Skocz do zawartości

Komputer - czy coś wymienić?


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Mój sprzęt to:

Phenom II X2 550 @ 3.5 + Zalman 9700NT

Radeon 4850 @ 700/1100 + Auras Fridge + wentylator 120x120

4 GB RAM 800 MHz

AsRock A780 GXH 128M

SoundBlaster Xtreme Audio

Pentagram SilentForce 460W

Win7

 

Zastanawiam się, czy ten komputer nie jest za słaby... Używam go głównie do gier i internetu. No właśnie - gier... Coraz częściej gry wymagają 4 rdzeni - patrz Bad Company 2 - (a jak kupowałem procesor pół roku temu to mnie zapewniano, że 4 rdzenie są zbędne, że kupować 2-rdzeniowca :D), karta graficzna już też chyba nie pierwszej młodości.

Planuję w tym roku zagrać w nowsze gry (Bad Company 2, Mafia 2, Assassin's Creed 2) no i tak się sam trochę zadręczam, że ten komputer to już na straty, że jak wymienię monitor z poczciwego CRT 17' na LCD 19' (rozdzielczość 1440x900) to już w ogóle będzie kaplica :P

Co do gier - chodzi mi zawsze o po prostu komfortowe granie, niekoniecznie z ustawieniami max i włączonymi bajerami.

 

Co o tym wszystkim myślicie? :P

Link to post
Share on other sites

a nie próbowałeś odblokować dwóch rdzeni ? mam identyczny konfig jak ty [ pomijając płytę i ram]

z tym ze mam 4 rdzenie i gram w takiego battlefielda bad company 2 [bete] bardzo komfortowo w sumie na ustawieniach high.

Link to post
Share on other sites

Narazie poczekaj IMO... ale skoro sam piszesz ze chodzi Ci bardziej o komfortowe granie a nie o max detale to z tym sprzetem w BC2 spokojnie zagrasz.

 

Kiedy gra juz wyjdzie i nie bedzie to jednak komfortowa gra to wtedy mozesz pomyslec nad zmiana.

 

W sumei masz do wyboru zmienic - procka i/lub grafe.

 

Jak procka to na Athlona II x4 (mniejszym kosztem) lub na Phenoma II x4... ewentualnie x3 ale to juz sie chyba nie oplaca... chyba ze jakiegos selekta.

 

Jesli chodzi o grafike to ja z tej karty co masz to przerzucal bym sie na cos w stylu 5850... lub 5830 jak wyjdzie (a pewnie wyjdzie za niedlugo).

Jesli musi byc GF to 260-tka...

 

 

edit:

Jeszcze jest opcja poszukac jakiegos taniego uzywanego radka 4850 do CF... ale po pierwsze nie wiem jak ta twoja plyta sobie radzi z CF (z tego co wiem to ten drugi PCI-E bedzie na 4x...)

Link to post
Share on other sites

mysle ze zestaw jest ok moze nie na max ustawieniach ale wszystko bedzie chodzic dobrze najlepsze wyjscie to zaczekac acha co do monitora to co najmniej 22 cale 19 to malenstwo raczej do biura sie nadaje sam mam 24 cale i bede chcial niedlugo kupic cos wiekszego daje to duzy komfort

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz miał BC2, to będziesz wiedział. Po co się martwić za w czasu. Moim zdaniem i tak będzie ładnie działać. 1440x900 to mała rozdzielczość, taki zestaw da sobie radę bez niczego.

Link to post
Share on other sites

Ja wpadłem na to, że to będzie bez sensu, ponieważ i tak jedyne gry w które gram i które będą obsługiwały więcej niż 2 rdzenie to BC2 (gdzie optymalizacja będzie do pełnej wersji na pewno poprawiona) i Episodes From Liberty City (ale w GTA IV grałem i nie narzekałem :D ). Więc jeśli już to za rok/półtora kupię 4-rdzeniowca po taniości :D

Link to post
Share on other sites

Słuchaj, moim zdaniem wymienianie kompa "na zaśke" jest bez sensu.

 

Jeśli pierwsze gry staną się nie grywalne, lub grywalne na minimum to pomyślisz o wymianie procka i karty. Sądzę, że to nastąpi gdzieś za rok. Sam piszesz, że nawet w GTA4 nie narzekasz.

 

Takie jest moje zdanie :D

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tyle z wymianą czegoś poczekaj do wakacji. Ja nie narzekam na żadną grę. Dragon Age płynnie.AvP super. Gta 4 mam 40fps średnio ale sam wiesz co gra potrafi i tak zrobić mimo wszystkich patchy. Jedziesz są tłoki wybuchy itp płynnie wszystko. Pusto to wtedy najczęsciej zwolni i fps spadną. Mafia 2 też powinna polecieć na full więc się nie martw. Pierwsza część miala bardzo małe wymagania na swoje czasy to i 2 część będzie tak samo.

 

kory2 --> ale masz 3 rdzeniowy procek :D

A ty masz procesor w nowej architekturze i technologii więc wiesz. Ja w wakacje procka zmienie i grafike na pewno. I następny rok potrzyma pc;p
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...