Skocz do zawartości

hd 7950 + 500zł w kielni czy gtx 670


Recommended Posts

witam tak jak w temacie. Działać będzie na takim zestawie : http://www.morele.net/inventory/info/pebBcx/

gtx 670 jest jakby to powiedzieć ,,niezawodny'' tzn nie ma przycięć jakichkolwiek błędów etc.

gorzej z 7950 tu wyczytałem że karta potrafi płatać różne figle. Sądzę że brałbym gigusia.

Moje pytanie polega na tym : czy warto dopłacać do gtx 670 dla tych 5-10 fps (dla mnie zmniejszenie jednej opcji w ustawieniach nie zbawi )  i czy hd 7950 jest pozbawiony jakichkolwiek wad.

Link to post
Share on other sites

Znam dwie osoby z HD7950, które są przezadowolone z karty. Nie mają żadnych problemów.

 

Pozbawiony jakichkolwiek wad nie jest żaden z układów. GTX670 będzie wprawdzie nieco szybszy (parę-paręnaście procent), ale przycięcia i błędy na HD7950 to raczej plotka.

 

Równie łatwo możesz trafić na wadliwy egzemplarz Geforce. Tu reguły nie ma. Jeśli ta dopłata 500zł robi ci różnicę w portfelu - nie dopłacaj, jeśli nie robi - GTX670 będzie nieco szybsze. 

Link to post
Share on other sites

500zł? to gdzie Ty patrzysz na te ceny że aż taka różnica? na agito to różnice z rzędu 300-350zł max.

7950 można bardziej przyrównywać do 660Ti(70-150zł tańsza względem 7950) niż 670

7950 ma znacznie wyższy pobór prądu ale jest minimalnie wydajniejsza a i amd daje do swoich produktów więcej darmowych gier.

Osobiście posiadam 670 asusa DCUII TOP od blisko roku i jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę, że nie zmieni się napięcia jak w tym Gigabyte, to rzeczywiście strasznie wielki pobór prądu względem GTX670. http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_amd_i_nvidia_hd_7950_vs_gtx_660_ti?page=0,17
 

Moim zdaniem lepiej wybrać tańszego 7950, który wydajnością jest bardzo zbliżony do gtx670, a zaoszczędzone pieniądze wydać na coś innego ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...