Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na wstępie mówię że nie wiedziałem gdzie umieścić te temat ponieważ to zbiór pytań o różne podzespoły, więc umieściłem go tutaj, jeśli w złym dziale to proszę administracje o przeniesienie.

 

Witam mam tu zbiór kilku pytań ponieważ niedługo zamierzam modernizować swojego pc.

 

1. Czy zasilacz Chieftec Arena ANP-405A12 uciągnie Club3D HD7850 1GB GDDR5 royalKing ? 

2. Czym różnią się producenci HD7850 bo np wersja od Club3D jest tańsza o około 200zł od takie samej wersji tyle że od Sapphire.

3. Czy płyta główna Gigabyte GAMA74GMT-S2 rev 1.4 obsłuży procesor amd phenom II x4 965 ? A jeśli tak to czy będzie można go na niej podkręcić bez zmiany napięć ? A jak tak to do ilu mniej więcej?

4. Procesor Amd phenom II x4 965 będzie ograniczał wyżej podanego Club3D ?

5. Czym różnią się od siebie karty z 1gb a 2gb ? Czy jest sens dopłacania, do kupna wersji z 2gb ?

 

A co do zasilacza jeśli będzie nie domagał to czy może ktoś mi tu podać jakiś nie za drogi tak za 150zł który by uciągnął tego radeona.

 

Z góry dziękuje za pomoc. 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

1) W zależności od procesora i OC może być ciężko bo to jest PSU dość niskiej klasy (mimo że Chieftec niby)

 

2) Club3D to budżetowa suszara, Sapphire to znowu taka marka "wypas". Zestawiłeś 2 skrajnych producentów. 

 

3) Obsłużyć obsłuży ale patrząc na sekcję zasilania i jej sposób chłodzenia (a właściwie jego brak) jakiekolwiek OC jest wysoce niewskazane.

 

4) Nie ma czegoś takiego jak 'procesor ograniczający kartę'. Komputer jest tak szybki jak jego najwolniejszy element. Phenom II X4 965 da z tą kartą gorsze wyniki niż np. i5 3570K ale nikt chyba nie spodziewał się inaczej.

 

5) Ilością pamięci, nie warto w przypadku tego układu. 



Dobry zasilacz za około ~150zł Fortron HEXA 500W. 

Link to post
Share on other sites

A da się jakoś kupić chłodzenie na tą sekcje zasilania ? Ale jeśli nie zmienię napięcia zasilania tylko sam mnożnik podniosę to raczej płyta nie odczuje zwiększenia napięcia ? Hmm ale czy jest sens dopłacania do sapphire, te 100zł jak na mój budżet to dość sporo, a patrząc po testach wyniki są bardzo równe ;X Aaa jeszcze zapomniałem zapytać bo w cenie tego Club3D mogę mieć też taką kartę tylko że od XFX, który producent lepszy ?

Link to post
Share on other sites

Spoko, a ogarniasz może czy w sklepach typu komputronik jak im zaniosę płytę i te radiatory to mi za opłatą to zamontują ponieważ ja za bardzo nie wiem jak to się montuje ;X kupię podane te przez ciebie konkretnie http://angela.pl/p5072,acutake-darksouther-mosfet-cooler.html i ile sztuk, tzn jeden komplet wystarczy do mojej płyty czy dwa trzeba kupić ?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz bez problemu pociągnie ten komputer, zestaw nawet po OC nie weźmie więcej jak 300W.

Chieftec Arena to konstrukcja Channel Well Technology (CWT), więc nie wiem co w nim słabego.

Mała podpowiedź CWT, to producent zasilaczy między innymi dla Antec, Thermaltake czy też Corsair.

Na pewno minusem jest, że jest to tańsza wersja CWT i ma kiepską sprawność.

Tak więc rachunki za prąd na pewno wzrosną.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

No w tej chwili żadnych z nim problemów nie miałem aktualnie działa na zestawie: 

 

Grafika: Nvidia geforce 430 gt 1gb wersja od Evga

Procesor: AMD Athlon II X4 640 3.0Ghz (nigdy nie bawiłem się w żadne oc)

Pamięć ram: Kingston DDR3 4gb CL9 1333mhz + Kingston DDR3 2gb CL9 1333mhz ( Czyli razem 6gb)

Dysk Twardy: Seagate 1TB Barracuda 7200.12 (32mb, Serial ATA II)

Zasilacz: Chieftec Arena ANP-405A12 405 W

Płyta główna: Gigabyte GAMA74GMT-S2

 

Czy mógł by ktoś się jeszcze wypowiedzieć na ten temat czy zostawić zasilacz ?

Link to post
Share on other sites

Radiatorki:

One są większe niż jeden mosfet na twojej płycie. 1 szt. radiatorka powinna przykryć gdzieś 2 mosfety.

 

Pobór:

Ten zasilacz dostarcza na linii 12V równe 300W (mimo '405' na tabliczce) i jak mówię jest to bardzo 'na styk'. Bo z moich obliczeń ten zestaw również jest w stanie "zjeść" ok 300W. WYMIANA SUGEROWANA

Link to post
Share on other sites

Cała platforma zjada 300W w podziale na napięcia 3,3V, 5V i 12V.

Z pomiarów rzeczywistych 300W naprawdę ciężko jest uzyskać nawet na mocniejszym zestawie.

Dużo bardziej zachłanny na energię podkręcony Q9300 z HD7870 nie przekracza 300W pobieranych z gniazdka (pomiar metodą pośrednią multimetrem Keithley 2700 z kartą 7700) !

Zasilacz ma sprawność około 80%, więc tak naprawdę zestaw pobiera mniej niż 300W.

Poniżej link do przykładu z tego forum.

http://forum.benchmark.pl/topic/79869-msi-7850-cf-mikrotest/

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Zasilacz i tak chyba będę zmieniał zaraz jak kupie kartę, i tu sprawa do was bo gtxxor poleciłeś mi tego fortrona a tu tanie znalazłem firmy OCZ http://allegro.pl/zasilacz-ocz-corexstream-500w-atx-pfc-box-wys-24h-i3159559611.html ten też będzie dobry ? I już bez problemów i styków uciągnie phenoma po oc i tego radeona ?

Link to post
Share on other sites

Dobra to dzięki za pomoc :D podsumowując:

 

Zamawiam hd7850 od XFX albo tego Club3D jeszcze nie wiem na którą się zdecydować, do tego zasilacz Fortron podany przez gtxxor, no i chłodzenie na sekcję :D za jakiś miesiąc dokupię phenoma II x4 965 i oc do max 3.8GHz bez podnoszenia napięć :) Myślę że na tym zestawię pogram w nowsze tytuły na max detalach grając w rozdzielczości na chwilę obecną w rozdzielczości 1280x1024 :x niestety ale stary monitor mam ale zmieniam niedługo na jakiś 21cali FullHD :D 

Link to post
Share on other sites

Ten OCZet to już dość leciwa konstrukcja HECa bez żadnych certyfikatów i z krótkimi kablami.

OCZet niestety ma średnie zasilacze, niska cena nie bierze się z sufitu, gdzieś muszą być oszczędności.

Lepiej zamiast niego zerknąć na Chiefteci, które prezentują się o wiele lepiej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...