Skocz do zawartości

CM Elite 331 Worklog by Prorokk (ver. 2.0)


Recommended Posts

Ramy mogę zamienić tak żeby bardziej  widoczne były szare.

A co do dolnego podświetlenia napisu to wg mnie  nie gryzie się z oplotami ( mimo że niebieskie)


18-12-2013

 

Głupio jest się przyznać ale nie wytrzymałem nawet tygodnia bez grzebania przy komputerze :wariat: , ciekawe czy można to leczyć????

W związku z tym, że strona obudowy za mobo nie była zbyt często pokazywana ( była u Biafry ) w tym temacie przybliżę ją teraz i powiem co wymyśliłem.

 

DSC_9157.JPG

 

Dwoma słowami( no może więcej): kabel manadżment leży i kwiczy. Postanowiłem to zmienić, na pierwszy ogień poszły przewody od głównych guzików od górnego panelu tzn power i reset.

Aktualnie są to 3 przewody w oplotach.

Mój pomysł polega na wykorzystaniu skrętki i złączy goldpin .

 

DSC_9194.JPG

 

 

 

 

 

 

DSC_9195.JPG

 

 

 

 

Zobaczymy czy całość sprawdzi się w praktyce, jeśli tak z 8 przewodów zrobią się 2 lub 3 .

 

Na razie mam pierwszy przewód który wygląda tak

 

 

DSC_9198.JPG

 

 

 

 

 

DSC_9197.JPG

 

 

 

DSC_9199.JPG

 

DSC_9201.JPG

 

 

 

 

 

 

Najpierw dokończenie tematu okablowania, a na nowy rok mam już plan na dalsze prace :).

Choroba jak nic...

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

natsu z tym ze moje CM są większe od 540 i pewnie coś się jeszcze zmieni w tym temacie :D .
Jak wspominałem podobają mi się skrzynie Case Labs i możliwość ich rozbudowy o dodatkowe moduły.

 

 

 

Zostaw PC za granicą jak ja :D

Raczej nie przejdzie w niedługim czasie kazałbym go przysłać albo bym po niego pojechał :rotfl:


19.12.2013

 

Drugi dzień walki z kablowaniem

 

Niestety skrętka ma tylko 4 pary przewodów w związku z czym musiałem dorzucić jedną parę w promocji.

 

DSC_9203.JPG

 

 

 

 

DSC_9204.JPG

 

 

 

 

Jedna strona już gotowa pora na drugą

 

DSC_9206.JPG

 

Zarabianie goldpinów nie należy do najprzyjemniejszych, ale się udało

 

DSC_9207.JPG

 

NO i efekt końcowy .

DSC_9208.JPG

 

Specjalnie pozostawiłem widoczne końcówki aby w razie awarii nie trzeba było rozwalać oplotów i termokurczy, czarnym markerem oznaczona para promocyjna.

 

DSC_9209.JPG

 

I kabelek w całej okazałości

 

DSC_9210.JPG

 

Jeśli czas przedświąteczny pozwoli postaram się wymienić okablowanie w obudowie i zobaczę czy będzie to lepiej wyglądało

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

Ja kupowałem tu


A tak wygląda efekt końcowy kablowania:

 

Włączniki podpinane do splitera aktualnie odpowiadają tylko za włączanie oświetlenia .

 

DSC_9213.JPG

 

 

 

A tak wygląda gotowy element przyłączeniowy. Jeśli chodzi o oploty to pozostawiłem część starych z racji tego że nie będą  one widoczne a po drugie łatwiej jest je rozróżnić .

 

 

DSC_9215.JPG

 

NO i całość siedzi w obudowie

 

DSC_9219.JPG

 

I na koniec porównanie

 

DSC_9157.JPG

DSC_9221.JPG

 

Powiem szczerze, że efekt prac delikatnie mnie zaskoczył i doszedłem do wniosku że przy takiej ilości makaronu nie da się z nim nic zrobić :sciana::wariat: .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę to największy bu..el robią długie kable sata które są dość sztywne. Ale nie chcę ich wymieniać ze względu na dalsze plany prac a po zmianach ich długość nie powinna przeszkadzać

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dawno tu nie zaglądałem, a to dlatego, że po słabym początku roku  :/  brakuje weny do pracy ale zbieram się w sobie .
 

Widząc , że Wasze projekty pięknie się rozwijają no to i ja postanowiłem deko popracować.

 

Pierwszy etap wykańczania nowych nóżek

 

DSC_9261.JPG

 

 

 

DSC_9263.JPG

 

 

 

Link to post
Share on other sites

jeszcze szlifowanie i polerowanie mnie czeka później zobaczę wstępnie myślałem o czarnym macie lub jakiejś ciemnej bejcy (lakierko-bejcy)


Nogi ciąg dalszy, prace wykończeniowe trwają i tu pytanie do Was odnośnie kolorów wykończenia

 

1. Czarny

DSC_9268.JPG

 

 

2.Szczotkowane aluminium (grafit) 

 

DSC_9269.JPG

 

 

 

 

 

 

DSC_9278.JPG

 

DSC_9272.JPG

 

DSC_9283.JPG

 

 

DSC_9286.JPG

 

 

 

 

A może macie jakąś propozycję kolorystyczną?

Edytowane przez ProrokK
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...