale troszkę szerzej, dla laików ;)



BTW- kiedy S4 będą dostępne w normalnej sprzedaży w PL (z Androidem w j. polskim)?

Link to post
Share on other sites

Dlaczego się nie zgadzasz?

S4 nawet potrafi przymulić jak się nim bawisz w media markcie na czystym sofcie. HTC One lata jak burza, jest lepiej zbudowany, lepsza nakładka(brak mułu) Pamięć wewnętrzna nie zakrawająca o kpinę. 9GB na aplikacje to w tego typu zabawkach mało. Ekran mistrzowski w HTC One, zdecydowanie najlepszy na rynku.

Link to post
Share on other sites

Jeśli robić offtop o HTC One to krewny ma ten telefon i jest gorszy od S4. (będzie hejt ;))

 

 

 

O ile nie pod­chodzsz do smart­fona z lupą

 

Tak się składa, że mam krótkowzroczność i praktycznie z 10 cm patrzę na telefon. 

 

 

 

kolory az cie bija bo twarzy

 

W menu S4 jest magiczna opcja "Profesjonalne zdjęcie" która obniża nasycenie barw i poprawia naturalną reprodukcję kolorów.

Edytowane przez xue9999
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

HTC One lata jak burza, jest lepiej zbudowany, lepsza nakładka(brak mułu) Pamięć wewnętrzna nie zakrawająca o kpinę. 9GB na aplikacje to w tego typu zabawkach mało. Ekran mistrzowski w HTC One, zdecydowanie najlepszy na rynku.

S4 ma aktualnie najszybszy procesor na rynku i we wszystkich benchmarkach jesy wydajniejszy niz HTC One. Pamiec to nie problem bo ma slot na do 64GB czyli lacznie wiecej niz HTC One. Ekran - nie zauwazysz roznicy przy tej rozdzielczosci a poza tym S4 ma go bardziej energooszczedny. Soft i nakladka to kwestia gustu, zreszta mozna je wylaczyc. No i HTC One wzgledem S4 robi tragiczne zdjecia w dzoen przy normalnym oswietleniu. S4 ma tez funkcje, ktorych brak HTC One - jakie to sam wiesz. Tyle. Co do obudowy to przy odrobinie ostroznosci i odpowiednim etui nie bedzie klopotu... No i wiadomo - baterii w HTC nie wymienisz, co po pol roku intensywnego uzywania moze juz byc problemem. I dlatego imo S4 wypada lepiej ;)

 

http://forum.benchmark.pl/topic/86462-htc-one-vs-samsung-galaxy-s4/?p=992190

Link to post
Share on other sites

Ja zostane przy xperi Z tylko teraz mam male pytanko bo cena na sony mobile stoi juz dlugi czas na £499 moze znacie jakies terminy czy cos kiedy cena chociarz spadnie do 400 :D ?

bo chyba zrezygnuje z abonamentu bo obliczylem i przez 2 lata zaplace 700£+ to mam juz takie 2 telefony o.o fakt faktem ze tego az tak nie odczuwa sie bo co miesiac okolo 34£ placisz 

wiec chyba lepszy sposob jest zeby zaplacic do 499 i miec spokoj przez 2 lata ;)

 

A moje pytanko, czy np jak kupie na stronie 'sonymobile' na stronie lub u sony w sklepie to czy ma ono gwarancje np na kradziez zgubienie i uszkodzenia czy moze lepszy sposob zeby kupic xperie z na ebayu za 350-420£ nowa i zrobic ubezpieczenie na kradziez itp?

