Skocz do zawartości

Komputer tylko do gier za 6000zł


Recommended Posts

Witam.

Proszę o porady i sugestie dotyczące zestawu.

Zestaw składam tylko do gier, wszystkie podzespoły razem z monitorem.

 

  • Zastosowanie komputera : Gry,
  • Maksymalna kwota : 6000zł
  • Których części potrzebuję : wszystkie
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920:1080
  • Specjalne wymagania : wydajny
  • Części z poprzedniego komputera : brak
  • Własna propozycja zestawu : poniżej
  • Inne : typowo do gier

 

Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Low Voltage

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/

Gigabyte GeForce GTX 670 OC 2GB DDR5 256bit (1058/6008)

GoodRam Thunder 60GB SATA3 (550/530MB/s)

Seagate 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

OCZ StealthXStream2 600W

Zalman Z9 Plus (b/z)

Asus DRW-24B5ST SATA (black)

Razer Lycosa Mirror

Razer Deathadder 2013

Creative Labs Inspire T3130 (2+1)

Benq BL2410PT (VA, 4ms, DVI, DP, pivot LED)

 

Bardzo proszę o komentarze.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Skoro nie będziesz podkręcał zestawu, to nie bierz procesora z serii K tylko non-K, zaoszczędzisz trochę.

 

Kartę graficzną także dałbym 2x gtx660, ale to sam musisz zadecydować, up podał link do odpowiedniego tematu.

 

Jak widzę, karty dźwiękowej nie wrzuciłeś, więc te gówniane głośniczki nie powinny ci przeszkadzać. Jeżeli chcesz coś lepszego to polecam kartę Audiotrak Prodigy HD2 Advance i głośniki Modecom MC-MHF60 (300 zł) lub dorzucić do Edifier C3 (550 zł, w zupełności ci wystarczy).

 

NIEKOMPETENCJA. Biafra

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dysk SSD planuję tylko na system i ew. programy, dlatego chciałbym 2TB na resztę, czy 60gb to mało ? Czy mam zły tok myślowy ?

 

Chłodzenie procesora naprawdę jest mi potrzebne ? Chłodzenie z BOX'a nie wystarczy ? (nie będę podkręcał)

 

Zasilacz musi być konkretny (sprawdzony przez Was) czy to, co podałem za 260zł jest ok ?

 

Z kartą graficzną jednak zdecyduje się na jedną , jaki model, co lepsze to będę musiał poszukać na forum.

 

Czy karta dźwiękowa faktycznie odczuwalnie jest lepsza niż ta, standardowa z płyty głównej ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz lepsze głośniki niż typowe Creative czy Logitech (obie firmy to dno) to powinieneś usłyszeć różnicę. Zestaw Audiotrak HD2 Advance + Edifier C3 kosztuje razem około 1000 zł, ale jakość dźwięku jest o niebo lepsza niż C/L + integra. Jeżeli nie słuchasz dużo muzyki to możesz wziąć te Modecom MC-MHF60 i Audiotraka Maya U5 (zewnętrzna karta dźwiękowa, ma wybitne recenzje) za 550 zł łącznie. Ewentualnie Maye U5 możesz wymienić na jakiś model Asus Xonar.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
czy 60gb to mało ?

Tak - to nawet bardzo mało - lepiej sobie darować taki dysk i dozbierać do minimum 128GB.

 

 

Chłodzenie procesora naprawdę jest mi potrzebne ? Chłodzenie z BOX'a nie wystarczy ?

Nie jest potrzebne - BOXowe daje radę z temperaturami, ale kultura pracy ma wiele do życzenia stąd propozycja zakupu innego coolera (cichszego przede wszystkim).

 

 

Zasilacz musi być konkretny (sprawdzony przez Was) czy to, co podałem za 260zł jest ok ?

Słuchaj osób znających się na rzeczy - od siebie polecam XFX550W / BQ L8 530W - 630W

 

 

Z kartą graficzną jednak zdecyduje się na jedną , jaki model, co lepsze to będę musiał poszukać na forum.

