Skocz do zawartości

czy G.Skill PC1600 2x2GB Eco CL7 zadziała na p55ud3?


Recommended Posts

siema mam moj typ do p 55 ud3 pamiec idealna tylo czy ruszy na tej płycie :roll:

 

ma moze ktoś te pamięci

 

Pamięć DDR3 G.Skill 4GB PC1600 Dual 2x2GB Eco CL7

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=56054

 

dośc mam typów pamiec jakie sie nei sprawdzaja pod te platformęa są nadawane jak katarynka na tym forum why nie mam pojecia ...

 

A-Data XPG X-Series DDR3 Dual Chanel 4GB 2000 9-9-9-24 XMP Ready OC tylko 400 zł superrr tylko jak ktos się doszuka info o nich to się dowie by osiagnac te pikne 2000mgh trzeba napiecia 2.05V co automatycznie wyklucza te pamieci

kolejne szmiry serwowane tutaj seria patriotów Viper i Viper II róznych postaciach owszem chodza ale wykrywane są jako 1066 ( seryjnie 1333albo 1600) by chodziły poprawnie trzeba napiecia 1.9, 1.89 czyli ponownie odpadaja

no i własnie nikt nie mogł m pomóc odnosnie pamieci OCZ-ta

Pamięć DDR3 OCZ 4GB PC1333 2x2GB CL7 PE LV

Link to post
Share on other sites

A-Data XPG X-Series DDR3 Dual Chanel 4GB 2000 9-9-9-24 XMP Ready OC tylko 400 zł superrr tylko jak ktos się doszuka info o nich to się dowie by osiagnac te pikne 2000mgh trzeba napiecia 2.05V co automatycznie wyklucza te pamieci

Po pierwsze to 1.6-1.8V -> http://oc.adata.com.tw/1_product_detail ... D32000XU2K

A po drugie niby czemu automatycznie je wyklucza?

 

u mnie po mekach chodziły seryjnie na 1.65 mieszcza sie perfekcyjnie ale u mnie chodziły na 1066 a poprawne 1600 i wiecej na 1.9 ..

No to bez obrazy ale coś musiałeś sknocić przy ustawieniach skoro nawet Sector5 Ci nie chodziły jak powinny (zgodnie ze specyfikacją).
Link to post
Share on other sites

:roll: nie wiem wiem tylko to ze chodziły bios 1600 i przekłamywał everest 1066 w sklepie to samo .... bawienia sie tez a czemu bo stabilna i bezpieczna praca z i5 to 1.65

oki widze ze wiekszosc bedzie sie wykłucała o artosci itp.. a nieodpisze mina pytanie poniuchałem poszukałem i okazuje sie ze g,skille wspieraja moja płyte wiec bedzie gitara :roll:] ... miejmy nadzieje

Link to post
Share on other sites

a czemu bo stabilna i bezpieczna praca z i5 to 1.65

W błędzie z tym jesteś. W Lynnfieldach i Westmerach nie ma problemu z działaniem pamięci, których napięcie zasilania jest wyższe o 0.5V od napięcia VTT jak w Nehalemach (zresztą w nich ten problem też jest mocno rozdmuchany, przy OC i tak zwiększasz napięcie VTT do 1.3-1.4V a więc wtedy już możesz mieć pamięci 1.8-1.9V).

 

G.Skille ECO to bardzo dobre memki, podobno na 1.65V robić ~2000MHz CL7.

 

PS. Stosuj znaki interpunkcyjne, będzie łatwiej Cie zrozumieć.

Link to post
Share on other sites

do Ps-a :roll: spoko postaram sie heh pisze szybko i nie zawsze dbam o stylistyke tego co chcę przekazać

 

fajnie ze podzielasz to zdanie fakt ida gładko ale nie wszystkim do 2ghz mi tam 1600 styka w zupełności ;)] no ale by była w rzeczywistości a nie przekłamywało hmm... z koro są tak niby nakręcone to po jakiego... cała sic producentów zaczeła prodkować pamięci do tej granicy oczywiście dedykowane pod socket p55 :roll: no i sam producent pisze ze nie odpowiada za uszkodzenia dokonane na wyższych napięciach itp... bzdety

nie wiem zamówienie złoże pamieci dojdą za dwa góra trzy dni i się okaże czy ruszy i mnie nie będzie przekłamywało :co:

 

a tu lik do kolesi co pojechali z nimi prawie na 2200 :co:

http://forum.purepc.pl/Pamieci-RAM-f29/Ktora-Pamiec-Core-I5-t313836.html

Link to post
Share on other sites

kolejne szmiry serwowane tutaj seria patriotów Viper i Viper II róznych postaciach owszem chodza ale wykrywane są jako 1066 ( seryjnie 1333albo 1600) by chodziły poprawnie trzeba napiecia 1.9, 1.89 czyli ponownie odpadaja

Kolega jakieś dziwne historie tu opisuje :roll: .

Owszem ta płyta źle wykrywa pamięci, ale to jej wina.

A pamięci pracują bardzo stabilnie przy referencyjnych napięciach.

Moje są jak w opisie i na standardowych napięciach i timingach bezproblemowo pracują na 10x150.

Więcej nie sprawdzałem bo nie potrzebuję.

Link to post
Share on other sites

kolejne szmiry serwowane tutaj seria patriotów Viper i Viper II róznych postaciach owszem chodza ale wykrywane są jako 1066 ( seryjnie 1333albo 1600) by chodziły poprawnie trzeba napiecia 1.9, 1.89 czyli ponownie odpadaja

Kolega jakieś dziwne historie tu opisuje :co: .

Owszem ta płyta źle wykrywa pamięci, ale to jej wina.

A pamięci pracują bardzo stabilnie przy referencyjnych napięciach.

Moje są jak w opisie i na standardowych napięciach i timingach bezproblemowo pracują na 10x150.

Więcej nie sprawdzałem bo nie potrzebuję.

 

no nie dziwne tylko prawdziwe w proline mnie chyba juz nei lubią :roll: i tego sprzetu :roll: haha sami chcieli bym dopłacił do asusa le ale ja sie na niego nie pisze ...

 

zobaczymy jak bedzie z tymi eco :co:

Link to post
Share on other sites

cała sic producentów zaczeła prodkować pamięci do tej granicy oczywiście dedykowane pod socket p55 :roll: no i sam producent pisze ze nie odpowiada za uszkodzenia dokonane na wyższych napięciach itp...

To po prostu czysta kasa. Zobacz, że RAMy i5/i7 ready z niskimi napięciami są sporo droższe od zwykłych a różnic praktycznie brak.
Link to post
Share on other sites

To po prostu czysta kasa. Zobacz, że RAMy i5/i7 ready z niskimi napięciami są sporo droższe od zwykłych a różnic praktycznie brak.

 

niom :) tak prawie masz racje ja tam widze niekiedy tendencje spadkowa... moze to spowodowane jest tym oszczedzaniem :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...