Link to post
Share on other sites

Ja zostane przy xperi Z tylko teraz mam male pytanko bo cena na sony mobile stoi juz dlugi czas na £499 moze znacie jakies terminy czy cos kiedy cena chociarz spadnie do 400 :D ?

bo chyba zrezygnuje z abonamentu bo obliczylem i przez 2 lata zaplace 700£+ to mam juz takie 2 telefony o.o fakt faktem ze tego az tak nie odczuwa sie bo co miesiac okolo 34£ placisz 

wiec chyba lepszy sposob jest zeby zaplacic do 499 i miec spokoj przez 2 lata ;)

 

A moje pytanko, czy np jak kupie na stronie 'sonymobile' na stronie lub u sony w sklepie to czy ma ono gwarancje np na kradziez zgubienie i uszkodzenia czy moze lepszy sposob zeby kupic xperie z na ebayu za 350-420£ nowa i zrobic ubezpieczenie na kradziez itp?

 

 

Nie wiem jak kolego liczysz ale ja nie rozumiem.

W mim przypadku mam abonament miesięczny bez telefonu w 3 UK za 25£ miesiąc.

2000 min. poza siecią , 5000 w sieci i internet un-limited , telefon służy jako modem.

Jak bym chciał wziąć telefon to bym płacił 35£ co miesiąc.

Czyli za telefon zapłacił bym w kontrakcie 240£ + 29£ = 269£.

 

Najtaniej co znalazłem to Amazon. £434.58

http://www.amazon.co.uk/Sony-Xperia-SIM-Free-Smartphone/dp/B00AXXOXKW

 

Ale jak chcesz gwarancje poprzez siec 3 to u nich masz za £449.

http://www.three.co.uk/Discover/Sony_Xperia_Z

Może warto dopłacić bo w razie problemów wykonujesz telefon do 3 i przyślą ci następnego dnia pudełko do zapakowania i odesłania do nich.

Mi tak naprawili HTC dwa razy.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Czyli za telefon zapłacił bym w kontrakcie 240£ + 29£ = 269£.

no tak ale 29£ musisz placic przez 24 miesiecy =696£ lub przez 18 miesiecy =522 to juz masz prawie takie 2 telefony no ale mniejsza z tym 

Dzieki za linki ;D

jeszce tylko pytanko gdzie pisze ze gwarancja ? w sieci 3 http://store.three.co.uk/view/content/basket ?

 

 

Ostryb a jak masz telefon w sieci 3 to np jest xperia z za 31 miesiecznie i to juz pokrywa ubezpieczenie np na uszkodzenie itp ? czy musze oddzielnie to kupic ?

albo jak np kupie za 460£' pay and go' to tez ma gwarancje czy nie ?

Edytowane przez I3arty
Link to post
Share on other sites

 

 

Ostryb a jak masz telefon w sieci 3 to np jest xperia z za 31 miesiecznie i to juz pokrywa ubezpieczenie np na uszkodzenie itp ? czy musze oddzielnie to kupic ?

albo jak np kupie za 460£' pay and go' to tez ma gwarancje czy nie ?

 

 

Nie no uszkodzenia podchodzą pod  (accident damage) .

Musisz oddzielnie wykupić lub jak masz konto w banku to u nich.

Ja za utrzymanie kąta płace 14£ i mam ubezpieczenie telefonu w cenie.

 

Z gwarancją to najlepiej pójdź do salonu i się spytaj.

Nie chce cię wprowadzić w błąd.

Ale skoro telefon w kontrakcie na 24 miesiące ma 24 miesiące gwarancji to kupione na pay and go, powinno być tak samo.

Dawno nic nie czytałem na ten temat ale przypadkiem w UE nie obowiązuje gwarancja producenta dwu letnia?.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja mam od przed wczoraj S4 i odpadło mi kawałek literki S z napisu SAMSUNG, takze jakść wykonania ma dużo do życzenia.

 

 

Zgłoś na gwarancję i tyle. To się może w każdym telefonie przytrafić.

 

Mixtape...jak byś skomentował gdyby ci z ipada jabłko odpadło?

Sorry za spam,ale nie mogłem się powstrzymać :D

Link to post
Share on other sites

Jakby Jabłko odpadlo to by pewnie nowego iPada dali :D

To się nie może w każdym telefonie przytrafić, zwłaszcza w modelu za 2 tysiące.

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...