Skocz do zawartości

[Q] Poważne pytanie 7950 CF vs 770 SLI !!!


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez xue9999,

Co zrobić?  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie karty?

    • 7950 Crossfire - jechać na starych klasykach
      8
    • 770 SLI - czekać z integrą do premiery (HD 4000) i mieć spokój na 2 lata
      13
    • (...) Bardzo proszę o inne propozycje w odpowiedziach do tematu.
      5
    • 780 + za pół roku od premiery druga 780?
      4


Recommended Posts

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-geforce-gtx-780-770-760-ti-specyfikacja-cena-data-premiery.html

 

 

BARDZO PROSZĘ O WYPEŁNIENIE ANKIETY

 

Budżet na GPU 2600 ZŁ !MAX!

 

Bardzo zależy mi na zbudowaniu solidnego i wystarczającego na lata gaming rig'a.

 

Weźcie pod uwagę to, że nie chcę budżetowego sprzętu ale nie jestem bogaczem. (nie chcę 660/7870 x2)

 

 

Proszę wypowiadać się jakbyś to ty kupował teraz a nie polecić najdroższe żebym zmarnował ciężko zarobione pieniądze.

Edytowane przez xue9999
Link to post
Share on other sites

Na lata to kup sobie pralkę. Żaden komputer DO GIER nie wystarcza na dłuższy okres czasu. Powodem są nie tylko rosnące wymagania gier ale i możliwość wprowadzenia nowej wersji API (DirectX12?).

 

Za samo napisanie posta taką czcionką bym cię odstrzelił w moim dziale, więc popraw to zanim ktoś z tutejszych moderatorów wpadnie. 

 

W praktyce NA DZIEŃ DZISIEJSZY do komfortowego grania w FullHD wystarcza 1 szt. 660Ti.

 

Jeżeli dla ciebie SLI z 660 to 'sprzęt budżetowy' --to ja nie mam pytań. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

To jest poważna odpowiedź, po prostu to co chcesz zrobić to przerost formy nad treścią. Za połowę tej kwoty pograsz komfortowo, połowę sobie odłóż, za rok sprzedasz kartę - kupisz nową po dołożeniu odłożonej kwoty i wyjdziesz na tym lepiej niż jednorazowo wywalić 2,6 koła. Bo dzisiaj będziesz miał podsystem graficzny aż zbyt wydajny, a hipotetycznie za rok wraz z nowymi konsolami może wyjść DX12 i zostajesz z ręką w nocniku (z twojego pkt widzenia, bo 'na ultra nie pograsz'), a twoje karty warte są może połowę wydanej na nie kwoty. 

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

ja już nie potrafię grać przy mniejszej ilości, FPSów, od razu wyczuwam niepłynność xD, to przez przyzwyczajenie do 60  :P

@up to forum tu powinna być dyskusja ...

Edytowane przez JonathanArcherPL
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Do przyjemnego grania wystarczy 7870. Było by bez sensu wywalać tyle kasy w błoto -,- Zostaw se to Cf albo sprzedaj jedną 7950 puki jest cena dość wysoka . Bo 7950 wystarczy prawie do wszystkiego :)

Edytowane przez HudyBoy
Link to post
Share on other sites

Do przyjemnego grania wystarczy 7870. Było by bez sensu wywalać tyle kasy w błoto -,- Zostaw se to Cf albo sprzedaj jedną 7950 puki jest cena dość wysoka . Bo 7950 wystarczy prawie do wszystkiego :)

Ja nie sprzedaje tylko oddaje na agito w ramach ustawy o kupowaniu przez neta.

 

Dobra, teraz pakuje karty, jak coś to zawszę mogę kupić 7950 GB drugi raz ; ))

 

Proszę o kolejne propozycję~!

Link to post
Share on other sites

Na pytanie w kwestii serii 700 jest oficjalna odpowiedź

GTX780 = Titan LE

GTX770 = 680

GTX760Ti = 670

 

Więc powiedzmy sobie szczerze... 'szau ni ma'. Dodatkowo cenowo będzie nieciekawie, bo wątpię że nVidia odda nawet mocno pociętego GK110 za 2k... Czyżby wracały czasy, w których "top" był droższy od drugiego modelu w hierarchii o 1000zł? 



