Skocz do zawartości

i5-750 2.66 CZY i7-860 2.8 ?


Recommended Posts

Pomocy!! Obecnie mam 660zl.

 

Szybko jak radzicie czy kupic teraz I5-750 2,66ghz 8mb czy poczekać miesiąc i mieć kase na I7 860 2,8 ???????????? Bo mam obecnie 660zl więc musialbym z miesiąc poczekać by miec kase na tego I7 860 2,8 . Ale czy warto??

 

Chcialbym zeby roznica byla znacznie lepsza od mojego byłego Quada Q9550 2,8.

 

Nie chce tak ,że jeśli kupie I5 i będzie taka sama wydajnosć co z quadem 2,8. Więc poradżcie? Zalezy mi szybko na kompie chce już w końcu odpalić Bioshocka 2 i MAss Effect 2 ! Czy może lepiej poczekać na I7??

 

Fajnie by było jakby jakiś test był między I5-750 a Quad 9550 co mnie przekona. Ale I7 tez dobry jest . hmmm

 

 

 

Reszta:

Gigabyte GA-P55-UD3 Socket 1156

DDR3 Ocz 2x2gb Platinum 1333MHZ CL7 Low Voltage

Gigabyte Ati 5850

Be QUiet Dark Power Pro 1000W

Link to post
Share on other sites

Spokojnie, nie bądź taki w gorącej wodzie kąpany :)

 

Nie opłaca Ci się zmieniać Core 2 Quada Q9550 na i5, różnica nie będzie na tyle znacząca, że Cię zadowoli. Core i7 860 dużo się nie różni od i5 (tym, że ma kilka mHz więcej i HT).

 

Żeby zyskać lepsze wyniki w grach lepiej byłoby zainwestować w kartę graficzną :/

 

EDIT:

 

Widzę, że masz już części, w takim razie lepiej byłoby kupić i5, bo jest sporo tańszy, a bardzo niewiele słabszy. Do tego nie posiada HT, którego jak podejrzewam i tak nie wykorzystasz.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie, nie bądź taki w gorącej wodzie kąpany :)

 

Nie opłaca Ci się zmieniać Core 2 Quada Q9550 na i5, różnica nie będzie na tyle znacząca, że Cię zadowoli. Core i7 860 dużo się nie różni od i5 (tym, że ma kilka mHz więcej i HT).

 

Żeby zyskać lepsze wyniki w grach lepiej byłoby zainwestować w kartę graficzną :/

 

EDIT:

 

Widzę, że masz już części, w takim razie lepiej byłoby kupić i5, bo jest sporo tańszy, a bardzo niewiele słabszy. Do tego nie posiada HT, którego jak podejrzewam i tak nie wykorzystasz.

 

Grafike niedawno zmienialem więc odpada zmiana GPU.

 

No to co lepiej na I7? z tego co piszesz?

Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się zmieniać Q9550 nawet na i7 920 !!!!

różnica <10% w testach CPU, w grach prawie żadna

 

Reszta:

Gigabyte GA-P55-UD3 Socket 1156

DDR3 Ocz 2x2gb Platinum 1333MHZ CL7 Low Voltage

Gigabyte Ati 5850

Be QUiet Dark Power Pro 1000W

Masz te części już ??

Bo trochę głupio zrobiłeś jeśli przesiadłeś się na s1156

Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się zmieniać Q9550 nawet na i7 920 !!!!

różnica <10% w testach CPU, w grach prawie żadna

 

Reszta:

Gigabyte GA-P55-UD3 Socket 1156

DDR3 Ocz 2x2gb Platinum 1333MHZ CL7 Low Voltage

Gigabyte Ati 5850

Be QUiet Dark Power Pro 1000W

Masz te części już ??

Bo trochę głupio zrobiłeś jeśli przesiadłeś się na s1156

 

Ale już tak zrobilem teraz tylko musze dobrze wybrać w procesor:)

Link to post
Share on other sites

To żeby być konsekwentnym w swoim złym wyborze (zmiana Q9550), to wypadałoby wziąć i7 Przynajmniej mógłbyś mówić, że masz "8" rdzeni. Tak naprawdę, to Core i5 do gier jest tu jedynym słusznym wyborem. 1000zł za procesor? No thanks.

Link to post
Share on other sites

Jak nie zamierzasz robić OC w ogóle i procek ma być do gier, to ten Core i5 660 to nie jest głupi pomysł. Ale tak czy inaczej, są to tylko 2 rdzenie, więc krok wstecz. We Core i5 750, podkręcisz w 20 minut i będzie 3,4GHz za darmo. Poza tym, nawet bez OC będzie ok. W końcu to grafika liczy większość :) W grach praktycznie nie ma różnicy między 750 a 860. Więc po co 300zł wydawać? Jest masa innych rzeczy, na które można je wydać.

Link to post
Share on other sites

Core i5 660 -> 2 rdzenie, 4 wątki (HT)

Core i5 750 -> 4 rdzenie, 4 wątki (bez HT)

Core i7 860 -> 4 rdzenie, 8 wątków (HT)

 

Jeżeli nie wiesz co to HyperThreading, to popatrz na wikipedii. Jest to fajne rozwiązanie, tylko tak naprawdę nic nie potrafi tego wykorzystać (przy 8 wątkach), a już na pewno nie gry, które wciąż lubują się w dwóch wątkach. A co tu mówić o 8 :) Więc dlatego nie ma sensu dawać 300zł za coś, co nie da Ci żadnych realnych korzyści. No chyba, że w jakichś tam benchmarkach :/

Link to post
Share on other sites

Bardzo jesteście spoko ,że potraficie pomóc :) Dzięki :/

 

Gadałem , próbowałem przekonać starszą ,żeby mi pożyczyla 400zl na I7-860 , ale nici!! Kaze mi czekać miesiąc na własną kase. I mówi ,że ją to nie obchodzi. Więc chyba cholera wezme tego i5-750. Bo mówicie ze nie ma co czekać miesiąc az by miec na i7 ?

Link to post
Share on other sites

No dobra podsumowując......kupując Intel Core i5-750 2,66 GHz 8MB cache s. 1156 Box , wydajność w grach będzie taka sama jak przy I7 860 2,8 ghz? No tylko nie w benchmarkach?

Raczej wszystkie gry pójdą na nim też na maxa??

 

No i oczywiscie to są 4 rdzenie także?:)

 

 

linK:

http://www.proline.pl/sklep.php?p=CORE+I5-750+2%2C66

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...