Skocz do zawartości

CM Elite 331 Worklog by Prorokk (ver. 2.0)


Recommended Posts

jak już wcześniej wspomniałem podłączyłem spliter i wreszcie wszystkie włączniki są aktywne . Co prawda nie ma ich zbyt dużo ale niektórym domownikom przysparzają problemów dlatego postanowiłem je opisać.
To narazie wersja beta ale wyglądało to tak
 
1.przymiarki
 
DSC_8921.JPG
 


 
2 druk na papierze foto
 
 
 
 
 
DSC_8922.JPG
 


 
2 Druk na papierze foto. To już druga wersja wydruku,a w tzw międzyczasie okazało się że wyszedł czarny tusz
 
DSC_8924.JPG
 
3 Instalacja
DSC_8955.JPG
 
Jak już wspomniałem to wersja beta ale teraz widać za co odpowiadają guziory.
Ostateczna wersja będzie wykonana z folii carbon ( nie drukowana) najprawdopodobniej z podświetleniem :P .
 
Od paru dni zajmowałem się też "poprawą" wyglądu śledzi od kart rozszerzeń a dokładniej przemalowaniem ich na kolor czarny mat.
Podobny zabieg dopadła też porty USB.
 
DSC_8927.JPG
 
Po instalacji wszystkich zaślepek wygląda to tak
 
DSC_8931.JPG
 


 
Widok na 8 pinów.
 
DSC_8934.JPG
 
 
Komputer z wyłączonym oświetleniem i zapalcowanym oknem :rotfl: . Starszy pomocnik rzuca fachowym okiem na postępy w pracach.
 
DSC_8944.JPG
 
I takie tam z kąta
 
DSC_8945.JPG
 


 
I co myślicie??

Link to post
Share on other sites

Bardzo dawno mnie tu nie było. Świetnie to wygląda! Imponująca wielkość, elegancki wygląd, i bardzo bardzo schludnie.

Pamiętam jeszcze jak przymierzałeś te 2 elity do siebie i pytałeś się czy je łączyć czy zostawić pojedyńczą. To teraz mogę jedynie stwierdzić że był to bardzo dobry wybór zostanie przy takich gabarytach.

Pozdrawiam!

Edytowane przez legolass97
Link to post
Share on other sites

vuodi wszystkie napisy wycinałem sam, ręcznie skalpelem (co oczywiście widać i zdaję sobie z tego sprawę ).

Ale teraz zamówiłem trochę plastiku z tej firmy co robiła cover dla ciebie, jeśli się spiszą to zamówię  nowy dla siebie.

Mam nadzieję że cały bałagan dotrze w tym tygodniu


Bula najgorsze jest to że mimo tego że chcę już skończyć nie mogę.

Co chwila rodzi mi się jakiś nowy pomysł ( nie wspominam o upragnionym LC)  i mimo tego że "sejf" mi się bardzo podoba to cały czas dumam co w nim zmienić. 

TO CHOROBA :roll::wariat:

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

@ up no u mnie odpadły chociaż boki można je instalować w oryginalne mocowania.

Ostatnio myślę czy nie zamienić przypadkiem tej szyby ( pękniętej) na plexi ale bez ramki i zastosować  zawiasy do szyb o coś takiego

 

http://maksmet.pl/galerie/z/zawias-rozlaczny-nieprze_931.jpg


07-11-2013

 

Na razie zamówione plastiki zaginęły na bezdrożach naszego kraju dlatego postanowiłem  zabrać się za PSU.

Jako że 8 pin miałem już za sobą przyszła pora na 24 pin.

Na początku wyglądało to tak

DSC_8959.JPG

 

 

 

DSC_8960.JPG

 

 

 

 

Na dzień dzisiejszy nie potrzebuję złącza 4 pin dlatego postanowiłem ukryć większość przewodu w wolnych przestrzeniach we wnętrzu zasilacza na zewnątrz pozostał tylko fragment przewodu i sama wtyczka

 

DSC_8961.JPG

 

I kabelki już ubrane

 

DSC_8964.JPG

 

DSC_8965.JPG

 

I przyszła pora na układanie makaronów

 

DSC_8967.JPG

 

I efekt końcowy

 

DSC_8968.JPG

 

 

 

 

 

DSC_8972.JPG

 

DSC_8969.JPG

 

 

 

 

I na koniec zasilacz już w obudowie

 

DSC_8973.JPG

 

DSC_8974.JPG

 

DSC_8980.JPG

 

DSC_8989.JPG

 

To na razie tyle czekam na dostarczenie HIPSów

Link to post
Share on other sites

wszystkie kolory pojawiają się na mobo , no może bez czerwonego ale ten miał ożywić cały zestaw .Mnie osobiście taki zestaw odpowiada.

