Skocz do zawartości

Dyskusja na temat okazji cenowych


Recommended Posts

oczywiście, że zauważyłem, ale sprawdziłem również przed napisaniem tego posta inne okazje które wiszą w okazjach cenowych i już dawno się pokończyły, a dziwnym trafem tylko mój post został usunięty

Edytowane przez gohan10
Link to post
Share on other sites

sam zgłosiłem ten post do usunięcia z okazji cenowych bo aukcja się pokończyła, co 2 dni przesiadują tam i zgłaszam nieaktualne oferty, lecz nie jestem moderatorem i nie mam czasu sprawdzać tego za każdym razem... tak jak i teraz, wracam do kuchni piec następne ciasto ;)

Link to post
Share on other sites

Jak myślicie, czy to wałek? Kupiłem tę konsolkę, bo od dawna polowałem na jakiegoś fajnego PS3, hajs wysłałem przez PayU, więc nie będzie mysle problemu z odzyskaniem gdyby coś nie tak. Zastanawia mnie tylko, skąd ten gościu ma tyle konsol, i dlaczego jeśli miał je wcześniej nie wrzucił ich do 1 aukcji. Niby konto aktualne, bo ma wystawione naprawde sporo aukcji i nie wygląda na kradzione, dodatkowo sporo komentów, dużo pozytywów etc.

Link to post
Share on other sites

Jak to rozumieć?  http://www.sapphiretech.com/presentation/support/?cid=3&psn=000203&lid=7

 

W celu złożenia reklamacji proszę kontaktować się (wraz z dowodem zakupu) ze sprzedawcą.

  1. Gwarancja traci ważność, nawet w przypadku zwrotu natychmiast po zakupie, gdy:
    • produkt został fizycznie uszkodzony lub zmodyfikowany przez Klienta,
    • produkt nie działa z powodu niewłaściwego korzystania przez Klienta,
    • produkt nie może być zweryfikowany jako artykuł firmy SAPPHIRE,
    • numer seryjny produktu oraz numer seryjny na dowodzie zakupu nie zgadzają się,  
    • produkt nie został zakupiony u oficjalnego sprzedawcy firmy SAPPHIRE.

 

@down geniusz zła :D chodzi mi o to, że nie ma gwarancji jak podaje sprzedawca z allegro, chociaż czytałem na forach, że ludzie podawali swój sklep jako upadły. Równie dobrze zamiast "Jak to rozumieć" mogłem napisać "przeczytaj" 

Edytowane przez sebbo98
Link to post
Share on other sites

 

Jak to rozumieć?  

 

Normalnie ? Czytasz i rozumiesz... Czego sie w tym doszukujesz ? Brak dowodu zakupu w wiekszosci przypadkow = brak gwarancji. Jezeli ktos na aukcji pisze o gwarancji producenta to na 99% szuka jelenia... Nawet jezeli jakis "sklep" z allegro wystawi ci rachunek na sprzet to wlasnie ze wzgledu na to ze ma je nie wiadomo skad, nie kupil bezposrednio od producenta albo od oficjalnego dystrybutora to z gwarancja i tak sie bedziesz bujal. Ale co tam kupujcie okazyjne szafiry czy inne karty "dema" albo "kupione do firmy na zapas i lezakowaly w serwerowni :rotfl: " pozniej troche smiechu jest jak ktos zaklada znowu temat : "XXX problem z realizacja gwarancji" 

 

EDIT: No i widzisz jeden czytal to drugi tamto. Jednemu sie udalo costam a drugiemu juz nie. Ja wychodze z zalozenia, ze problemow lepiej unikac a nie swiadomie sie w nie pakowac z mysla ze" jakos to bedzie" Takze widzisz te okazje to wielkie G nie zadne okazje dla tych paru zł mniej.

Edytowane przez michaelred
Link to post
Share on other sites

Gdzieś czytałem (możliwe że na jakiejś stronie producenta podzespołów komputerowych), że jeśli jest faktura lub nawet paragon imienny to po sprzedaży przedmiotu osobie drugiej (czy tam trzeciej) ten traci gwarancję i jeśli dany przedmiot by się np zepsuł to nowy właściciel może mieć problemy z jej realizacją albo nawet może ona zostać odrzucona (anulowana), zależy to głównie od sklepu/człowieka który w nim pracuje. Z paragonem z kasy fiskalnej np. już tego problemu nie ma bo sklep Ci nie udowodni kto faktycznie to kupił.

