Skocz do zawartości

Msi GTX 680 Twin Frozr III ta z Allegro za 1300 zł


Recommended Posts

Potestujcie w c3 na forceware 320.00 bo u mnie nawet po oc samym napięciem gdzie boostuje na 1254 wywala w crysisie sterownik, smarki chodzą gładko a w c3 doopa, narazie zjechałem do 1212 i wszystko chodzi i chyba tak zostawię. Generalnie muszę przyznać że jest w c3 zdecydowanie płynniej niż na 7970, nie mówię tu o samej liczbie klatek chociaż też jest więcej ale przede wszystkim vsync tak nie szaleje tylko bardzo fajnie przechodzi z 60 na 50 lub np 45 i sobie chodzi na 45 klatkach bez tearingu i jak może to płynnie wskakuje do góry. Nie wiem czy to karta czy w samej grze coś zrobili bo na 7970 miałem 60 kl obrót postaci i odrazu 30 co powodowało straszny brak płynności, a tu bardzo fajnie to działa i potrafi się utrzymywać na 45-50 kl bez rwania, a nie zchodzi od razu na 30.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Oba biosy są ustawione na 1254 ale wersja soft ma base clock zbity na 1058. Podczas testów czasami wtedy zjeżdża zegar w dół nawet o 100MHz. Wersja hard ma na sztywno ustawione 1254 i utrzymuje się to cały czas ale np już w diablo zegar zjeżdża do 850 i to jest tak samo jak miałem na 670 - czyli bardzo dobrze.



Dobra ja tak zostawiam. Screen poniżej wyjaśnia posiadaczom radków chyba wszystko :D Gra jest odpalona w 1080p totalnie na ULTRA wszystkie suwaki w najnowszej wersji Tweaka do C3 na MAX - zero kompromisów. Zegary, temperatury i fps - lewy górny róg podczas największej siekanki z całej tej gry.

 

http://img10.imageshack.us/img10/1198/aaaaaaaaaaaaaavo.jpg



Jak ktoś chce to tu jest bios na same wiatraki.

 

Zero dodatkowego OC. Wszystko fabrycznie napięcia i zegary. Tylko zbite wiatraki.

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

W ogóle pamięci nie ruszałem bo nie widzę sensu jak podbicie z zera na max dało mi na 670 pięć punktów na całości wyniku.

 

To odpal najnowszy 3dmark 2013 albo benchmark w Tomb Raider a zobaczysz roznice po oc pamieci w  keplerach. Kilka dodatkowych fps czy 300 dodatkowych punktów w 3d marku to chyba jednak jest spora roznica.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie no spoko karta w tytułach jak bioshock, diablo, dead space 3 - zbija rdzeń na 850. :P



@UP

Nie sprawdzałem, może. Jednakże chłodzenie pamiątek z reguły pozostawia wiele do życzenia a one są i tak, już przez producenta nieźle wyżyłowane.

Link to post
Share on other sites

Effendi polecam, Ja podbiłem o 400 mhz i poszło mi chyba z 400 punktów w  górę, po testuję jeszcze stabilność i zmoduję bios z wyższymi taktami na pamięciach żeby się nie babrać z programami do kręcenia :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

W crysis 3 nie ma żadnej różnicy po podbiciu pamięci ...

Ja chyba zdejmę całkiem OC i tylko wiatraki zmniejszone zostawię bo większośc gier trzyma stałe 60kl przy rdzeniu na 850 :P

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Spokojnie. Dwie opcje w dół i przejdziemy to w stałych 60. :P



Bardzo polecam wgranie moda na wiatraki. Cholernie to pomaga.



Bo trzeba przyznać TwinFrozr na 55% to DCU2 na 100%.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Spoko karta, ale zdecydowany minus za głośność i piszczące cewki zdecydowanie bardziej niż w innych modelach. Na 670 piszczenie NIGDY nie było słyszalne po mocnym OC w trakcie gry. Tutaj, jest. Dokładnie ocenię, jak włożę resztę gratów i maszyna będzie wyciszona.



O ile pompka od h100i nie zagłuszy wszystkiego :D

Link to post
Share on other sites

A jak to działa ?? przy mniej wymagającej grze jak utrzymuje 60 fps to sam zrzuca ??

 

ps. Spokojnie, jeszcze na metro będziesz kręcił :P

To działa tak że gdy użycie GPU na karcie spada poniżej 50% to karta wchodzi w tryb pośredni i tam jest 850MHz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To zasilacz do wymiany bo mam 630 :(, stopniowo się tym zajmę, najpierw zasilator, potem zmienie płytę i na sierpień-wrzesień gotowe

Ale jaki, bo porządny 630w da radě bo i7 po oc pobiera mniej od phenomów i athlonów po oc

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...