Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, tym razem chciałbym was poprosić abyście mi pomogli złożyć zestaw tak do około 4500zł.

Zestaw będę podkręcać jak zabraknie mocy. W tej cenie raczej nie upchniemy SLI (z moimi wymaganiami które są w tagach tematu) więc interesuje mnie tylko jedna karta :D

Zastosowania to będą gry, przeglądanie internetu (dlatego ta buda lubię ciszę) i cała reszta :P

 

Moja propozycja to: Zestaw Wiem że jest to niby za dużo ale może coś utniemy :P Ewentualnie dozbieram 

 

Dziękuję za pomoc ^^

Edytowane przez Folls
Link to post
Share on other sites

@UP  Taka już 'kompetencja' niektórych użytkowników...

 

Generalnie liczmy że 8 stów wydasz na monitor + sieciówkę, do tego gdzieś 350 na system = 1150zł. W ten sposób zostaje nam 3350zł na zestawik w Define R4.

 

Za niecałe 3500zł mógłbyś nabyć coś takiego:

 

Procesor: Intel Core i5-3570k Ivy Bridge LGA1155 BOX

Płyta: MSI Z77A-G45 Intel Z77 LGA1155 (PCIE/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3)

Pamięci: Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz Ballistix Sport CL9

Karty: Palit GeForce GTX650Ti OC Boost 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (x2)

Dysk: Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST1000DM003)

Obudowa: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black

Zasilacz: Forton FSP (FSP500-60APN 85+) 500W 80+ BRONZE OEM

 

Jest ponad budżet, ale 650Ti Boost w SLI są tylko nieco mniej wydajne od 660'tek, więc taką HD 7950 rozbiją w cuglach. Przydałby się SSD do tego zestawu, ale budżet...

Link to post
Share on other sites

Jest ponad budżet, ale 650Ti Boost w SLI są tylko nieco mniej wydajne od 660'tek, więc taką HD 7950 rozbiją w cuglach. Przydałby się SSD do tego zestawu, ale budżet...

Widziałeś gdzie konfiguracje 650 Ti Boost w SLI? Wiadomo jak, to się skaluje? 

 

Konfiguracja autora nie jest zła oprócz tych drogich RAM. Weź te:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=51546

Link to post
Share on other sites

Ramy jeszcze nie są takie drogie, a są na pewno ładniejsze :D Tylko no właśnie jak się skalują te 650 ti :P Może dodam że będe grał w gry typu gta IV, V. BF 3, 4 Cs i takie mnijsze gierki, może wiedźmin itd. ^^

Link to post
Share on other sites

A jak się mają skalować jak to ten sam rdzeń tylko z zablokowanym jednym blokiem SMX - dobrze się skalują.
Walker i dodo gdzieś mieli testy i jakiś czas temu było o tym głośno, że mamy kolejne dobre SLI.
Mimo to, ja jestem zwolennikiem pojedynczej karty.

 

Ogólnie jak chcesz zaoszczędzić, to będzie ciężko bo zestaw który podałeś to cud miód i orzeszki.
Można utrącić trochę na RAMie, trochę na chłodzeniu, wziąć inny zasilacz (niemodularny) a poza tym w grę wchodzi tylko słabsze GPU.

 

Albo z czegoś chwilowo zrezygnować i dokupić później - tj. chłodzenie albo system.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trudno jakoś trzeba będzie sobie z nim poradzić D: Ale raczej myślę że nie trzeba będzie. 

A jak wygląda głośność tych palit'ów z 2 wentylatorami?

 

No i nie zmieszczę się w budżecie z tym SLI :( Jakiej marki wybrać 660 ti?

Edytowane przez Folls
Link to post
Share on other sites

No właśnie miałem o nią pytać :D Podobno lepiej sobie ona radzi pod względem FPS ale jak to jest w rzeczywistości? Będzie to moja pierwsza karta od AMD dlatego pytam...



Edit: Tak więc jakiej marki gtx 660ti, i jakiej 7950 :D

Edytowane przez Folls
Link to post
Share on other sites

Jak Radeon to Sapphire lub HIS, jak Nvidia to EVGA, ewentualnie PoV. Mówię to jako osoba mająca kontakt z setkami kart i setkami zleceń serwisowych. Nigdy mnie te firmy nie zawiodły, ani produktem ani ewentualną obsługą serwisową. 

Link to post
Share on other sites

Do 7950 dorzuć jeszcze Gigabyte, chociaż tutaj obstawał bym za vapor-x'em od Sapphire.
660Ti jest całkiem ciekawy w wersji Power Edition od MSI. 

Ale jak chcesz robić sli z 660Ti (co jest zupełnie nieoplacalne), to już lepiej EVGA (albo inny "referent" z blowerem), będzie głośniej ale chłodniej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok czyli Ta karta powinna być ok :D lub ta?



A co z głośnością tych dwóch palitów?



Więc zestaw jak na razie wygląda tak. Zastanawiam się nad 660 ti od EVGA z 2 wentylatorkami :D



Jeszcze jedno pytanie jest sens dokładania do 670?

Edytowane przez Folls
Link to post
Share on other sites

Jako właściciel, obserwator i aktywny członek 660ti oc club :D - z nvidia msi power edition/PE oc ze względu na największy potencjał oc i Hynixy.

 

Z amd zdecydowanie popieram - sapphire i his najdłużej współpracują z amd i oferują rewelacyjne chłodzenia (dualx/iceq).

 

A co do wypowiedzi powyżej - pov wielu w serwisie nie ma bo w Polsce te karty nie są popularne. Trzeba by sprawdzic na zachodzie jak to z tym jest. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...