Skocz do zawartości

Prośba o sprawdzenie umiejętności składania komputerów.


Recommended Posts

Witam, chcę w przyszłości zająć się składaniem zestawów komputerowych, czy paru specjalistów z forum mogło by podać parę przykładowych "sytuacji z życia wziętych"? I potem ocenić to co ja bym zaproponował w danej sytuacji ?

Bardzo proszę o pomoc!

Link to post
Share on other sites

Poproszę komputer do gry w najnowszego coda, GTA5 i renderowania bitmap w oprogramowaniu do obróbki rastrowej od Microsoftu. Ponadto chcę nagrywać streamy na youtube.

 

Mój budżet to około 2500zł +300zł na monitor.

 

Specjalne wymagania: Ktoś gdzieś ma i7, to ja też taki wymagam. Oczywiście płyta z obsługą technologii Physx i karty graficzne w crossfirex.

 

Powodzenia ;)

Link to post
Share on other sites

@rezerwuar

 

SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze

Intel Core i5 3570K

MSI Z77A-G45

Patriot 8GB(2x4GB) 1333MHz CL9

WD Blue 1TB Sata3

Fortis HE1225

Sapphire Radeon HD7870 2GB (1000/4800)

SilentiumPC Brutus 410

 
Wszystkie "zamówienia" będą realizowane, ale kolejno (według daty postów)
 
@kargulec12
2000ZŁ
SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze - Zasilacz cenionej przez wielu firmy. O mocy 500W, potwierdzonej certyfikatem 80+Bronz. Czyli jego sprwność wynosi >80% deklarowanej mocy. Więc nie jest to taki sam zasilacz jak te za 80 zł o mocy 1000000W, bo w nich moc nie jest w żaden sposób potwierdzona, a jedynie zadeklarowana. 

AMD Phenom II X4 965 BE -  Mimo nie najmłodszej konstrukcji to ceniony procesor, jego zaletą są 4 rdzenie (tu mina laika o wyrazie WTF?) . Cztery rdzenie to inaczej możliwość robienia 4 rzeczy na raz. To tak ja pan miał by cztery ręce a nie dwie. Poza tym jest to seria BE, która umożliwi OC (znowu t sama mina), czyli zwiększeni osiągów procesora. Jest to proste.

Gigabyte GA-970A-UD3 - Płyta ta współpracuje z wybranym procesorem, posiada USB3.0 i najnowsze Sata - co zapewnia szybki przesył danych na dysk wewnętrzny jak i pendriwe czy telefon. Daje możliwość przyszłej rozbudowy.

Patriot 8GB(2x4GB) 1333MHz CL9 - Osiem GB ramu do gier wystarczy, nie jest może najszybsza, ale do gier dość szybki

WD Blue 1TB Sata3 - Nie ma za bardzo co opisywać, 1TB pojemności, szybki ja na swoją cene

Thermalright HR-02 Macho120 - Kawał metlu odprowadzający ciepło :D(o dobrym stosunku wydajności do ceny)

Sapphire Radeon HD7770 1GB (1000/4500) - Ceniony przez wielu producent, sam układ pochodzi z najnowszej serii kart AMD, pozwoli na  konfortową grę w FH na niskich/średnich ustawieniach najnowszych produkcji (AKTUALNIE obecnych na rynku.)

SilentiumPC Brutus 410

1500ZŁ

 

XFX Core 450W - Mniejsza moc niż model wyżej, ale muszą być cięcia
Intel Pentium G2020 - Niestety tylko 2 rdzenie, ale budżet tylko na tyle pozwolił.

AsRock B75 Pro3-M - Płyta umożliwia wstawienie wielu modeli procesorów więc późniejsza rozbudowa to nie problem. Funkcjonalnie płyta porównywalna do poprzedniej, jednak nie umożliwia OC

Patriot 4GB(2x2GB) 1333MHz CL9 - Zmniejszony -cięcia

WD Blue 500GB Sata39 - Zmniejszony -cięcia

Bez chłodzenia - zestaw bez OC więc chłodzenie nie jest konieczne

Sapphire Radeon HD7770 1GB (1000/4800) - identyczna jak wyżej 

SilentiumPC Brutus 410- identyczna jak wyżej 

 

Edytowane przez tomek_n
Link to post
Share on other sites

@szary_turbo

Co rozumiesz przez

 

produkty firmy AMD

Mają ich sporo, chodzi Ci o procesory, karty graficzne, chipsety czy jeszcze co innego?

 

@walker15130

Panie za 2500zł nie ma szans na i7 i karty w CF. Chyba, że i7 pierwszej generacji, a karty to x2 radeony hd 4850

 

 

@Silver Fox

Polecam SilentiumPC Fera Pro HE1224 = ok. 100zł w zależności od sklepu.

 

@mulator

Procesor nie ma takiego parametru.

