Skocz do zawartości

GB Radeon 7970 Ghz


Recommended Posts

Witam, piszę już kolejny temat o tej karcie. Posiadam ją od jakiegoś miesiąca i coraz bardziej mnie dobija. Karta kosztowała ok 1,6k zł, myślałem, że za taką cenę będę mógł pograć w większość gier na max detalach, jednak tak nie jest. Dla przykładu GW2 - po przeniesieniu się do większego miasta fps szaleje i po prostu gra spowalnia (spada do 30FPS) za sec skacze do 40 i znowu spada czyli się tnie i ani trochę nie daje przyjemności z rozgrywki, podobne sytuacje są w innych grach. Stery najnowsze zainstalowane. Wszystko jest jak trzeba i przeliczyłem się z oczekiwaniami czy coś nie tak chodzi jak trzeba?

 

konf:

 

i5 3570k @4,2

MSI GD 55

SSD OCZ v4 -128gb

16 gb ddr3 1,6k

HDD 1TB

radeon 7970 GHz 3gb 

Link to post
Share on other sites

o jakim miescie mowisz? pewnie lion's arch? spadki chyba wszyscy tam maja konkretne, ja wczesniej takie spadki mialem na hd7950 i potem na gtx 670 ,jutro z ciekawosci zainstaluje gierke sobie bo dawno nie gralem,tez mam teraz hd7970 i zobacze jak chodzi. ewentualnie napisz w jakich miastach ci sie zacina to posprawdzam jutro.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@ Autor ?

 

Szczerze ? Chciałeś radeona - masz radeona. BĘDĄ występować problemy. Indywidualne, do każdej gry. Nie do wszystkich, ale do wielu. Aktualizacja sterowników, nic Ci tu nie da. Musisz googlować indywidualnie z każdym problemem. Szybka nauka angielskiego obowiązkowa. Kolega mówi, że da się okiełznać to (choć ja bym tego tak nie nazwał, ale dobra) i będzie chodzić płynnie; szukaj.

 

7970 OC + I5 + 8GB = FPS DROP? WTF!!!! Oo

GW2 and the radeon 7970 - low fps

 

 

//Edit

POCZYTAJ 

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites
Szczerze ? Chciałeś radeona - masz radeona. BĘDĄ występować problemy. Indywidualne, do każdej gry. Nie do wszystkich, ale do wielu. Aktualizacja sterowników, nic Ci tu nie da. Musisz googlować indywidualnie z każdym problemem. Szybka nauka angielskiego obowiązkowa. Kolega mówi, że da się okiełznać to (choć ja bym tego tak nie nazwał, ale dobra) i będzie chodzić płynnie; szukaj.

 

Chłopie przestań Hejtować Radeony :P gdzie się nie pojawi temat Radeonów to Ty zawsze musisz stwierdzić, że "masz radka, masz problemy", lub coś w ten deseń. Zaczyna mnie to wnerwiać.

Miałem GTX 670, GTX 560, GTX 470, GTX 9800+, 8800 GT, 6600 GT seria 2xx jakoś mnie ominęła, starsze też były ale nie chce mi się wymieniać wszystkiego. Miałem też odpowiedniki tych kart ze stajni ATI oraz AMD. Na każdej, niezależnie czy nVidia czy ATI/AMD, pojawiały się jakieś problemy: spadki wydajności, dziwne przekłamania grafiki, migające tekstury lub ich brak itp.

W jednych mniej w innych więcej, ale nigdy na żadnej nie było pięknie i malinowo!

Natomiast Twoje wypowiedzi sugerują, że produkty nVidia są bezproblemowe, a to nieprawda!

 

Do autora:

To się już wyzłościłem, mogę przejść do rzeczy.

GW2 ma niemiłosierne zapotrzebowanie na moc Procesora i nierzadko na pamięć (tej akurat ci nie brakuje). Podkręć jeszcze procesor, jeśli masz przyzwoite chłodzenie spokojnie powinieneś dobić do 4,5 GHz, a nawet 4,7 GHz, choć ta druga opcja może być cięższa do osiągnięcia i utrzymania w znośnych temperaturach.