Link to post
Share on other sites

a tam brednie, myslisz ze jak ktos kupuje na firme (fvat) to oni beda dochodzic do tego by osoba skladajaca reklamacje byla tą samą co osoba widniejącą na fakturze (np. prezes?) ...nigdy nie mialem jeszcze problemow z realizacja gwarancji bo czy kupowalem uzywane czy nowe to chyba nawet nie mam ani 1 rzeczy w domu na swoje nazwisko ;)

Link to post
Share on other sites

@up

nawet dzieci? ;)

 

Tak jak napisałeś. Nie będzie problemów z gwarancją, dlatego że gw to nie licencja na użytkowanie. W zależności od podmiotu który nabył np. kartę graficzną (firma lub pan Staś Kowalski), może być pełna lub skrócona czasowo.

Czyli jak ktoś kupił na firmę i okres odpowiedzialności sprzedawcy wynosi 1 rok, to odkupując ją jako osoba fizyczna nie wydłużymy jej trwania (normalnie 2 lata).

Link to post
Share on other sites

Proszę bo widzę że nie wierzycie:

 

 

 

Ograniczona gwarancja na produkty sprzętowe firmy Logitech

Firma Logitech gwarantuje pierwotnemu nabywcy, że produkt sprzętowy firmy Logitech będzie wolny od wad materiałowych i wykonawczych przez czas określony na opakowaniu produktu i/lub podany w dokumentacji użytkownika, licząc od daty zakupu. Te informacje można również uzyskać, wybierając określony produkt w sekcji Pomoc techniczna online naszej witryny pod adresem www.logitech.com/support 
. Gwarancja ta jest udzielana tylko pierwotnemu nabywcy produktu i nie może zostać odstąpiona innej osobie, chyba że obowiązujące prawo stanowi inaczej. Niniejsza gwarancja przyznaje określone prawa, nie wykluczając przy tym innych uprawnień, które wynikają z lokalnie obowiązujących przepisów.

 

To tylko przykład, z innymi firmami może być oczywiście inaczej, mogą respektować takie coś, jak widać Logitech np. nie toleruje takiego czegoś.

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites

Czyli jak ktoś kupił na firmę i okres odpowiedzialności sprzedawcy wynosi 1 rok, to odkupując ją jako osoba fizyczna nie wydłużymy jej trwania (normalnie 2 lata).

teoretycznie tak jednak to zależy od firmy, nabyłem aparat w 2012 z gwarancją na 12 miesięcy na firmę, poszedłem do Nikona oddać aparat po raz kolejny na czyszczenie, lecz w momencie odbioru przypomniałem sobie, że to już grubo ponad rok od kupienia... wyjąłem portfel do zapłaty a tu niespodzianka - aparat ma 24 miesiące bo oddałem go jako osoba fizyczna na swoje nazwisko zamiast na firmę - jakiś tam kruczek pomocny u nich w gwarancji chyba bo aż tak głęboko się nie wczytywałem w ten gruby papierek ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Ktoś się na forum już chwalił że karta już doszła i wszystko w porządku...

 

Dokładnie tak, było to dla mnie bardzo podejrzane ale i tak pomimo to zaryzykowałem.

 

Się produkujecie a sprzedawca wystawił tych kart 100, sprzedał 1 i zamkną sprzedaż, potem wystawił kolejny raz ale już 98-99 sztuk, sprzedał 2 i co zamkną sprzedaż. Czy tylko ja tu widzę że jest to podejrzane....

 

To byłem ja, rozpisałem się lecz perfidnie zostało to usunięte, drugi raz identycznie nie napiszę. Tak czy siak, karta dotarła i jest w porządku, cieszę się jedną z lepszych niereferencyjnych r9 290. Śmiało można kupować tylko proszę uważać na długość karty, do mojej fractal design define r2 z oporami weszło ;)

 

Gościu, gościem, jak pisałem w poprzedniej wypowiedzi - to jest firma, na mojej fakturze jest wzięte 20 sztuk, brali to partiami. Gościu jedynie pośredniczy w wysprzedaży.

Edytowane przez mati23
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...