Skocz do zawartości

Inne telefony z amoled oprócz samsungów?


Recommended Posts

Witam

 

Mam do was pytanie czy są jakieś ine telefony z ekranami amoled oprócz modeli samsunga, bo mój ericsson k800i powoli zaczyna się starzeć i broda mu rośnie. Generalnie interesowały by mnie telefony od se i nokii ewentualnie lg (tylko nie mam pojęcia czy komórki tych producentów mają ekrany amoled), samsungów nie lubie więc nie wchdzą w grę. Jeśli takowych jeszcze nie ma to czy znacie jakieś przyszłe modele?

 

z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Limit pieniężny na razie jest nie określony. A co do funkcji to telefon powinien mieć:

- wifi

- minimalnie umts chociaż hsdpa było by lepiej widziane

- jakiegoś fajnego klienta poczty

- aparat wystarczył by taki jaki jest w k800i

- Os to symbian albo android ze wskazaniem na tego pierwszego

- spory nie koniecznie dotykowy ekran (jak pisałem w pierwszym poście amoled)

- mocna bateria

- mocne wnętrzności powiedzmy cortex A8 i jakieś powerVR, minimanie 256 mb ram

 

Nie są to wymagania odnośnie telefonu tylko cechy które były by mile widziane. Tylko jak na to patrze to mi się wydaje że chce za dużo naraz.

Link to post
Share on other sites

Skoro ma to być raczej Symbian to weź Samsunga Omnie HD, który jest na AMOLEDzie. Ma wszystko czego chcesz (poza tym, że to Samsung :]).

Ewentualnie Nokia N86 na OLEDzie, jednak ze 128MB RAMu i brakiem akceleratora graficznego.

 

Z Androidów od HTC: Bravo (od kwietnia), Legend (od marca), Nexus One.

Link to post
Share on other sites

omnia hd ma jeden problem i to dosyć poważny przynajmniej było tak w starszych wersjach softu mianowicie aplikacje nie chciały się instolawać bo omnia chciała jakiś certyfikatów czy coś.

 

dzisiaj kolega mi mówił o jakiejś nokii n8 czy n87 podobna ma mieć w miare mocne części i symbiana^3. no ale ten telefon raczej za szybko nie wejdzie na rynek więc nie zdąży konkretnie stanieć do momentu ewentualnej zmiany.

 

możecie powiedzieć jak wygląda w androidzie sparawa aplikacji ( głównie odtwarzacze divx i rmvb, kodeki do nich i jakieś nawigacje w języku polskim), obsługi java (żeby gry takie jak na k800i chodziły), odpalania kilku aplikacji naraz(na k800i nie ma z tym problemu to linuksowy system chyba też nie powinien mieć kłopotów)?

Link to post
Share on other sites

omnia hd ma jeden problem i to dosyć poważny przynajmniej było tak w starszych wersjach softu mianowicie aplikacje nie chciały się instolawać bo omnia chciała jakiś certyfikatów czy coś.

Każdy telefon z Symbianem od wersji S60 v3 wymaga certyfikatu do zainstalowania aplikacji. Są oczywiście proste sposoby na ominięcie tego.

 

Telefonów z Symbianem ^3 nie należy się spodziewać wcześniej niż w Q3 2010.

 

Co do Androida to nie pomogę.

Link to post
Share on other sites

omnia hd ma jeden problem i to dosyć poważny przynajmniej było tak w starszych wersjach softu mianowicie aplikacje nie chciały się instolawać bo omnia chciała jakiś certyfikatów czy coś.

Każdy telefon z Symbianem od wersji S60 v3 wymaga certyfikatu do zainstalowania aplikacji. Są oczywiście proste sposoby na ominięcie tego.

 

Telefonów z Symbianem ^3 nie należy się spodziewać wcześniej niż w Q3 2010.

 

Co do Androida to nie pomogę.

tak odnośnie symbiana towiesz jak wygląda sprawa z tymi certyfikatami w se satio

Link to post
Share on other sites

Nawigacja jest OK, ale nie zawsze po polsku.

 

Android to ogolnie nie jest system multimedialny (jak na razie) - po prostu nie ma dobrych playerow.

Jezeli chcesz multimedialny system to wez cos na windows mobile.

Link to post
Share on other sites

Nokie N85 i N86 mogły by spełniać wymagania, ale mają dość słabe bebechy (max. procek 426MHz i max 128mb ram) i nie dotykowe ekrany 2,6 cala. W zasadzie tylko Nexus One obecnie wchodzi w rachubę. No chyba, że chcesz poczekać na nowe Androidy od HTC: Legend i Desire. Nokia się nie chwaliła nowymi modelami spełniającymi wymagania. Jakbyś zmienił zdanie co do Samsunga to chyba zdecydowanie najlepszym wyborem byłaby Omnia HD.

Co do nawigacji w Androidzie to jedynie NaviExpert jest dość znośny i po polsku (niestety mapy pobiera z internetu, ale za to w formacie wektorowym więc ważą bardzo niedużo - podobno "kosztuje" to od 1MB do 10MB miesięcznie zależy jak dużo jeździsz). Należy się jednak spodziewać, że wraz z rozwojem platformy będzie tego przybywać.

Multitasking w Androidzie jest, ale wg. nowego "rozumowania". Aplikacje są zatrzymywane, a ich stan zapisywany - jeśli do nich wrócisz to będziesz w tym samym miejscu w którym byłeś. W tle mogą działać ich komponenty, także nie przerwie Ci odtwarzania muzyki czy zapisywania trasy z GPS. Nieaktywna jest w zasadzie tylko ta część aplikacji, która nie musi działać w czasie rzeczywistym. Wygodne rozwiązanie, bo nie zużywa niepotrzebnie zasobów, a z poziomu użytkownika nie widać różnicy :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...