Skocz do zawartości

obudowa a wymagania


Recommended Posts

chodzi mi o to zeby ktos kto sie zna na temacie doradził mi obudowe typu ATX najlepiej do 150 góra 180zł a zeby spełniała kilka moich wymagań:

- czarne wnętrze

- PSU na dole

- koszyk na dyski odwrócony "du***i" dysków za tył MoBo

- możliwość Cable Managment

- 2 wiatraki 120/140mm na górze obudowy

- przynajmniej jeden na froncie, tyle, boku (otwieralnym) i spodzie obudowy

- filtry przeciwkurzowe

- Dobrze wyglądać

- USB 3.0

 

Dobrze jakby miała:
 

- Okno na "otwieralnym" panelu

- w zesatwie regulator obrotów

- wyjmowalną cześc koszyków na dyski aby weszła dłuzsza grafika

- podświetlenie/podświetlane wiatraki (preferowany niebieski)

 

myślałem nad aerocool psg strike x One ale ona niema tych koszyków na dyski "du***i" za tył mobo :C

Link to post
Share on other sites

Większość z tych funkcji oferuje http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m40-pure-black-atx-usb3-0-ssd-ready-3x120mm-bez-zasilacza-spc077-529266/ w cenie 200zł, okienko to dodatkowa dopłata http://www.morele.net/silentiumpc-panel-boczny-z-oknem-spc086-541354/

 

wyjmowalną cześc koszyków na dyski aby weszła dłuzsza grafika

To jest raczej zbędne, mało które gpu (które?) przekracza 30cm.

Link to post
Share on other sites

ten silentium pC dobry bo polski (polska myśl techniczna) ale taki "prosty"
ma ktoś te Z11 w domu ;>? bo mam kilka szczegółowszych pytań a najlepiej to fotki wgl. jak by były takie "użytkownikowe"



kurcze no fajniutki ten Z11 plus, ale 250 jak dla mnie to duzo za obudowe, tymbardziej ze musze jeszcze sprzedac starego kompa a wciaż szukam kupca :/



chyba ze jeszcze jakieś propozycje

Link to post
Share on other sites

te wiatraczki 80-tki bodajże które są na dole na tych bokach czy da sie jakoś wyjąć bo mi "nie leżą"

czy da sie gdzieś ją dostac chociaz za 200 ?



aha i czy w tym SilentiumPC M40 sa jakieś dodatkowe bajery na front czy to już tak musi być i koniec ?



umiał by sie ktos wypowiedzieć na temat obudów Aerocool'a takich jak Strike x One albo XPredator X1 ??

Link to post
Share on other sites

Da się wyjąć, sciągasz ten tak jakby plastikowy tunel powietrzny i odkręcasz 4 sróbki. Wentylatory te podłączane są molexem do zasilania

 

Ale są dosc ciche wiec nie trzeba wymieniac

Obudowe najtaniej kupiłem chyba za 230zl na agito.pl

 

Mogę sie cos wypowiedzieć na temat x predator, też składałem na takiej budzie komputer. Ale to juz jest kwestia 400-500zl

Link to post
Share on other sites

X3 tak około 400-500 ale X1 to około 230, no tylko ze niema tych sanek na dyski z du***i na kable na tył mobo :C



chyba bęe zmuszony zakupić tego SilentiumPC-ka bo w miare optymalnej cenie spełnia wiekszosć moich wymagań, jakby tylko mial nieco "drapieżniejszy" a zarazem futurystyczniejszy wygląd, no cóż, siła wyzsza.

Link to post
Share on other sites

wentyle led'owe, ledy, okno okej rozumiem, ale chodzi mi o front by zrobić go nieco futurystyczniejszy (drapieżniejszy bo jest taki "zwykły" wręcz "prosty".

A31 to juz nie na mój budżet :D



dla przykładu zakochałem sie w tym froncie:

http://allegro.pl/obudowa-atx-sharkoon-rex8-economy-czarna-nowosc-i3166939609.html

A31 wyżej wymieniony też ładny front albo jeszcze ten:

http://allegro.pl/obudowa-atx-sharkoon-rex3-economy-4x-usb-czarna-i3137420688.html

 

Bo diody, led'owe fan'y i okno będa na pewno.

Link to post
Share on other sites

Możesz np.

- pomalować te kratki na froncie na jakiś jaskrawy kolor

- zrobić i wydrukować naprawdę fajną naklejkę na górną część obuduwy

- wstawić LEDy, ale na front, a nie do środka (tak jakby po bokach, w jednej obudowie zostało to dość fajnie zrobione, jutro podeślę Ci linka, jeżeli znajdę)

- spróbować wstawić jakiś ciemny plastik na front, i na to nakleić jakiś fajny motyw, w jaskrawym kolorze, np smoka od MSI

 

To są rozwiązania czysto teoretyczne, ale zawsze coś ;) Nie jestem tylko pewien, czy mówimy o tym samym modelu obudowy.

Link to post
Share on other sites

ten silentium pC dobry bo polski (polska myśl techniczna) ale taki "prosty"

Żadna polska myśl techniczna tylko chinole z doklejonym polskim logo. Gladius X80 to NOX Coolbay TX, a M40 to NOX Coolbay VX. Marka SilentiumPC należy do firmy cooling.pl, plusem jest świetny support i bardzo przystępne ceny tych obudów, ale w żadnym stopniu nie jest to polska myśl techniczna, a najwyżej marketingowa :)

 

Warto jednak zaznaczyć że NOX Coolbay VX kosztuje 310zł, zaś M40 jest 100zł tańsza. Chociaż z drugiej strony w wersji NOX'a dodatkowy koszyk na dyski i panel z oknem dostajemy w standardzie, a SilentiumPC wymaga zakupu tych elementów oddzielnie. 

