Skocz do zawartości

Znajomość języków obcych :)


Recommended Posts

Siemka. Jakie znacie języki obce i na jakim poziomie? Ja znam angielski na poziomie B2, czyli bardzo komunikatywnym. Podstawy niemieckiego. No i oczywiście polski, ale o tym nie trzeba pisać... Marzy mi się znać w przyszłości "perfect" angielski, niemiecki i hiszpański. Jak to jest u was? Można wg was znać kilka płynnie języków? :)

Link to post
Share on other sites

Wiele zależy od predyspozycji lingwistycznych oraz pierwszego i drugiego języka. W Holandii i Belgii sporo nastolatków perfekcyjnie zna po 2-3 języki obce i oni akurat najlepiej wypadają w Europie. Tylko, że język niderlandzki, liczne podobieństwa fonetyczne, znaczeniowe oraz ciągła ekspozycja na języki obce dają im idealne warunki.
Mam jednego kumpla z USA, który od dziecka znał angielski i hiszpański, a później nauczył się włoskiego, francuskiego i portugalskiego, bo znacznie łatwiej przyswajać języki pochodzące z jednej rodziny.
W przypadku francuskiego zauważyłem, że bardzo dobra znajomość angielskiego i nazdzwyczaj szerokie słownictwo również znacznie ułatwiają rozumienie i naukę tego języka. Wiele słów ma pochodzi od tego samego rdzenia, ale w każdym języku zawędrowały do rożnych kontekstów. Umiejętność kojarzenia powiązań między językami znacznie upraszcza naukę.

Moim zdaniem najważniejszy jest angielski, ale nie takie na przeciętnym poziomie, tylko bardzo rozwinięty, który daje możliwość swobodnej rozmowy na całkowicie dowolny temat. Inne języki to już w formie uzupełnienia i wedle własnych zaintresowań.
Najważniejsze jest by stale praktykować i mieć bliskich znajomych z różnych krajów. Najlepiej jest też znaleźć sobie pannę z innego kraju i móc na codzień uczyć się z najlepszego źródła.



PS. Zadne te szkolne poziomy B coś tam nie mają znaczenia. To tylko taka sztuka dla sztuki.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie podstawą jest znać język żeby jakoś te zdania klepać żeby miały ręce i nogi.Ja znam angielski na poziomie można powiedzieć dobrym bez problemu bym się dogadał z jakimś obcokrajowcem. 

Link to post
Share on other sites

Ja także znam angielski w takim stopniu, iż potrafię się swobodnie komunikować :) Ale marzy mi się opanować ten język perfect + chciałbym nauczyć się jakiegoś języka z południa Europy np. Francuski - podoba mi się ten kraj, mam tam rodzinę i może w przyszłości chciałbym tam wyjechać :)

Link to post
Share on other sites

Siemka. Jakie znacie języki obce i na jakim poziomie? Ja znam angielski na poziomie B2, czyli bardzo komunikatywnym.

 

Też mi się wydawało, że znam angielski na poziomie komunikatywnych dopóki nie wyjechałem za granicę.... brutalna rzeczywistość uświadomiła mi, że na takim poziomie nie jestem. Teraz jestem w trakcie kursu po którym jest o wiele lepiej. Nauczyłem się w 3 miesiące więcej niż w Polsce przez 10 lat. Trzeba być w danym kraju, posługiwać się językiem i starać się go ogarnąć. Jeżeli gadasz sobie z kolegami ( polakami ) i wydaje Ci się, że to poziom komunikatywny to możesz się grubo mylić :D

 

Coś mi zostało jeszcze z niemieckiego...

Link to post
Share on other sites

Angielski płynny i niemiecki w podstawach komunikatywny. Oba przetestowane na projektach zagranicznych. Obecnie jako, ze siedzę głównie w Skodzie, to i zaczynam łykać czeskiego trochę, ale niedługo i tak zmieniam projekt :(.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Niemiecki - podstawy bardzo proste jeszcze z gimbazy - osoby czasy i proste zdania

Angielski - plynny (wkoncu praca na recepcji w uk)

Lacina - mialem w prywatnej szkole - pare sentencji pamietalem ale zapomnialem

Wulgarny - plynny

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Angielski

Polski

Niemiecki

Włoski

Japoński (średnio-Zaawansowany)

W kolejności od tego który umiem najlepiej :).

Wszystkie poza Japońskim płynnie w mowie i pisaniu (W japońskim to tak jeszcze troszkę).

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

Witam 

Miałem założyć własny temat ale widzę że już istnieje podobny wątek. Czy orientujecie się może jakie są najlepsze anglojęzyczne odpowiedniki stron typu komórkomania, benchmark. Jestem na etapie nauki języka i myślę, że taka lektura po codziennych obowiązkach będzie doskonałym uzupełnieniem normalnej nauki (przyjemne z pożytecznym  ;) ) Do tej pory korzystałem z Pc Advisor  ale mam wrażenie że strasznie mało dzieje się tam w komentarzach a tematy wolno się zmieniają (może to kwestia konfiguracji zakładek strony?) Przed chwilą wszedłem na stronkę extrimetech która wizualnie przypomina benchmarka   :D  

Link to post
Share on other sites

Matt - czemu PL na 2-giej pozycji :> ?

Bo w pracy odkąd pamiętam używałem każdego innego języka niż Polskiego. W Polsce bywałem rzadko (teraz bywam częściej). Jeszcze można dodać, że u mnie w domu rozmawiam po Angielsku (Moja dziewczyna pochodzi z Szwajcarii).

No cóż jak widać rzadko używam Polskiego głównie w sklepach i na forum (Z pewnego powodu założyłem konto na polsko-języcznym forum informatycznym, by po prostu mieć styczność z naszym językiem).

Link to post
Share on other sites

No to dobrze że chcesz mieć styczność z Polskim jeszcze ;)

Ja znam angielski, powiedzmy na poziomie zaawansowanym i podstawowe podstawy podstaw Niemieckiego %-) Co do tego, że 10 lat w Polsce dało Ci mniej niż 3 na jakimś kursie - To zależy od człowieka. Jak masz blokadę językową to choćbyś znał na poziomie zaawansowanym to się nie dogadasz. Dlatego dobrze jest wysyłać dzieci za granicę ;) I nie zabraniać im grać w MMORPG :D

Edytowane przez Drzewo97
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja dosyć skromnie, bo angielski na poziomie B2+ i FCE w pierwszej połowie 2014 roku. Niemiecki na poziomie A1/A2, jestem w stanie się jakoś dogadać. I do tego podstawy włoskiego.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...