Skocz do zawartości

3400zl do BF3+nagrywanie, bez OC


Recommended Posts

Napisano (edytowane)

Główny priorytet to dużo Fps przy nagrywaniu (1440-900) i szybki rendering 25-30 minutowego filmu.

Co do streamów chciałbym ale przy upload 4 Mb/s i download 500 Kb/s nie wiem czy poszaleję.

Edytowane przez KliVk II
Link to post
Share on other sites

Od siebie napisze tak,

 

podnoszenie taktowań na CPU w BF3 nie przynosi wzrostu wydajności, BF3 potrzebuje jak najmocniejszej karty graficznej

 

Testowali to w dodatku "Walka w Zwarciu", czyli raczej przy nie więcej, jak przy 32 osobach na serwerze. Wynik byłby inny przy większej ilości osób. ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Czym się różni OEM w procku a bez OEM. Czy 1333 Mhz wystarczy mi i czym się różni od 1600 ?
 

 

OEM to wersja bez chłodzenia w zestawie, BOX to wersja z razem chłodzeniem. 1230v2 jest mało prądożerny i boxowe chłodzenie bez problemu sobie z nim poradzi w obciążeniu. 

 

@up - CUDA to sprawdzona STABILNA technologia która ma wsparcie w większości softu, pakowanie się w GPU od AMD pod render filmów to póki co wbijanie sobie noża w plecy .....

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A jak będzie z temp procka ?

 

Czym się różni OEM w procku a bez OEM. Czy 1333 Mhz wystarczy mi i czym się różni od 1600 ?

Wersja OEM nie ma dołączonego w zestawie radiatora i wentylatora. Wersja z nimi to BOX.

kajitsu. mnie ubiegł :)

 

Co do temperatur procka (jeśli chodzi o Xeona) to na boksowym chłodzeniu u mnie było maks 70 st. (przy renderowaniu). A mam ciut mocniejszego E3-1240v2.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Kajitsu pokaż mi jeden benchmark gdzie jest to ukazane gdzie Stream dostaje w kość od cuda na kartach 7xxx vs 6xx.
A nawet jeśli jest taka różnica to 1-2 min(Na 30 minutowym renderingu). + Nvidia 660Ti ma 2 gb vram a Radeon 3gb więc bardziej przyszłościowy.

Edytowane przez RosheD
Link to post
Share on other sites

Nieee źle myślisz np twój Gt 430 ma 1 gb i przy nowszych grach już samo vram nie daje rady. A 2 gb przy wyjściu Gta5 lub innej gierki będzie dostawało w kość a na Radeon 7950 "może" będziesz mógł pograć w BF4 na ultra jeśli chodzi o sam vram. (Nie biorę pod uwagę wydajności karty tylko samego VRAM).
Lub inny przykład vram to tak jak by Ram na karcie. Kiedyś ramu starczało 512mb a dzisiaj to już nic prawda? 
Tak samo jest z Vram

 

NIEKOMPETENCJA I WPROWADZANIE W BŁĄD

Zobacz jakiej rozdzielczości używa autor, a potem mimo to porównaj sobie jak bardzo nie ma różnicy pomiędzy wykorzystaniem vram w modelach 660ti vs 7950.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

@up - co przedstawiają powyższe porównania ? 

 

Procesory kupujemy pod benchmarki czy pod gry i soft ?

 

Co do karty, możesz brać tego 7950 zyskując większą wydajność o kilka fpsów w kilku grach, pod rendering zostanie Ci OpenCL 

 

GTX660Ti to  wydajność w BF3  praktycznie taka sama jak 7950, trzeba patrzeć dokładnie na zegary w testach, tutaj pod rendering masz sprawdzoną od dawien dawna CUDA. 

 

Szczerze .... trudna decyzja .... dobrze że to nie ja muszę ją podjąć  :menda:

Link to post
Share on other sites

Właśnie przeglądałem najnowsze testy radeon 7950 v gtx 660 Ti   nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy że radek 7950 aż tak bardzo uciekł gtx 660TI masakra  mało tego nawet radek 7870xt  spokojnie go przegania w większości gier http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_amd_i_nvidia_hd_7950_vs_gtx_660_ti?page=0,16

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobrze by było zrobić jakieś  porównanie wydajności bo aż mi się nie chce wierzyć że amd poszło aż tak do przodu  wygląda na to ze mój radek 7870xt spokojnie może konkurować z gtx 670 zwłaszcza po oc i w cale nie stoi na straconej pozycji  ponieważ podkręca się niesamowicie

Link to post
Share on other sites

Blue ty masz kompa którego chcę złożyć i kupić  :P  grałeś na nim w bf3 ? A jak tak to jak się spisywał ?

 

Ale z tego co kojarzę to 3 GB potrzebne są do 3 monitorów a 2 Gb chyba mi wystarczy ?

A grałem :) Full hd i ultra i było jakieś 60-65 w porywach FPS, czyli lepiej niż w tym teście: http://pclab.pl/art45597-9.html ale gorzej niż w tym http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-660-ti/strona/18074.html . No, ale co innego Xeon a podkręcony i5/i7.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Z tym nowym testem to aż zbyt piękne żeby było prawdziwe.

Koniecznie trzeba to potwierdzić, żeby nie było tak jak kiedyś, jak AMD sobie zrobiło wałek z ustawieniami i zawyżyło im to FPS. 

 

No ale to tylko mój sceptycyzm ze mnie wypływa... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...