Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam problem, którego nie potrafię rozwiązać. Przeszukałem już różne fora ale nadal nie potrafię znaleźć odpowiedzi na to co jest przyczyna mojego problemu.  Polega on na tym że występują u mnie częste crashe oraz na obrazie monitora podczas grana w np. Wiedźmina 2, WoT  występują paski . Wygląda to jak zakłócenia zakupiłem więc  niedawno kabel DVI –VGA  bo wyglądało to na uszkodzony Adapter ale nic to nie pomogło .  I teraz Moje pytanie co może być tego przyczyną zasilacz czy uszkodzone GPU. Komputer złożyłem niedawno około miesiąca .  

 

Mój sprzęt:

- CPU- I5-3570k (nie kręcony)

- Płyta Gł. - MSI Z77A-G45

-GPU- GAINWARD GeForce GTX 660 Ti (chłodzenie systemu Phantom )

-RAM – GoodRam 2X2GB  1333mhz

-PSU- AeroCool Vp-650  

Link to post
Share on other sites

Na jednej karcie miałem takie pasy i okazało się, że była ćwierćżywa, po 2 miesiacach padła.
Na drugiej karcie to samo, ale ta po prostu sie grzała, wystarczyło odkurzyć i zrobić przewiew w obudowie, chociaż masz nowego więc domyślam się, że nie miał szans się zakurzyć ;d
Może to być też od ustawień w sterownikach lub od samych sterowników.

 

Crash masz na myśli bluescreen czy wywalenie się samej aplikacji ?

sprawdź temperatury

 

 

Link to post
Share on other sites

Crash w sensie minimalizuje mi aplikacje i nie jestem w stanie nic robić pomaga tylko reset PC. Temperatury na Gpu to max 70-75 Stopni. Sterowniki od Gpu są Nowo zainstalowane wcześniej zrobiłem aktualizacje do 314.22 ale problem się nasilił  więc powróciłem do wcześniejszych sterowników. 

Link to post
Share on other sites
Crash w sensie minimalizuje mi aplikacje i nie jestem w stanie nic robić pomaga tylko reset PC.

 

To bardziej wtedy wygląda na "freeze" niż crash gdyż aplikacja rozumiem nie wyrzuca żadnego błędu ale system nie odpowiada, czy tak ?

 

Jeszcze kolega niech napisze co ma za monitor gdyż z podłączenia z kartą które podałeś wynika że nie posiada on wyjścia cyfrowego a jedynie analogowe D-Sub. Poza tym karta ma dwa wejścia cyfrowe DVI (jedno I drugie D) z tym tylko jedno z nich obsługuje również sygnał analogowy.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

Miałem artefakty jak mi kość ramu szwankowała, wystarczyło wymienić i dalej działa, tak więc nie strasz od razu serwisem.

to ciekawe rzeczy sie dzieją w twoim komputerze :) - troche latek napraw komputerów mam za sobą , i jak przeczytasz od początku co sie dzieje, i jak masz doświadczenie to powinieneś wiedzieć że grafika tu szwankuje, tutaj jestem od niedawna - ale zobacz sobie forumpc , forum.dobreprogramy ;)

Edytowane przez klopers33
Link to post
Share on other sites

Przyznam, że trochę mnie straszycie :( mam też takie paski, tylko nie wiem, czy na pewno takie, jak u autora. Link do mojego tematu o tym: http://forum.benchmark.pl/topic/80360-gtx-660-ti-gv-n66toc-2gd-problem-z-wy%C5%9Bwietlaniem-obrazu-wina-przej%C5%9Bci%C3%B3wki/ ,z którego wynika, że VGA tak ma.

 

Ale nie mam crashy, temperatury w normie. Mój monitor ma też tylko wyjście VGA. Znalazłem nawet gdzieś w sieci identyczny problem, na takim samym monitorze, też z gtx 660ti (LINK , LINK2). Tylko u mnie problemu nie było (albo się bardzo mocno zminimalizował) przy podłączonym pożyczonym monitorze na DVI.

 

Mam pytanie do autora: czy efekt pasków wyglądał trochę jak efekt wystepujący przy oglądaniu w telewizji monitorów CRT? Tylko dużo słabszy, ale zauważalny? Czy problem występował jak pamięć karty chodziła na 1502 MHz czy przy innych taktach też?

 

Pytanie do innych: czy mi też może nowa karta szwankować?

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Na razie nie mogę bo komputer potrzebny, a z tymi paskami da się żyć. Raz mi tylko wywaliły sterowniki przy BF3, ale czytałem że 314.22 często wywalają się przy BF3. Ciekawe jest to, że każdy przypadek tego problemu o którym czytałem dotyczył zawsze podpiętego monitora na VGA, nigdy na DVI.

Link to post
Share on other sites

A sprawdzałeś czy to występuję przy innym monitorze podłączonym przez DVI. Bo u mnie tego nie było przy monitorze z DVI. Bardzo ciekawi mnie Twój przypadek. Jeśli możesz to napisz proszę mi PW kiedy Twoja karta wróci z serwisu. Bo to teraz całkiem ważna sprawa się dla mnie zrobiła :)

 

U mnie nie było żadnych crashy i bluescreenów oprócz wczorajszego w BF3 (ale stery 314.22 mają jakieś problemy z BF3 -> LINK ). Generalnie karta zachowuje się OK pod względem hałasu, temperatur i taktowania (jeśli uznamy 1162,7 MHz za normalne dla tej karty). Tylko w grach w stresie są takie paski i co ciekawe włączenie Vsync zmniejszyło znacznie efekt w CoD MW2 (ale nie wyeliminowało).

 

Pytanie do wszystkich: czy przy uszkodzonej karcie osiągałaby ona jakieś dziwne wyniki w 3D Marku 11? Albo czy w jakichs benchmarkach uszkodzona karta dawałby dziwne wyniki?

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

@up Myślę że jak karta byłaby uszkodzona to raczej nie przeszła by takiego benchmarku - chociaż to nie jest reguła - sam kiedyś miałem jakiegoś Radeona który wszystkie benchmarki ładnie przechodził a w grach się "sypał". Też powiedzmy taki OCCT może prędzej wykazać czy karta faktycznie "szwankuje".

Link to post
Share on other sites

@ rekar95

Będę czekał na info. Czyli nie próbowałeś na innym monitorze?

 

@ Lukkas, Kapucynek

moja przechodzi 3d marka 11 z bardzo dobrym wynikiem jak na mój sprzęt: http://www.3dmark.com/3dm11/6244786

(tylko Xeona nie rozpoznaje)

 

co w tym Kombustorze ustawić, zeby mieć więcej pewności, jaki test wybrać?

 

http://i.imgur.com/Z1DF8pv.jpg?1

Patrzę na screeny starszych wersji i był "stability test", a tu nie ma takiego. Na pewno ten Kombustor nie spali mi jakoś karty :) ? tak czytam i czytam, że obciąża kartę do granic możliwości

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

No rozumiem :) da się to włączyć na kilka minut, tak? Bo zdrowej karty nie uszkodzi ten programik? Oby z kartą nic nie było nie tak :)

 

A może odpalić Unigine Heaven 4.0 ?

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...