Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Fatalna sprawa, złamałem czyszcząc komputer gniazdo sata w dysku. Wygląda to tak jak tu http://www.overclock.net/t/1003341/fixing-a-broken-sata-connector

 

 

Gniazdo zostało w kablu więc lekko wyprostowałem bolce, włożyłem to spowrotem i prowizorycznie skleiłem na super glue. Jakoś się tam to trzyma, wczoraj komputer śmigał praktycznie bez zarzutu, dziś zauważyłem że chodzi nieco wolniej, w grach mam mniej klatek itd, czy to może być wina tego czy to jakieś software'owe sprawy?



Poczytałem nieco zagraniczne fora, to ludzie nawet po kilka lat bez problemów funkcjonowali z takimi gniazdami

Link to post
Share on other sites

Sam mam tak wyrwane gniazdo i sklejone na klejem i nic się nie dzieje. Dodatkowo gniazdo było wyrwane dwa razy, raz przy jakimś przeglądzie kompa (możliwe, że czyszczeniu) drugi raz przy wymianie budy, obydwa razy sklejone klejem do plastiku, i wyschnięte włożone do budy. Żadnej zmiany w wydajności, ani BSOD'ów.

Link to post
Share on other sites

tio nie od tego

ja tez kiedyś złamałem to lutowałem kable na sztywno do PCB dysku ;)

No ja nie lutowałem niczego na sztywno, z tą sztywnością to u mnie raczej cieniutko, tak tylko byle jak skleiłem cyjanopanem, no ale gdyby nie było styku to by mi w ogóle dysku nie wykrywało (raz się to zdarzyło, ale poprawiłem kabelek i jest styk jest znowu), właściwie to po samej awarii, jeszcze tego samego dnia komp chodził dobrze, dopiero na drugi dzień coś zaczeło mi szwankować i tak skojarzyłem to poprostu z tym dyskiem

 

a co do lutowania to niegłupi pomysł, zawsze to znacznie większa trwałość niż klejenie

 

wygląda na to że po formacie i postawieniu systemu od nowa problem nadal występuję

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...