Skocz do zawartości

Asrock p67 pro3 problem z ustawieniami


Recommended Posts

Witam w biosie w tej plycie zwiekszam mnoznik i zapisuje i mi pokazuje taktowanie procesora zwiekszone, ale odpalam windows obciazam procesor(2500k) intel burn test i cpu-z pokazuje standardowe taktowanie mimo zwiekszonego mnoznika. Jedynie co pomaga to w programie od asrocka zwiekszenie mnoznika ale nie bede zwiekszal za kazdym razem.

Link to post
Share on other sites

Limit TDP nie zmieniłes przez co mnożnik jest zbijany do standardowych wartości, by zmieścic się w limicie wydzielanego ciepła/poborze mocy przez procesor.

Wrzuc nowy bios do swojej płyty 3.20 i podkrecaj wg. tego poradnika:

 

W zakładce CPU Configuration zostaw tak jak masz czyli właczone oszczedzania energii elektrycznej przez procesor, gosciu na tym filmiku je wyłącza.

Troche cieżej ustabilizować wtedy CPU ale warto.

Link to post
Share on other sites

Bios mam najnowszy bo plyta 2 dni temu kupiona. Włączyłem te 3 opcje które mają odpowiadać za oszczędzanie energii w cpu configuration i procesor caly czas się trzyma 4.0 ghz. Myslalem ze powinien to zbijac chyba ze cos jeszcze zle ustawilem.

 

edit

Juz wiem to zbija napiecia a nie taktowania.

Edytowane przez imiemichal
Link to post
Share on other sites

Jesli napięcie (vcore) ustawisz Fixed to bedzie stałe takie jakie ustawisz w biosie.

Offet zbija napiecie w zaleznosci od mnoznika czyli taktowania procesora.

Opcja Intel SpeedStep Technology - dynamiczna zmiana mnożnika, czyli w idle 1600MHz, w stressie zalezy do ilu podkrecisz CPU, oczywiście ustawić na Enabled.

 

Jak już podkrecisz to podaj jakie masz taktowanie, napięcie oraz temperature pod obciążeniem, ocenimy czy wszytsko jest ok.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Pograłem troche w black opsa i narazie nic nie wywalilo. Odpalilem cinebench+linX+intelburntest naraz i tez nic nie wywalilo. Temp nie przekraczaja 70 stopni.

 

edit

A jednak jak pochodzi dluzej to wali bluscreenami. Pochodzil okolo godziny w spoczynku i nic na nim nie robilem i bluscreen wyskoczyl.

Edytowane przez imiemichal
Link to post
Share on other sites

Skąd ja to znam... w grach teoretycznie stabilny, a wystaczy 1-2h posiedziec na necie i widzimy bodsa że cep ma za mało papu... to jest własnie ten offset i bawienie się by ustabilizować CPU.

Mój w idle jest stabilny przy 0.888v wystarczy że bedzie minimalny spadek napiecia do 0.880v i moim oczom ukazuje sie bod's :D

Dlatego trzymam go w idlu na 0.896 gdzie czasami spada do 0.888v lecz nie niżej, bo wtedy jest niestabilny.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

 Teraz cisne na napieciu fixed. Dalem 1,20V i narazie od 2h dziala bez zwiechy. Jutro sie zabawie zeby na offset dzialal zeby nie katowac go stalym napieciem.



No i znowu się zaczyna ten problem. Mimo że dałem ustawienia dokładanie takie same jak podałeś, stosowałem profil 4,4Ghz na płycie, limit tdp zwiekszony to nie chce powyzej mnoznika x33 isc.

Link to post
Share on other sites

Cierpliwości,w takim razie odinstaluj ASRock Extreme Tuning Utility  kręć z biosu.

 

ustaw 4.3 na tych ustawieniach :

 

http://obrazki.elektroda.pl/5043731600_1366385808_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.pl/2265478500_1366385809_thumb.jpg

 

adwanced - cpu configuration - ustaw disabled dla: cpu C3/C6/pacgage C

 

DRAM Voltage swoje

 

Levele zostaw auto

 

sprawdz i jakie są temp.

 

 W razie nie powodzenia Użyj też gotowy profil bez programu.

Link to post
Share on other sites

Przynajmniej spróbuj a będziesz wiedział czy pomoże  u ciebie czy nie.

 

Zainstalować ten program z powrotem nie problem.

 

 

 

 

 

Wygląda mi na to,że umiesz kręcić z programu natomiast z biosu już problem.

 

Daj lepiej to komuś kto się zna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...