Skocz do zawartości

Komputer do 4600zł (gry, grafika, obróbka wideo)


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry, grafika 3d (3dsmax poziom: beginner), obróbka video
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4600 zł
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Tak
  • Specjalne wymagania: cisza, wygląd obudowy(bez niepotrzebnych światełek coś w stylu define r4 może być z oknem)
  • Których części potrzebujesz?: "buda"+monitor (najlepiej >=23 cale ips)
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Brak
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/mjHwJt/

     

Procesor jak narazie dałem taki a nie i7 3770K gdyż jak narazie go nie ma.. Następnie chłodzenie też jest zastępcze i tylko poglądowe gdyż celuję w macho black/white. Jak narazie nie mam pomysłu na monitor.

 

Dodam, że z zakupem poczekam do premiery haswella i wtedy zdecyduję czy koszta mnie nie przerosną i czy w ogóle warto się przesiadać...

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

Link to post
Share on other sites

ja bym zrobił takie zmiany:

dysk: WD caviar blue 1TB

GPU: Gigabyte GTX 660Ti 2gb albo 3gb w zależności od budżetu. 

RAM: Kingston 8gb(2x4gb) 1600MHz

Może wyjdzie parę złotych więcej, ale zmiana wg. mnie warta dopłaty. 

 

Pytanie jeszcze apropos monitora:

Co jest dla ciebie priorytetem; Gry czy grafika?

Edytowane przez HertzPL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja bym zrobił takie zmiany:

dysk: WD caviar blue 1TB

GPU: Gigabyte GTX 660Ti 2gb albo 3gb w zależności od budżetu. 

RAM: Kingston 8gb(2x4gb) 1600MHz

Może wyjdzie parę złotych więcej, ale zmiana wg. mnie warta dopłaty. 

 

Pytanie jeszcze apropos monitora:

Co jest dla ciebie priorytetem; Gry czy grafika?

Sądzę że raczej gry bo na takim jeszcze można coś zrobić w grafice a biorąc monit pod grafike mogło  by być ciężko czasem w coś pograć... Myślę, że na pewno powinien to być monitor z matrycą IPS :D

 

Co do karty to jeśli warto to mogę wymienić a czy 3gb czy 2 to jest pytanie... 2gb kosztuje mniej niż 7950 więc powinienem sie zmieścić w budżecie natomiast wersja 3gb to już chyba ponad 7950 i tu chyba powinien być już mały problem. Teraz pytanie czy warto. Nadmienię, że nie wykluczam kiedyś w przyszłości dokupienia drugiego monitora i pracy na dwóch ale to dopiero wtedy kiedy uznam, że naprawdę tego potrzebuję...

Edytowane przez bajka
Link to post
Share on other sites

Ja właśnie kupuję dla siebie GTX670 4gb. Pracuję na 2 monitorach, ale 2gb by wystarczyły. W tym przypadku różnica to 100zł więc biorę 4gb. Wszyscy mi mówią, że 2gb wystarczą, więc i w twoim wypadku też tak powinno być:) Monitorek może taki: Dell U2312HM (też taki biorę). Podono najlepszy w tej cenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już wiem że jak miałbym brać GTX to brałbym wersję MSI Power Edition OC tylko zastanawiam się czy podany na poczatku radeon 7950 nie jest przypadkiem wydajniejsza... Ma ktoś może aktualne testy jak wygląda ta sytuacja bo stery się zmieniają i wogóle??

 

Może jest jeszcze jakaś inna być może tańsza bądź lepsza opcja do przedyskutowania czy to co wybrałem z małymi poprawkami po drugim poscie to opcja wystarczająca?

Edytowane przez bajka
Link to post
Share on other sites

W testach wychodzi, że radeon jest mocniejszy, ale niektóre tytuły lepiej działają na poszczególnych kartach. Z tego co wiem BF3 ma o 10fps'ow wiecej na GTX niz na radeonie. Papier to nie wszystko (przynajmniej dla mnie). Kiedyś (nie wiem jak teraz) ATI było z tyłu ze względu na słabe sterowniki i mikroprzycięcia. Decyzja należy do Ciebie. Obie karty są mocne i z obu będziesz zadowolony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oki w takim razie dzięki wszystkim za pomoc. Teraz będę się zastanawiał nad poszczególnymi częściami a jak tylko złoże to jeśli to kogoś będzie interesować to wrzucę w tym temacie.

 

Jeszcze raz dzięki! Wszyscy dostali po plusiku. Jak jeszcze jakieś propozycje się znajdą to jestem otwarty a z samym zakupem komputera czekam do premiery Haswella i wtedy się okaże co i jak.

 

Co do SLI to zestaw spoko tylko jednak przekracza delikatnie mój budżet gdyż jeszcze doliczając do tego monitor wychodzi już koło 5000zł

Edytowane przez bajka
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

No dobra w takim razie trochę odkopuję swój stary temacik... Czas na zamówienie już nadszedł już właśnie zdecydowałem co chce mieć ale mimo wszystko mam jeszcze parę dylematów.

 

Zestaw na który się zdecydowałem to:

 

PROC: i7 3770K + Macho wersja z 140mm wentylatorem

MOBO: MSi Z77A G45

RAM: 8GB ddr3 Crucial Ballistix 1600MHz CL9 

GRAFA: gtx760 Gigabyte 2GB OC WF3

HDD: 1TB WD Blue

PSU: XFX550W

Buda: Corsair 300R/Fractal Core 3000/Arc midi r2 (tu się jeszcze zastanawiam zależy od reszty podzespołów)

MONITOR: Dell u2312hm

 

Pierwsze nad czym się wacham to nad wersją GTX-a. Jest wiele wersji a interesuje mnie najbardziej wydajna, podatna na OC i CICHA. Myslałem oprócz tego Gigabyte-a nad wersją od MSI.

 

Następny dylemat dotyczy zasilacza. Czy warto dopłacić do Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W? Zależy mi aby w obudowie był porządek z kablami oraz  oczywiście na ciszy.

 

I ostatnie pytanie dotyczy monitora gdyż wpadł mi w oko jeszcze jeden a mianowicie BENQ BL2410PT. I teraz pytanie ktory lepiej wybrać... Oczywiście który będzie lepszy do gier i lepiej będzie się sprawował w nocy gdyż często wtedy wysiaduję na komputerze.

 

I żeby nie było jak narazie jest 8GB RAM-u gdyż budżet trzyma ale jak tylko dozbieram dorzucam kolejne 8 :D

Edytowane przez bajka
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...