Skocz do zawartości

Czy warto zmieniać kartę w moim kompie? i na jaka jeśli już?


Recommended Posts

Witam posiadam aktualnie kartę GF 6600 Gt Palit, procek Athlon 64 3000, 1,8 GHZ, ram 1G/lepszego procka już nie wsadzę bo płyta to 939/ stąd moje pytanie czy kupując lepszą kartę uzyskam warty kasy wzrost wydajności w grach, czy czekać na wymianę procka z płytą i dopiero zmienić kartę? W tej chwili dość dobrze mi chodzi Coll of Duty MW i przygotowuje się do nowego ALIENS v PREDATOr :D Jeśli radzicie jednak wymianę to na jaką warto się porwać w granicach rozsądku i ceny ? Dzięki za porady

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Nie prawda. Jeszcze warto. Lepszy procek wsadzisz nawet do athlon x2 4800+ (2x 2.4 GHz 2x1MB L2), lub legendarny, bardzo trudno dostępny FX60, a i porządny Opteron do 185 się znajdzie. Następnie dołóż min do 2GB RAM i wtedy możesz pomyśleć o zmianie grafiki (jeśli AGP to hd3850 (mam taką na opylenie), jeśli PCI-ex, to nawet GF 9800GT, GTS250 i będzie latać jak złoto jeszcze). Jednak najtaniej nie będzie bo CPU pod s939 w cenie, oj w cenie :D.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie prawda. Jeszcze warto. Lepszy procek wsadzisz nawet do athlon x2 4800+ (2x 2.4 GHz 2x1MB L2), lub legendarny, bardzo trudno dostępny FX60, a i porządny Opteron do 185 się znajdzie. Następnie dołóż min do 2GB RAM i wtedy możesz pomyśleć o zmianie grafiki (jeśli AGP to hd3850 (mam taką na opylenie), jeśli PCI-ex, to nawet GF 9800GT, GTS250 i będzie latać jak złoto jeszcze). Jednak najtaniej nie będzie bo CPU pod s939 w cenie, oj w cenie :D.

pozdrawiam

I co z tego będzie miał? Wyda 600-700zł i zostanie z przestarzałym sprzętem. Procesory na 939 są strasznie drogie, tak samo jak grafiki na AGP.

Link to post
Share on other sites

Dlatego mówiłem, że lepiej zmienić platformę. Miałem 939 i zrobiłem to samo. Tyle, że to było 2 lata temu. Chociaż miałem PCI-e. Jak nie ma kasy to tylko AM3. Jakiś athlon. Może być X4 620. Mobo też się znajdzie. Pamiątki też. Może też kupić mobo z hd 4200 i ma chwilowe rozwiązanie i do tego pomocne jak grafika padnie.

Link to post
Share on other sites

Dlatego mówiłem, że lepiej zmienić platformę. Miałem 939 i zrobiłem to samo. Tyle, że to było 2 lata temu. Chociaż miałem PCI-e. Jak nie ma kasy to tylko AM3. Jakiś athlon. Może być X4 620. Mobo też się znajdzie. Pamiątki też. Może też kupić mobo z hd 4200 i ma chwilowe rozwiązanie i do tego pomocne jak grafika padnie.

Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Moja płyta ma pci express , wiec karta nowa pasuje, wymiana procka jest raczej nieopłacalna więc pytam czy przy tej konfiguracji lepsza karta coś da, czy wzrost wydajności będzie słaby, /myślę np o gf 9600/ Więc ogólnie mówiąc jaki jest udział procka a jaki karty w ogólnej wydajności?

Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że ma mało kasy i raczej kupi AMD. Nawet bardziej opłacalne będzie. Cztery rdzenie vs 2. Te 4 kosztują 350 zł, a te 2 z badziewną grafiką intela ok. 470. Różnica jest spora.

Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że ma mało kasy i raczej kupi AMD. Nawet bardziej opłacalne będzie. Cztery rdzenie vs 2. Te 4 kosztują 350 zł, a te 2 z badziewną grafiką intela ok. 470. Różnica jest spora.

Wracając do tematu zasadniczego warto w tej konfiguracjizmieniać grafikę czy nie?

Zmiana płytu i procka to dalsza przyszłość :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...