Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proponuje ci wybrac do takiej kwoty :

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-301504-THUNDER-120GB-SATA3-2-5-550-530MB-s-9-5mm.html

 

GoodRam SSd Thunder mało znany ale zobacz prędkości zaoisu i odczytu będę miał we wtorek ten dysk + mam swoje ocz oraz kingstona to mogę ci je porównać jeśli masz ochotę

Link to post
Share on other sites

osobiście używam SSD Kingstona 120GB i działa znakomicie. System ze wszystkimi programami wstaje w 30 sekund po roku czasu od postawienia WIN7. Polecam upolować coś na stronie x-kom.pl w gorącym strzale, co jakiś czas rzucają SSDki (co 12h nowa oferta).

Ja kierowałem się głównie ceną, obecne kontrolery są już dopracowane i trzeba mieć pecha ażeby umoczyć kasę.

Link to post
Share on other sites
Proponuje ci wybrac do takiej kwoty : http://www.kurtmedia...MB-s-9-5mm.html   GoodRam SSd

 

A ja w tej cenie nie polecam. Już w innym temacie zwrócono ci uwagę.

 

Za to ostatnio tak się jakoś składa , że mimo wielu SSD na rynku to  w cenie 350&400 wybór jest prosty. 

 

Taniej a dobrze to Kingston V300 , drożej a bardzo dobrze Plextor M5S.

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

A za co ty mi niby chcesz tu zwracac uwage ? powiedzialem we wtorek otrzymam thundera wiec moge przetestowac i podac wyniki dla porownania zeby sobie chlopak porownal predkosci

a znajdzmi w tej cenie

  • Prędkość odczytu:550
  • Prędkość zapisu:530


Plextor : PX-128M5S najtanszy 389 zł

Prędkość odczytu 520 MB/s Prędkość zapisu 200 MB/s

Kingston : SV300S37A/120G 386 zł

Prędkość odczytu 450 MB/s Prędkość zapisu 450 MB/s

GoodRam : SSD120G25S3MGTS281 398zł

Prędkość odczytu 550 MB/s Prędkość zapisu 530 MB/s
Link to post
Share on other sites
A za co ty mi niby chcesz tu zwracac uwage ? powiedzialem we wtorek otrzymam thundera wiec moge przetestowac i podac wyniki dla porownania zeby sobie chlopak porownal predkosci

 

Dysk już był testowany i można sobie z takim plextorem czy Kingstonem porównać. Od razu mowie , że jest słabszy od plextora , a Kingston wygrywa cenowo ( bo wydajnościowo już nie pamiętam , raczej zbliżone wyniki  )

 

Testy dysków są na purepc i infobicie. 

 

Prędkość odczytu:550 Prędkość zapisu:530

 

 

Było już tyle razy pisane , te dane nic nie mówią o realnych wynikach.Jeśli tym się kierowałeś to jesteś kolejnym ... który dał się nabrać.

 

Jeden z przykładów jaki jest rzeczywisty  zapis dla goodrama, widzisz gdzieś tam 530MB/s

 

http://infobit.pl/upload/431/as-ssd-zapis-sekw-mb.png

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Nie ma testów dla tych trzech SSD jednocześnie, przynajmniej takich nie znam. Niemniej wyniki z programów są dość wiarygodne i wystarczy porównać z rożnych portali. Poza tym masz porównanie do samsunga 830 a taki plextor jest na zbliżonym poziomie.  

Link to post
Share on other sites
no wlasnie nie uwierze w to ze ten akurat plextor bedzie szybszy od thundera

 

Ale co tu nie wierzyć ? Skoro wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują , że jest. A do tego mamy w cenie parę GB więcej. Do tego świetny sprawdzony kontroler vs "owijany zła sławą sandforce" No i firma jak Plextor, jak by nie patrzył popeliny raczej nigdy nie odstawiała. Wszystko to przemawia za tym sprzętem. A jak taniej to wybór Kingstona staje się dość oczywisty. 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

 

 

no juz jest punkt zaczepienia zrobie tst thundera we wtorek to sie porowna

 

Ale w necie plextor jest już przetestowany wszerz i wzdłuż. Jak chcesz porównywać to do tych testów się odnoś , a nie do jednego z HDtune benchmarku. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...