Skocz do zawartości

Asus P7P55D - Premium. "Black Magic"


Recommended Posts

Witam.

 

Mam spory problem z moim komputerem mianowicie:

 

Na samym początku powolutku sypał się Windows 7(Prof. 64bit).

Ogólne problemy(antywirus miał problemy, zaczęło strasznie mulić, programy które się miały uruchamiać automatycznie przy starcie częściowo się nie uruchamiały), próbowałem przywrócić system, po prostu nie dało rady akcja kończyła się niepowodzeniem.

No i w pewnym momencie włączam sobie kulturalnie komputer i przy starcie Windowsa, blue screen.

Troszkę mnie "poniosło", lecz pomyślałem, że wgram sobie Windowsa 7 na nowo.

No to jedziemy. Windows się wgrywa już jest instalator, klikamy dalej i dalej. Sformatowałem dysk, rozdzieliłem na partycje i ok. Przy rozpakowywaniu wyskoczył błąd "x800... coś tam" już zapomniałem, ale doczytałem, że ponoć występuje on najczęściej przy uszkodzonych pamięciach. (powtarzałem akcje kilka razy, raz przy 20%, 30% rozpakowania pojawiał się błąd, i potem kilka raz przy 100%).

 

No cóż nie potrafiłem wgrać Windowsa7 na swoim kompie, lecz nie tracę nadziei.

To co robię? Idę z dyskiem do kolegi, ot co ;D. Wgrałem Windowsa 7 ładnie, pięknie, troszkę wolno szło, ponieważ ma starszy sprzęt. No ale się wgrał, więc wracam do domu pełny nadziei, że się komputerek uruchomi...

No nie ma bata, jak już ma wyskoczyć logowanie to jest czarny obraz i tylko kursorem można się pobawić, po chwili "tuuum" błąd, Windows nie potrafi załączyć okna logowania(tak nie pisało, ale coś w tym stylu)... Krew mnie zalała.

Tu się moje pomysły skończyły.

 

Więc zaniosłem komputer do komputerowego(tam kupiłem procesor i RAM).

Sprawdzili mi sprzęcik i teraz tak: Dysk, Karta Graficzna i Zasilacz(Tu się zawiodłem) Jest OK na 100%.

Polecił mi abym zawiózł jutro sprzęt do komputerowego gdzie mają części pod Core i5 i tam mi zdiagnozują kompa, tak zrobię.

No ok, ale co najdziwniejsze... Wgrał mi Windowsa Xp i działał bez problemu i why?

Nie ma mowy o tym, że płyta jest nie kompatybilna z Win7, przez Miesiąc działała bez problemu na tym systemie.

A jak próbował wgrać ponownie Win7 na moich oczach to przy wgrywaniu plików pojawiło się blue screen i po zamiatane Oo.

Twierdzi, że Płyta Główna albo RAM "dead" nie wyklucza też procesora, ale bardziej stawia na Płytę a to dla mnie potworne, bo jak nie da się jej naprawić to bay bay 1000zł.

 

Kupiłem komputer pod Win 7(Xp już miałem, a na 7 wydałem 500stów). Walczę, dlaczego na tym sprzęcie nie można nagle wgrać ani uruchomić Win7(zaznaczę to, iż na początku nie było problemu z wgrywaniem Win7).

 

No i po prostu czy ktoś się spotkał z takim problemem?.

By bym wdzięczny za wasze opinie.

Pozdrawiam.

Adam.

Link to post
Share on other sites

Przyczyn może być tyle, ile sprzętu na świecie :zamykamy:

Jedna zasada - nie instaluje się systemu na nie swoim sprzęcie. Xp zawsze się wysypywał przy takiej operacji (po prostu inny sprzęt). W stosunku do W7 nie robiłem takiego testu, ale przypuszczam, że jest to samo. A dlaczego masz stracić 1000zł? Chyba jest gwarancja na płytę? Postawię na uszkodzone pamięci. To jest najczęstsza przyczyna różnych anomalii z kompem.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...