Jak jedno GPU to polecam :

- 7970 3Gb Od gigabyte z WF3, lub od Sapphire / Asus DCII

- gtx670 od gigabyte z WF3, lub Asus ze swoim DCII

 

y karta dźwiękowa faktycznie odczuwalnie jest lepsza niż ta, standardowa z płyty głównej ?

Zależy od tego jakie masz głośniki - do zestawu o średniej jakości wystarczy Integra - do czegoś z górnej półki warto już zainwestować w kartę dźwiękową / DAC.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Myślę, że tak to będzie wyglądało, będzie to wszystko razem śmigało ?

 

Powinno działać bez zarzutu, tylko mam kilka uwag.

 

1) Chyba gdzieś zgubiłeś myszkę, ponieważ chciałeś ją na początku, a tu już jej nie ma.

2) Weź wrzuć sobie jakąś podkładkę pod myszkę (o ile nie masz). Nawet zwykła szmacianka typu A4TECH X7 za kilkanaście zł da radę, o ile będzie ci ona pasowała.

3) Jesteś pewien, że nie chcesz kupić jakiegoś cichszego chłodzenia do procesora?

4) Chcesz same głośniki bez karty dźwiękowej? No i w dodatku wybrałeś sobie Creative, które są bardzo słabe. Ja polecam Modecom MC-MHF60 i Audiotraka Maya U5 za ~500 zł łącznie (z przesyłką, 450 zł bez przesyłki), a różnica będzie kolosalna. Jedynym minusem jest fakt, że Maya U5 jest zewnętrzną kartą, co może trochę skomplikować sprawę.

 

NIE CYTUJ CAŁYCH POSTÓW. Biafra

Link to post
Share on other sites

Ja tego nie rozumiem. W moim przypadku podkładka (chyba) nie byle jaka od Blizzarda tylko negatywnie wpływa na jakość korzystania z myszki:) Myślę, że podkładka jest must-have dla graczy hardcorowych i osób, które grają na nietypowych powierzchniach np szkło.

Link to post
Share on other sites

 

 

Blizzarda

 

Podkładka od Blizzarda? Chyba raczej podkładka z logiem Blizzarda.

 

 

 

jest must-have dla graczy hardcorowych i osób, które grają na nietypowych powierzchniach np szkło.

 

Bzdura. Jak przesuwanie myszki po drewnie może być wygodne? Ani to precyzyjne, ani to ciche.  

Link to post
Share on other sites

 

 

Podkładka od Blizzarda? Chyba raczej podkładka z logiem Blizzarda.
 

 

Otóż to :P właśnie dlatego podkreśliłem słowo CHYBA :P

 

Dla mnie podkładka to był zbędny gadżet. Mogę się mylić, bo póki co nie jestem graczem pc'towym, albo jakoś nie umiem tego docenić :P

 

 

 

Jak przesuwanie myszki po drewnie może być wygodne?

Jak dla mnie podkładka jest bardziej nie wygodna, bo skrobie ona w rękę.

 

 

Wg mnie nie ma co dyskutować o gustach bo jest to kwestia indywidualna i tyle ;P

Link to post
Share on other sites

@HertzPL

 

Podkładka "must-have" tylko dla hardcorowych graczy? Czy kilkanaście złotych to aż tak duży wydatek, żeby pozbawiać się większego komfortu pracy przy komputerze? Zwykła podkładka pokryta tkaniną jest dużo lepsza w użytkowaniu niż jakikolwiek blat biurka (szkło, drewno itp.)...

Link to post
Share on other sites

Pozwól, że zacytuję siebię:):

 

 

Wg mnie nie ma co dyskutować o gustach bo jest to kwestia indywidualna i tyle ;P
 

 

Niektórzy uważają podkładkę za coś ważnego inni nie...

Trochę odbiegamy od tematu, więc proponuję zakończyć debatę na temat podkładek :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...