Btw. ciekawe czy będzie się dało przeflaszować 670 biosem 760Ti, choćby dla numerka :P 

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

a jaka będzie odpowiedź AMD w tym temacie ?, na pewno nie zostawią tak tego, ten cały Titan wg mnie to była tylko papka marketingowa, coś co można było wprowadzić na miejsce GTXa 680, a nie robić potem z tego wielkie show, jakie to wydajne itd. jedyne co AMD teraz zrobiło to wypuści HD 7990, jestem ciekaw co pokaże seria HD 8000, skoro możliwości Titana nie są obce, to AMD wie, ile potrzebuje by być wydajniejsze xD

Link to post
Share on other sites

Człowieku, po co nas pytasz o kartę, której jeszcze nie ma?

 

Żebyś się głupio pytał. Sądzę, że tu są doświadczenie użytkownicy mogący mi podpowiedzieć jaki sprzęt kupić.

 

 

Haha, i po co 2'ga 780 za pół roku??  Ty weź kup 2x titan i nie zawracaj kaszanki nam takimi pytaniami! 

Proszę ;

 

xue napisał:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-geforce-gtx-780-770-760-ti-specyfikacja-cena-data-premiery.html

 

 

BARDZO PROSZĘ O WYPEŁNIENIE ANKIETY

 

Budżet na GPU 2600 ZŁ !MAX!

 

Bardzo zależy mi na zbudowaniu solidnego i wystarczającego na lata gaming rig'a.

 

Weźcie pod uwagę to, że nie chcę budżetowego sprzętu ale nie jestem bogaczem. (nie chcę 660/7870 x2)

 

 

Proszę wypowiadać się jakbyś to ty kupował teraz a nie polecić najdroższe żebym zmarnował ciężko zarobione pieniądze.

 

 

 

zrób SLI z obecnych 680

ciabaka tak samo patrz cytat na czerwono

\

 

 

 

może ktoś jeszcze ma propozycje?

Edytowane przez xue9999
Link to post
Share on other sites

Nie, napisaliśmy to co mogliśmy. Jak chcesz to kup już te 2 x 780. Nie wiem dlaczego piszesz wciąż o "maszynie na lata" skoro ten temat już wielokrotnie był oklepywany, nikt nie wie co za tydzień będzie a ty się pytasz o >rok?

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem jednej rzeczy. Już któraś z kolei osoba pisze to samo, co wydaje się być najrozsądniejszym wyjściem, a autor mimo wszystko swoje. Obecnie nie ma gry z która układ za 2000zł miałby problemy (nie mam na myśli Crysisa 3, który odstaje od stawki).

Edytowane przez Sincerite
Link to post
Share on other sites

Drogi Autorze. 

 

Ciężko jest doradzić w sprawie opłacalności zakupu karty która jeszcze nie jest na rynku, nie została przetestowana a wszystko co jest o niej napisane w tym temacie i w sieci do domysły. Posiadasz wystarczająco mocna kartę na chwile obecna. Poczekaj wiec cierpliwie na premierę nowych modeli i wszystko będzie czarno na białym.

 

Pojecie "karta graficzna na lata" nie istnieje, rynek gier (i HW) się dynamicznie zmienia(rozwija), pogoń za wyższa wydajnością i realistyczna grafika przekreśla Twoje założenie "wydam 2600zl i będę miał spokój"

 

 

Temat ten nie ma większego sensu. 

 

Jeśli chcesz uzyskać maksimum wydajności(i mieć to co najnowsze), sprzedaj obecna kartę (otrzymasz za nią więcej teraz niż za parę miesięcy) i mecz się z HD, pieniądze zainwestuj w np lokatę a po premierze kart załóż temat. Myśląc jednak w ten sposób będziesz czekał w nieskończoność bo ciągle jest coś nowego, szybszego....

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

ja pisałem już to gdzieś, typowy sprzęt gracza zmienia się co rok, wraz z premierami nowych podzespołów, sam tak robię xD,upgraduje, lub zmieniam, zazwyczaj co roku,

na dzień dzisiejszy najlepsze wyjście to CrossFire z 7970/ lub SLI z 670tek ;D najwydajniej i opłacalnie

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...