 

termine

masz na myśli tą gumkę którą połączone są przewody?? jeśli tak to szpulkę widać na fotce wyżej( 24 pinty oklejone taśmą ) to jest gumka można ją kopić w emoiku


Wreszcie dotarły do mnie upragnione plastiki (  gdybym wcześniej je zamówił mógłbym powalczyć z vuodim :rotfl: ) ale serio firma spisała się na medal.

Dojechały

nowa podstawa pod mobo, okno i cover na spód obudowy

 

Wspomniany cover :)

 

 

DSC_8992.JPG

 

Okno i podstawa

 

DSC_8993.JPG

 

I oczywiście nowa pasta termo . I pytanie do ekspertów po jakim czasie widoczny wyżej Gelid uzyskuje pełnie możliwości?

 

Po całym dniu walki z tego:

DSC_8931.JPG

 

Zrobiło się to

 

DSC_8994.JPG

 

DSC_8995.JPG

 

DSC_8999.JPG

 

Teraz muszę dokupić trochę niebieskich ledów, tak żeby napis był równomiernie podświetlony no i oczywiście wymienić covery na grafie i muzie.

 

I co myślicie o subtelniej przemianie????( nie mówić że powierzchnia zapalcowana )

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny projekt, obczailem caly temat i jestem pelen podziwu :D za leniwy jestem do az takiego moddingu :D

 

W przyszlym tygodniu bede oplatal swoje kable od psu. Czy moglbys bardziej wyjasnic/pokazac metode jak uporzadkowales te kable przy pomocy tej "gumki" ?

 

Co do covera z napisem ELITE V2 , dalbym od spodu kawalek polprzezroczystego plastiku, wtedy patrzac na napis bd caly oswietlony, 

badz dac diody po bokach tego plastiku (czasami widze takie reklamy podobnie oswietlone)

 

 

http://i.imagebanana.com/img/qitsc1ji/spec.png

mniej wiecej cos takiego by to bylo :D

Link to post
Share on other sites

WOW, teraz to wygląda...

Na twoim miejscu zmienił bym tylko backplate od grafiki, bo nie pasuje kolorem i sprawia wrażenie (to tylko moje odczucia) jak by był wykonany z papieru/tektury.

Pozdro.

 

Wyciqpane za pomocą Tapatapatalka.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za miłe słowa.

Pracy jeszcze cała kupa :) ale wszystko idzie w dobrym kierunku

@artrax pomysł na sznurowanie podpatrzony u Zaldiera

super sprawa.

napis na spodzie będzie w całości podświetlony (muszę kupić jeszcze trochę ledów)

@terrmine to nie był biały tylko jasna wersja szczotkowanego aluminium.

 

jak się uda to w najbliższym tyg zamówię oba covery .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szaleństwo jakie zainteresowanie ;)

@up

dzięki za odpowiedź

 

To może jeszcze jedno pytane w temacie togo korsarza na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem,???
towar ponoć powystawowy :>


20.11.2013

 

Sprawa Corsaira umarła śmiercią prawie że naturalną  dzięki czemu zaczynam  zbierać elementy do LC ale to dłuższy temat więc trochę potrwa.

Obecnie staram się dorobić, dopracować to co już mam.

Jako że otrzymałem paczuszkę z Ledami ochoczo zabrałem się za ich instalacje, nie jest to jeszcze końcowy efekt ale świeci ładnie

 

DSC_9007.JPG

 

DSC_9010.JPG

 

Do obudowy trafiło też nowe okno , nie jest ze szkła jak poprzednie więc mam nadzieję że trochę wytrzyma.

Przed instalacją okna oklejeniu poddałem ranty z których strasznie szybko zachodziła farba .

 

DSC_9011.JPG

 

i jeszcze jedna fotka z podświetleniem.

 

DSC_9017.JPG

 

Poukrywałem też wkręty trzymające wierzchnią warstwę ozdobną

 

Wcześniej wyglądało to tak

 

DSC_8730.JPG

 

A teraz

DSC_9027.JPG

 

Z niecierpliwością czekam na zamówione elementy mam nadzieję że część dotrze do mnie jeszcze w tym tygodniu.

Na razie tyle w temacie jak się coś trafi to nie omieszkam poinformować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mnie też się początkowo podobały ale już mi się opatrzyły i nadszedł czas na zmiany :wariat: już tak mam, że musi się coś dziać :D .

Niektóre muszę jeszcze poprawić ale muszę to robić na tyle delikatnie żeby nie uszkodzić plexi .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...