Skocz do zawartości

OC na płycie MSI Z77A G43


Recommended Posts

Witam. Zakładam ten temat z prośbą o pomoc w podkręceniu procka, ponieważ nie mogę dojść do ładu z OC na tej płycie :/ 
 
Chcę aby w idlu było 1.6GHz a w stresie 4.2GHz, niestety w biosie na tej płytce(mam najnowszego) nie ma opcji ustawienia offsetu. Gdy ustawiam tylko mnożnik na 4.2, to automatycznie podbija mi się napięcie i caly czas jest ustawione 4.2GHz czy to w idlu czy też w stresie. Oto ssy biosu.

 

http://imageshack.us/g/6/msisnapshot00100.png/

 

 

Jak moge ustawić, żeby nie podbijało mi napięcia automatycznie gdy podbijam mnożnik CPU oraz żeby w idlu było 1.6 a w stresie ile, ile ustawie np. 4.2 ?



pomoze ktos ?

Link to post
Share on other sites

Co do drugiego pytania żeby było zmienne taktowanie to tak jak Kapucynek pisał, włącz EIST i C1E, ja mam włączone i w RealTemp mi taktowanie skacze od 2GHz do 3,5 GHz w idlu, ogólnie kręcony do 4.2GHz.

A z offsetem to zmiana MOBO pomoże. Weź chociażby G45 jak ja i ciesz się wszystkimi najważniejszymi funkcjami za niewiele wyższe pieniądze

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

CPU Ratio na auto i rdzenie ustaw na 42 i podnieś CPU voltage i musi śmigać. Jeszcze jedna wskazówka odnośnie Ratio limit. Tą opcję masz na samym dole pod memory-z i u mnie jeśli przesuwam pasek kółkiem na myszce to nie pokazuje mi tej ostatniej linijki więc muszę złapać za suwak i przesuną na sam dół. Może dlatego nie możesz sobie z tym poradzić bo też nie pokazuje ci ostatniej linijki. Sprawdź i mam nadziej ,że pomogłem.

Link to post
Share on other sites

Z77A-G43 posiada ograniczone możliwości ustawiania offsetu, nie można ustawiać ujemnego offsetu, lecz jedynie dodatni.

Zatem musisz podbić napięcie w vcore voltage na np. +0.0200 i sprawdzić czy będzie stabilnie na danym napięciu, jeżeli nie będzie stabilnie to stopniowo należy zwiększać napięcie. Zalecałbym nie przekraczać napięcia 1.40 w ustawieniach na codzień. Więc jeżeli np 4.5ghz przy 1.4v nie jest stabilne wtedy należy obniżyć mnożnik do 44. W ten sposób należy wyszukać optymalnych ustawień O/C twojego procesora.

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...