Skocz do zawartości

Nvidia w SLI


Recommended Posts

Witam. Czy połączenie dwóch kart graficznych Nvidia GeForce GTX 650Ti BOOST w SLI jest dobrym pomysłem? Czy lepiej kupić jedną ale droższą kartę? Pytam z tego względu iż karta ta jest stosunkowo tania, a jej wydajność dość wysoka z tego co czytałem. Bardzo proszę o opinie. Pozdrawiam.  :)

Edytowane przez Bartas89
Link to post
Share on other sites

Chodzi Ci o 650TI boost? Bo nie ma karty o nazwie 560TI boost.
Lepiej trochę dopłacić i zrobić SLI z 660gtx.
Edit: Poszukałem trochę i z tego co widzę to bardzo dobrze się skalują.
http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_650_Ti_Boost_SLI/1.html
Co nie zmienia faktu że według mnie i tak lepiej dopłacić do 660gtx w SLI

 

 

Bardzo proszę o argumentacje, zanim następnym razem coś doradzisz upewnij sie ze sprawdziłeś rzetelność informacji, rad  

Edytowane przez dodo24x
brak argumentow
Link to post
Share on other sites

Tak oczywiście chodzi o 650 Ti BOOST. Skalowanie znaczy ze do siebie dobrze pasują tak? Bo az tak obcykany nie jestem  ;) Tylko że jedna gtx 660 jest ok 200 zl drozsza od 650 Ti BOOST. A jakbym kupil dwie karty to by wyszlo 400 zl wiecej. A mniej wiecej o ile procent gtx 660 w SLi bylby szybszy od duetu 650 Ti?

Link to post
Share on other sites

400zl nie zrekompensuje Ci utraty wydajności względem 660 SLI 

 

Doszukałem się paru testów 

 

LINK

LINK

LINK

 

Pobór energii będzie również mniejszy niż w przypadku 660SLI.

 

Podaj proszę model posiadanej płyty głównej, zasilacza i jaki posiadasz procesor aby upewnić się ze wszystko będzie działało w 100%. Pamiętaj ze SLI potrzebuje dość mocnego CPU a płyta główna musi obsługiwać dwie karty marki nVidia (SLI)

Link to post
Share on other sites

dodo24x

Właśnie modernizuje kompa. I w sumie chcialem wymienic kartę graficzna, procek (a co sie z tym wiąże również plyte glowna), RAMy,

 

Oto specyfikacja mojego obecnego kompa: 

 

Procesor: AMD Athlon II X2 250

 

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 TOP II

 

Płyta główna: ASUS M2N68-AM SE2

 

Pamięć RAM: DDR2 2x2GB

 

Dyska twardy: Seagate Barracuda 300GB

 

System operacyjny: Windows 7 64 bity

 

Zasilacz: Chieftec 500W

 

Moglibyscie polecic jakies komponenty? Bylbym bardzo wdzieczny. Chce wlasnie miec SLI zeby na 4,5 lat miec spokoj z upgredem kompa  :)

Link to post
Share on other sites

Wymień procka , jak robisz sli , potrzebujesz coś mocniejszego z serii i5-i7 lub amd fx , żeby wykorzystać potenciał dwóch kart graficznych , a ten procesor nie ogarnie ci takich dwóch kart , a co do sli to z całą pewnością gtx 660 coś od gigabyte lub asusa.Tak samo jak płyta główna i ramy. Zaraz złoże ci specyfikację PC , a za ile chcesz złożyc nowego PC ?? 

 

 

Brak argumentacji, różnica w cenie nie jest adekwatna to uzyskanego wzrostu wydajności 

Edytowane przez dodo24x
Brak argumentacji
Link to post
Share on other sites

Karta Graficzna GTX 650Ti Boost SLI

Płyta Głowna MSI Z77 G45 

Procesor I5 3570K

RAM 

 

2709zl

 

Przy czym potrzebuje dokładny model zasilacza, na procesorze można oszczędzić ale ten konkretny model można podkręcić o paręnaście procent (po zakupie lepszego chłodzenia niż te oferowane w zestawie z procesorem)

Link to post
Share on other sites
Procesor : 

AMD X8 FX-8350 s.AM3+ BOX.

 

Płyta główna : 

ASROCK 990FX Extreme3 AMD 990FX Socket AM3+ (3xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE)

 

Chłodzenie procesora:

SilentiumPC Spartan Pro HE924.

 

Pamięć RAM : 

AMD Performance Edition 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL8-9-8-24 AP38G1608U2K.

 

Karta graficzna:

ASUS HD7850 2GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCU II. ( potem dokupisz drugą i połączysz je w crossfire).

 

Dysk Twardy : 

WD Blue WDBABC5000ANC-ERSN 500GB 2,5' SATA.

 

Obudowa :

Cooler Master Elite 430 RC-430-KWN1 Black Window.

 

Cena zestawu: ok. 2655,00

 

Myślę , że taki zestaw jest bardziej przyszłościowy , ale jak będziesz chciał złoże ci , nieco tańszy confing. 

 

 

 

Bardzo proszę czytaj o co prosi autor, odpowiedz nie na temat 

Edytowane przez dodo24x
Spam
Link to post
Share on other sites

Pamiętajcie tylko, że nie opłaca się robić SLI w przypadku gdy:
-tworzymy je z kart z najniższej półki
-jest pojedyncza karta o wyższej wydajności od dwóch takich
-nie mamy odpowiedniego zasilacza, obudowy, procesora aby wszystko się zgrało

660SLI jest fenomenem, ze względu na świetne skalowanie, dzięki czemu depcze po piętach nawet Titanowi w słupkach FPS.
Temperatury i kultura pracy nadal są w porządku, ze względu na to że są to dość małe karty, a microstuttering został już praktycznie wyeliminowany.

Natomiast jak wygląda sprawa z 650TI Boost w SLI trzeba sprawdzić w testach.
A brutus410 i multi gpu to szaleństwo, w moim skromnym mniemaniu.

Link to post
Share on other sites

 

 

650TI Boost w SLI trzeba sprawdzić w testach.

 

Które wkleiłem w poście nr 4  



 

 

nie mamy odpowiedniego zasilacza, obudowy, procesora aby wszystko się zgrało

 

Cala platforma Autora będzie zmieniona  ze względu na ogólna jej wydajność 

Link to post
Share on other sites

Heh, wychodzi na to, że skalowanie w 650Ti Boost jest równie dobre. Jeszcze się okaże, że te małe kurduple pogonią high-endowe karty za połowę ceny :P

Obudowa - czytać od tego posta: http://forum.benchmark.pl/topic/81219-zanim-zapytasz-o-gtx660-w-sli-przeczytaj-najczęściej-zadawane-pytania/?p=950479

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...