Edytowane przez tomek_n
Link to post
Share on other sites

Młody ucz się a doświadczenie przyjdzie z wiekiem. Składanie pieców nie jest trudne wręcz banalnie proste. Obecnie rzadko zdarzają się poważniejsze problemy przy składaniu kompa choć czasem są takie ,ze idzie się pociąć . Przykład ? Proszę. To co mam w sygnaturce lecz z procem FX6300 ( alez mi szkoda tego proca :/ )  plus AsRockPRO3. Zwisy , restarty, to co się działo mógłbym pisac godzinami ( nawet podpinanie dysku lub napedu raz powodowało restart innym razem nie czasem w ogóle nie mozna było wlączyć pieca ) ...... Komp absolutnie niezdatny do użytku ( choć czasem szedł 2 h ). Podzespoły sprawdzane osobno , wymieniane na nowe, przepinane , kombinowane , nowe BIOSY , porady na niemal każdym liczącym się forum , grupka speców z kilku zaprzyjaźnionych sklepów itp itd. NIC !!!!!!  I co pomogło ? Wsadzenie korkai5 i płyty pod niego. Komp zap***la jak ksiądz po kolędzie.

I wiesz ,ze jak na złość sprawdzane było na róznych konfiguracjach z różnymi kartami radeon ( akurat te mielismy pod reką ) . Gdy wymieniałem proca na intela po jakimś czasie gość ze sklepu dzwoni ,,ty ten j**ny proc śmiga ale tylko z  kartami od nvidii '' O0 LOL. I co uwierzyłbyś ,ze może sie coś takiego zdarzyć ? A jednak. Tak ,że ucz się składaj , kombinuj a doświadczenie przyjdzie z wiekiem. Druga sprawa to niektóre komentarze forumowych ,,guru'' .....moja rada prześmiewcze zlewaj a porady zaszufladkuj w głowie. 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

kolego - podstawowe pytanie -co ty chcesz składać i komu?najpierw zbadaj rynek , czy takie usługi są potrzebne, to nie te czasy , że kiedyś trzeba było wertować prasę , zagraniczne fora aby komuś doradzić...tak samo z częściami- teraz nawet mało rozgarnięty człowiek potrafi złożyć zestaw z części- kiedyś był problem nawet z wyprowadzeniem usb dla laika , tyle kabelków kolorowych...teraz masz jedną wtyczkę ..pasty nawet nie musisz umieć nakładać na procesor..masz komuś doradzać? a od czego jest takie forum jak to?każdy może spytać jaki zestaw, do ilu zł i do czego i dostanie odpowiedź...więc twoje usługi są niepotrzebne

Link to post
Share on other sites

Dokładnie a co do kilku przykładowych sytułacji  kiedy juz nawet pracowałał bys w serwisie to nie da sie okreslic dokładnie wszystkiego  różnic klienci rozne zapotrzebowanie rożne przypadki człowiek z dośwadczeniem uczy sie nie da sie wszystkiego nauczyc czasami dochodzi do czegos po błedach i z czasem to niweluje 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ehh kiedyś płyty pod 486 z portami ISA i ustawianie przerwań za pomocą zworek albo COM-ów to było coś :) teraz wkładasz i to działa lepiej lub gorzej ale działa dawniej konflikty były miedzy kartami rozszeżeń :)

Nawet prosty dysk HDD odpowiednio musiałeś ustawić zworki bo inaczej bios widział tylko część jego całkowitej pojemnośći

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Młody ucz się a doświadczenie przyjdzie z wiekiem. Składanie pieców nie jest trudne wręcz banalnie proste. Obecnie rzadko zdarzają się poważniejsze problemy przy składaniu kompa choć czasem są takie ,ze idzie się pociąć . Przykład ? Proszę. To co mam w sygnaturce lecz z procem FX6300 ( alez mi szkoda tego proca :/ )  plus AsRockPRO3. Zwisy , restarty, to co się działo mógłbym pisac godzinami ( nawet podpinanie dysku lub napedu raz powodowało restart innym razem nie czasem w ogóle nie mozna było wlączyć pieca ) ...... Komp absolutnie niezdatny do użytku ( choć czasem szedł 2 h ). Podzespoły sprawdzane osobno , wymieniane na nowe, przepinane , kombinowane , nowe BIOSY , porady na niemal każdym liczącym się forum , grupka speców z kilku zaprzyjaźnionych sklepów itp itd. NIC !!!!!!  I co pomogło ? Wsadzenie korkai5 i płyty pod niego. Komp zap***la jak ksiądz po kolędzie.

I wiesz ,ze jak na złość sprawdzane było na róznych konfiguracjach z różnymi kartami radeon ( akurat te mielismy pod reką ) . Gdy wymieniałem proca na intela po jakimś czasie gość ze sklepu dzwoni ,,ty ten j**ny proc śmiga ale tylko z  kartami od nvidii '' O0 LOL. I co uwierzyłbyś ,ze może sie coś takiego zdarzyć ? A jednak. Tak ,że ucz się składaj , kombinuj a doświadczenie przyjdzie z wiekiem. Druga sprawa to niektóre komentarze forumowych ,,guru'' .....moja rada prześmiewcze zlewaj a porady zaszufladkuj w głowie. 

Pozdro.

Czyli jednak procesor byl uszkodzony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...