 

Chyba każdy "produkt" SilentiumPC to rebrand i nie mają w 100% swojej konstrukcji. Nawet wentylator Zephyr to któryś z modeli Yate Loon.

 

W kwestii obudowy mimo wszystko polecę ci M40, bo ciężko dostać w tej kwocie coś o zbliżonych walorach użytkowych. Zalman Z9 nie posiada filtrów przeciwkurzowych i cena po ich dokupieniu rośnie, podważając opłacalność zakupu tej obudowy. Z11 pomijając że wygląda jak komputer DJ'a z baletu w remizie (subiektywne), to posiada głupawe USB 3.0 zewnętrznego typu wymagające przeciągania kabla aż na panel I/O płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

@ UP

Wybacz ale z częścią Twojej wypowiedzi się kompletnie nie zgodzę...Produkty SilentiumPC są najpierw gruntownie testowane w Polsce i modyfikowane w razie bugów a jeśli nie można czegoś poprawić to produkt jest po prostu "zlewany" i szuka się czegoś innego więc nie pisz, że to tylko rebrand ;) O ile zatem nie można powiedzieć, że to produkty w 100% polskie o tyle z całą pewnością można powiedzieć, że sama marka jest polska a zatem sprzedaż produktów tej marki zasila polski budżet / polską gospodarkę.

 

Druga sprawa jest taka, że jakoś nikt chyba nie chce zauważyć, że dotyczy to każdej gałęzi rynku IT i każdej marki/firmy (vide chińskie klony smartfonów tabletów czy też zasilacze z tej samej fabryki z różnymi logo - Seasonic / Antec / Corsair lub be quiet / Fortron) więc czepianie się polskiej marki o coś takiego jest jednak dziwne :D

 

P.S. Myślisz, że dlaczego Regnum L50 ma tyle filtrów przeciwkurzowych? ;)

Link to post
Share on other sites

Nie zrozum mnie źle, nie umniejszam produktom znaku SilentiumPC bardzo dobrego stosunku jakości do ceny i ogólnej opłacalności ich zakupu. Po prostu nie zgadzam się absolutnie z nazywaniem tego produktu mianem "polski". To po prostu produkt trochę bardziej 'skontrolowany' przez Polaków przed zaoferowaniem go na półkach, natomiast ani nie zaprojektowany przez polskiego inżyniera, ani nie wykonany rękami polskiego technika. Produkt polski to ziemniaki z rynku od rolnika, a wszelkie afisze typu "produkt polski" wobec SPC są lekko nietrafione. Niemniej jednak lubię tą firmę i często polecam klientom obudowy SPC. Jedyne czego mi brakuje w ofercie SPC to prawdziwie high-end'owy big-tower, który zainteresowałby mnie osobiście.

 

O zjawisko rebrandu czepiam się zawsze i dookoła, mój TruePower New 750W też jest chyba sprzedawany pod 3 różnymi szyldami i bynajmniej Antec nie jest jego producentem. Moim zdaniem takie działanie zwyczajnie zmniejsza różnorodność produktów dostępnych na rynku, a osobiście znam takich dla których zasilacz Super Flower to śmieć ale polecają Seasonic'a.

 

PS: Filtry może ma ale odklejające się nóżki to tragedia, blacha też nie błyszczy - bo podobnie prezentują się dużo tańsze M40 i Brutus, a w cenie nieco ponad Regnum można mieć już klasę lepszą Arc Midi R1. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok ale musisz po prostu odróżniać surową kopię modelu z tej samej fabryki a kopię zweryfikowaną przez polską ekipę ;) Praktycznie każda obecna obudowa SilentiumPC, zasilacz, wentylator czy cooler były weryfikowane i coś modyfikowano w ich prototypach a są marki, które prawdopodobnie nawet nie patrzą co zamawiają tylko od razu biorą jakiś shit i mówią, że to dobra rzecz (vide obudowy Cyclone Cortez, Chieftec Libra lub jakieś I-Boxy). A to, że trafiają się czasem wadliwe sztuki to normalna rzecz i zdarza się to każdemu, kto produkuje w Chinach ;)

Link to post
Share on other sites

dobra dobra, panowie luzik ;)

@Adndrzej12 Ledy będą, wiatraki podświetlane też będą, malowanie to standard bo i moją obecną budę no name (Tracer P-Case) mam pomalowaną (duże logo Bite Finix'a Colossus) ale mi zależy by .. znaczy zależy, fajnie by było jakby front przypominał właśnie te co podałem w linkach coś a'la hełm Isaac Clack'a z Dead Space jeśli wiesz o czym mówię ;)

 

Ale przeglądnąłem "cały" internet i chyba jednak będę musiał sam coś kombinować XD
może kiedyś wrzucę fotki do działu "pokaz co masz w środku" czy jakoś tak, o ile jakoś w miarę mi się uda ogarnąć ten front XD



a tak przy okazji gdzie mogę (tanio) przeglądnąć oferty kabli komputerowych w oplocie ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...