Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chcę do mojego zestawu kupić obudowę maksymalnie bogato wyposażoną i solindą jak na tą kwotę, więc wybór padł na firme silentium pc gdyż obecnie posiadam brutusa 310 i byłem z niego zadowolony, lecz urwałem zaczepy od przedniego panelu i ogólnie obudowa już wysłużona i pofatygowana, mam teraz problem co najlepiej kupić w tej cenie



dodam, że głównie zależy mi na miejscu na aranżacje okablowania, ponieważ posiadam zasilacz, który już młody nie jest i nie ma opcji odpięcia przewodów, do tego 1224 fera zajmuje sporo miejsca i w tym brutusie ledwo się domyka pokrywa, oraz w miare beznarzędziowym montażu dysków i napędów, wygląd mam w miare gdzieś, ale żeby też nie wyglądało to jak rakieta kosmiczna albo jak bolid f1, raczej skromnie

Link to post
Share on other sites

może na tą się skusisz super aranżacja kabli http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/

posiadam Brutusa 430 ta obudowa nie nadaje się do aranżacji okablowania i też mam pourywane przednie zaczepy

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim można wrzucić tam chłodzenie na procka do 178mm. Jest przestronniejsza przez co na górze zamontujesz dwa 140mm wentylatory no i moim zdaniem nieco lepsza aranżacja okablowania.

Link to post
Share on other sites

Do regnuma wejdzie większy cooler CPU, jak powiedział drunk.

Niestety, sam Regnum to tandeta - odstający plastik, ktoś wspominał o problemach z kontrolerem obrotów. Ogólnie można dużo złego o tej obudowie usłyszeć.

Do 300zł masz np. Gladiusa M40 / Bitfenix Shinobi / Xigmatek Midgard II/  Zalmany Z9 i Z11 Plus / Fractal Core 3000

A nieco powyżej (330zł~ Gladiusa X80)

Link to post
Share on other sites

O regnumie poza odklejającymi się nóżkami i padającym kontrolerze obrotów wiele złego powiedzieć się nie da, tymbardziej jeśli ktoś jest zwyczajnym userem. Maniacy się bedą czepiać i szukać dziury w całym. Buda spełnia oczekiwania i jest naprawdę funkcjonalna. Jeśli padnie kontroler to wystarczy skontaktować się z producentem, wysłać skan dowodu zakupu i przysyłają w kilka dni nowy razem z instrukcją montażu. Gdybym miał kupować raz jeszcze kupiłbym po raz kolejny tę budę.

Link to post
Share on other sites

A czy ja gdzieś napisałem że autor ma to kupować? Wyraziłem swoją opinię i chyba takie moje prawo czyż nie? Wnioski wyciągnie autor sam. A mojej logiki rozumieć nie musisz, ja sam siebie nie rozumiem czasem :) Może lekarz mnie okłamuje a może IQ za niskie... Nie wiem :P

Link to post
Share on other sites

Lite cenowo jest Ok. Jednak Advanced to troszkę przy droga już buda, za to samo masz X80, która moim zdaniem jest po prostu ciekawszą i bardziej dopracowaną obudową. Zwłaszcza, ze realnei Advanced to daje HotSwap-a i dodatkowy wentylator (średnio-niskiej klasy) co za 50-60 zł jest troszkę drogo (jeszcze ok jak ktoś chce tego HotSwap-a używać, ale jak nie to wtedy totalnie nie warto). 

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

wybór padł jednak na zalmana z9 plus:) nie wiem, zobaczyłem go w sklepie i się zakochałem zapomniałem o SPC, kupiłem i właśnie zamontowałem podzespoły, mam jedno pytanie, gdzie umieścić czujnik temperatury aby pokazywał na wyświetlaczu prawidłowe odczyty bo póki co mam ciągle 20 stopni c



zapłaciłem za niego niecałe 200 zł więc chyba nie drogo, jestem póki co bardzo zauroczony:) no nie dokońca bo dyski jednak montowane na wkręty i wyłamywane śledzie na karty rozszerzeń to jednak wada, ale obudowa ma to coś:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...