 

Podkręć procesor i sprawdź czy klatki się ustabilizują. Jest jeszcze jedna opcja. Możesz włączyć jakiś limitizer klatek (nie V-sync). MSI Afterburner pozwala na coś takiego. Jeśli sprzęt jest w stanie utrzymać stałe 30 KL/s (nigdy nie spada poniżej tej granicy) to ustawiasz taki właśnie limit i problem rwania obrazu powinien zniknąć.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

nie ma czegoś takiego jak bezproblemowy sprzęt, mam dwie karty i kijowego procka, są spadki klatek nawet tam gdzie nie powinno ich być, spowodowane totalnie skopanym cpu od AMD, ale mniejsza o to, niektóre gry nie mają wsparcia ze strony danego Producenta GPU, po jakimś tam czasie, nie należy to do ich obowiązku, jeżeli masz problem napisz do AMD, wątpię by przystąpili do jakichkolwiek działań, bo to nie jest gra która przynosi pieniądze ;)

Edytowane przez JonathanArcherPL
Link to post
Share on other sites

I took i7-3770K (didn't overclock) and GTX670. FPS is quite good on ultras but in Lion's Arch it's dropping from 60-80 to 20-25 and don't want to go back.

 

Jak widać nie tylko na amd są problemy. (Nawet lepiej działa na kartach od amd)

 

http://techreport.com/r.x/frame-capture/gw2-680.gif

http://techreport.com/r.x/frame-capture/gw2-7970.gif

http://techreport.com/r.x/frame-capture/gw2-beyond-16.gif

 

Źródło: http://techreport.com/review/24553/inside-the-second-with-nvidia-frame-capture-tools/8

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

na amd są problemy

 

"Right i am running GTX 690 with I5-2500K at 4.5Ghz and 8GB of RAM on 120hz monitor and i am getting 40 to 60 FPS, if i do turn the camera FPS drops to 23 or even lower sometimes. Also i just did world event in Norn area near Frusenfell Creek at it started snowing heavily during the event and my FPS droped to 23FPS i tried changing appearance to best performance and still had 23FPS…

"

 

Źródło 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
@ Autor ?

 

Szczerze ? Chciałeś radeona - masz radeona. BĘDĄ występować problemy.

 

Nie trolluj

Taki urok tej gry. Znajomy ma i5 3570k + gtx670 i w miastach i na wiekszych eventach klatki spadaja mu ponizej 20. Nie ma co zwalac winy na amd bo na nv wcale nie jest lepiej.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Link to post
Share on other sites

GW2 to taka gra że niezależnie od sprzętu trzeba po prostu zjechać z ustawień i tyle. W końcu tutaj nie chodzi o grafikę, bo nawet 'na maksa' nie oszukujmy się szału nie ma. Grałem w to na Y580 (i5 + 660M), grałem na stacji (i5 + 7970) i zawsze coś tam było nie tak. Dopiero teraz na mocno podkręconym i7 komfort się wyraźnie poprawił. 

Link to post
Share on other sites

dobra, gw 2 sie instaluje i porownam sobie granie na hd7950 ,gtx 670 od palita i gigabyta i na hd7970 ktorego teraz mam.

 

po pograniu z 30 min ,stwierdzam ze gra tak samo chodzi mi na hd7970 jak wczesniej chodzila na gtx 670 , wszystko na high ustawione jedynie shadersy na low ,jezeli sa na high ustawione to sa spadki w miastach na hd7970 i gtx 670,nie zauwazylem zadnej roznicy.wystarczy ustawic jedynie shaders na low i jest stale 60 fpsow.ja tam preferuje jak plynnie gra chodzi niz lepiej wyglada dlatego ustawilem ta jedna opcje na low.dodam ze sprawdzane bylo na nie kreconym i5 2500k.

Edytowane przez viscaelbarca
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...