Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, skladam komputer domowy do pracy, i nie wiem jaki procesor wybrac.

 

Zastanawiam sie nad AMD 8350 albo jakis dobry i7 albo i5 (tez nie za drogi).

 

Moge dac za procesor maksymalnie 800 zl.

 

Ostatnio odkrylem ze AMD 8350 niezle sobie radzi w testach i dzieki jego przystepnej cenie, bardzo mnie zainteresowal.

 

Wiele fanatykow Intela na pewno odruchowo powie ze AMD jest nie odpowiedni bo tamto czy siamto ale czekam na wasze krytyki oczywiscie.

 

Otoz komputer ktory zamierzam zlorzyc bedzie tylko do pracy nad grafika komputerowa, na pewno nie do gier czy podkrecania i tego typu bajerow bo mnie to nie interesuje.

 

Bede pracowal uzywajac takich programow jak Adobe Photoshop, Illustrator, Indesign, Premiere Pro i After Effect.

 

Czekam na wasze opinie i tu na dole wiecej dodatkow co juz posiadam i cena za ile kupilem w Belgii :

Obudowa : Eurocase H60 (kupiona na Allegro za 40 zl)

Plyta Glowna : Biostar TA970 (60,00€)

Chlodzenie procesora : Thermalright HR-02 (25,00€)

Zasilacz : Ocz Silencer Mk III 600W modularny (80,00€)

Pamiec : Kingston DDR3 HyperX Blue 2x4 gb (kupione za 100 zl na Allegro)

Twardy dysk : Seagate Barracuda 7200rpm 1TB (ze starej obudowy)

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Intel® Xeon® E3-1230 (3.30 GHz, 8 MB Cache) V2 = 866/840PLN NOWY 

Czyli jest to IVY BRIDGE odpowiednik i7 4c/8t. Sorry ale boje tego fxa.

 

 

 

http://www.saturion.pl/product/118337/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Intel_Xeon_E3_1230_3_30_GHz_8_MB_Cache_V2.html

http://digi1.pl/produkt/1502544/s

 

Co do grafiki. Wyższość i7 jest niepodważalna ale jeśli Cię na niego nie stać to nie stać. Proste. Wtedy FX8xxx to dobry wybór.

 

 

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/Ivy_Bridge_Test/wykres/ivy_bridge_wykres_8.png

Edytowane przez walazz
Link to post
Share on other sites

Wyjdźmy od tego że FX-8350 jest konkurentem 3570K (patrz. cena). 3770K to bezapelacyjnie wyższa półka, ale i również wyższa cena. Dodatkowo sam w sobie 8350 jest nieopłacalny. Za 580zł można mieć 8320, a biorąc pod uwagę odblokowany mnożnik ten procesor to dokładnie to samo. 

 

Jeżeli przeanalizujemy cenę 8320 i jego duże możliwości OC, w zestawieniu z kosztującym nawet nieco więcej 3350P - okazuje się że FX wypada całkiem sensownie. 

 

Teraz pytanie do ciebie... czy chcesz kupić rozsądnie wycenionego 8320, czy za wszelką cenę wydać ile wlezie i składasz konfig 'bez kompromisów' - ale wówczas to już troszkę więcej pieniążków pójdzie. 

Link to post
Share on other sites

@@gtxxor, kolega podał ograniczenie 800 zł. Czyżby chciał kupić stare i7?

 

Ogólnie FX-8350 jest jak AMD samo podaje pomiędzy i5, a i7 biorąc sumaryczną moc wszystkich modułów. Tyle tylko, że przy mniejszym zużyciu jest znacznie gorzej. Poza tym Photoshop lubi się wspomagać GPGPU, gdzie zazwyczaj to oznacza CUDA (ta technologia wcześniej pojawiła się na rynku i wiele aplikacji do dzisiaj jest do niej przystosowane), więc powiedz też, jaką grafikę masz obecnie.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

@gtxxor : Raczej komputer ma byc tani i sprawny ale sie wacham miedzy 8350 vs i5 3570k , bo nie wiele sie roznia pod wzgledem wydajnosci nawet jesli o pare groszy drozszy jest 3570k. Apropo 3770k, chyba wole juz na browca wydac niz 'skladac config bez kompromisow'

*edit: A znalazlem 8320 za 506zl przy czym bardzo oplacalny zakup.

 

@szatkus : Nvidia 580 GTX MSI Twin Frozr II 1,5gb

Edytowane przez polodave
Link to post
Share on other sites

No to u Ciebie przy niektórych filtrach może mieć pierwszeństwo karta graficzna.

To w takim razie weź 8320, możesz podkręcić bez większych poświęceń do poziomu 8350, nie masz takich zainteresowań, które by zajechały AMD. i7 dałoby by trochę więcej, ale jeśli to nie jest strategiczna funkcjonalność to szkoda pieniędzy :)

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich. To ja się trochę dołączę i przy okazji zapytam o siebie. Obecenie posiadam:
Amd Phenom II X4 620, 4GB RAM, na jakimś starym gigabyte. W zeszłym roku kupiłem kartę Radeona 6870 SOC.
W tym roku zamierzam większą rozbudowe. Otóż zamierzam kupić mobo, procek, pamieci i SSD. Na wszystko mam około 2000zł. Może być lekko ponad. i teraz mam problem otóż do starego procka mam też radiator scythe ninja 3, który chcę zostawić bo pozwoliłby mi na overclocking fx-a. 
Komputer wykorzystuję do programowania (aplikacje webowe oparte na JAVA), ale równierz od czasu do czasu gram. No i tu pytanie czy w moim przypadku uwzględniając to wszystko taki zakup będzie właściwy czy jednak olać ten radiator i przenieść do opozycji czyli intela:
AMD FX-3850, 16GB RAM,  ASUS Formula 5 lub Asrock Extreme 3/4 + jakiś SSD o pojemności 120GB(6Gb/s)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...