Skocz do zawartości

SKEEPER presents.


Recommended Posts

Z jednej strony jest to kwestia sprzętu, z drugiej mogą to być umiejętności.

 

Sprzęt nie jest problemem, mógłbym go kupić i zacząć stosować.

Skręcane elementy jednak mają pewne ograniczenia. W przypadku reaktora, gdyby nie było śrub, tylko elementy byłyby nagwintowane i skręcane, to po ich skręceniu dwa otwory w górnej komorze byłyby zależne od 4 centralnych rur reaktora - czyli chcąc zmienić np perspektywę widokową głównych rur, zmieniałoby się nam położenie górnych otworów. Kolejną przeszkodą jest bypass - otwór w korku musi być idealnie w osi z jedną z 4 głównych rur i musi wejść do jednego i drugiego otworu - gdyby elementy komory były nagwintowane i skręcane, nie byłoby możliwości zastosowania czegoś takiego.

Wykorzystując ilość miejsca dorobiłem jeszcze więcej otworów, żeby można było ustawiać górne otwory G1/4" co 15 stopni, niezależnie od położenia 4 głównych rur Reaktora.

http://i.imgur.com/ZQ9K4Dg.jpg

 

Młody może ustawić niezależnie dolny i górny korek.

 

http://i.imgur.com/iHvmibx.jpg

 

 

Ernest, Ty również możesz ustawić otwór w górnym korku z każdej strony, a gdyby elementy były gwintowane i skręcane ze sobą, to nie byłoby spiral.

 

http://i.imgur.com/tYBsYPj.jpg

 

 

Póki co znam takie rozwiązania. Niewykluczone jest, że nauczę się innych, które pozwolą na pozbycie się śrub i dadzą możliwość zastosowania tego, co napisałem powyżej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

łączyć elementy na gwint bez dodatkowych śrub

Łączenie plexi na gwint to źle wróży. Wiele firm ma/miało w tym problemy - EK, Phobya, Bitspower - wiele jest tematów z pękającymi rezami. Może to i ładniej wygląda ale później zastanawiać się czy lub kiedy pęknie to ja podziękuje za takie przyjemności.

Link to post
Share on other sites

Chłopaki, dodam jeszcze to, że w/g mnie jest juszcze taki plus, że rezerwuar jest całkowicie rozbieralny.

 

Można byłoby zrobić coś takiego, że środkowy pierścień z pleksi byłby nagwintowany i skręcany z dolnym pierścieniem (z tym, w którym są 4 główne rurki), a górną pokrywę z otworami na złączki zrobić jak złączkę kątową obrotową. Rezerwuar byłby rozbieralny, byłaby też możliwość zachowania niezależnego położenia otworów na złączki względem 4 głównych rur, można byłoby zastosować również bypass.

Wszystko fajnie, ale w złączkach obrotowych czasami występuje nieszczelność, a takiego zjawiska w rezerwuarze mógłbym nie przeżyć. 

 

Poza tym, musiałyby powstać bardzo skomplikowane kształty pierścienia z pleksi oraz pokrywy z otworami na złączki, wydłużyłyby czas pracy nad jednym rezem, podniosły koszty, itp. 

Generalnie jest to do osiągnięcia, lecz trzeba by to opracować, wykonać i przetestować - na chwilę obecną gra nie warta świeczki. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mi te śruby właśnie się podobają, uwielbiam jak wszystko jest zrobione symetrycznie, chłodno ze smakiem. Dzięki nim widać że rezy wychodzą z pod ręki człowieka a nie są robione maszynowo na jedne kopyto. Właśnie taki drobny detal wyróżnia rezy Skeepera :)

 

Edytowane przez jayson2309
Link to post
Share on other sites

Zanim przystąpiłem do realizacji projektu "Reaktor", ucieszyłem się, że frez 20mm robi wręcz idealne otwory pod średnicę rurki 20/14.

http://i.imgur.com/s1mLL0e.jpg

Zrobiłem otwór kontrolny, przymierzyłem rurkę, która wchodziła dość ciężko, po wsunięciu siedziała sztywno, zero luzów, idealnie - no tak dopasowanej dziury to tylko ze świecą szukać.

Jak wiadomo, rurek mamy 4 szt i na pewnym etapie składania reza, trzeba je wcisnąć wszystkie naraz, w dodatku każda uzbrojona w 3 uszczelki.

...od tego wciskania schudłem 5 kilo i stygmaty mi wyskoczyły  :] .

 

http://i.imgur.com/iTXpFZE.jpg

 

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Panowie i Panie, myślę nad jakąś obudową, a w zasadzie dwiema (białą i czarną), które posłużyłyby mi do robienia zdjęć z rezerwuarami i innymi gadżetami.

Zdjęcia rezerwuarów umieszczonych w obudowie mogłyby dawać lepsze wyobrażenie  o całości układu.

 

Tylko jaka? - bardziej tradycyjna, czy coś jak np IN-WIN?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokladnie. Ta Lianka czarno-srebrna bylaby idealnym rozwiazaniem i dalaby ciekawe zdjecia tym bardziej ze jest juz po modzie co pasowaloby do Twojej branzy.

 

Sam mialem ochote ją licytowac ale nie wiem po co... bo mam plany co do mojej juz i pewne zostaly wykonane przeciez :)

 

Jako druga sztuka moglbys miec cos z innego materialu, np cos od parvuma lub wlasnie takiego inwina w przyszlosci. Parvuma moglbys tez zamowic od producenta zrobionego pod Ciebie na wymiar.

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

liljanka od Patryka
 Dziękuję. Bardzo ładna obudowa (wypasiona). Ten model mam na uwadze.

 

 

parvuma
Jeden już w takiej siedzi :).

http://i.imgur.com/ijgehKh.jpg

 

 

TJ07
Kolejny model, którego mam na uwadze.

 

Obudowa miałaby służyć jako pokazówka i tak myślę sobie, że chyba dobrze byłoby, żeby nie była modyfikowana. Poniekąd będzie też wizytówką tego, nad czym się skupiam, wiec musiała by być nówka sztuka, zero zarysowań/otarć. Jako dodatki stałe z pewnością znalazłoby się w środku moje logo (podświetlane lub nie - się zobaczy), podświetlenie całego wnętrza i kilku pojedynczych kluczowych punktów (tutaj będzie sporo zabawy, bo gra światła odgrywa ważną rolę w prezentacji) oraz lustro na dole i jednej ze stron (tylny panel O/I lub po stronie zatok).

 

Obecnie pracuję nad już Wam znaną konstrukcją (prototyp ma Ernest), ale o wysokości 350mm i chciałbym, aby rezerwuary o dość sporej długości (+zasilanie od dołu/góry - nie z boku) w ogóle się mieściły w budzie - czy TJ07 i Lilianka nie będą za małe?  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...