Skocz do zawartości

GTX 480 vs 7850.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Xarix,

Recommended Posts

Na lolegro można dostać HD 7850 1GB za 570zł. GTX 480 sprzedam spokojnie za 550zł. I teraz zastanawiam się czy nie zmienić sobe karty. Odkąd mam GTX rachunek za prąd dość znacznie podskoczył, temperatura w domu również :wariat: . Dlatego rozważam zakup radka. Do tego mój GTX robi tylko 810 na rdzeniu, więc HD 7850 po ostrym oc powinien być szybszy, np. w BF3 w którego głównie gram.

Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites

HD 7850 nawet po "ostrym" OC nie będzie szybszy od GTX 480.Jeśli już zmieniać to co najmniej na GTX 660Ti,a najlepiej na GTX 670 lub podobne odpowiedniki od AMD.Sama zmiana dla niższego poboru prądu jest bezsensowna :/

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

7850 jest wydajniejszy teraz na nowych sterach i ma bardzo duże OC nawet do 1250Mhz.
7850 najpierw był minimalnie wydajniejszy od 6950, teraz bez problemu pokonuje 6970 więc lekko ponad poziom 480.

Mimo wszystko uważam że nie warto gdyż lepiej dozbierać chociażby do 7870.

Link to post
Share on other sites

Na HD7850? W życiu nie wymieniaj. Nie byłbyś zadowolony. Twoja karta ciągle jest bardzo mocna. Nie baw się w takie półśrodki. Jak chcesz zmienić to na coś porządnego typu HD7950/GTX670.

 

Dużo lepiej zrobisz gdy kupisz chłodzenie na GTX480 i ją wykręcisz. Wtedy dopiero zobaczysz co ta karta jeszcze potrafi. Drzemie w niej na prawdę spory potencjał OC.

 

Tutaj kolega chce sprzedać GTX480 i Accelero Xtreme Plus. Dogadaj się z nim i kup te chłodzenie.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/81728-wycena-gtx-480/?do=findComment&comment=935058

 

W BF3 HD7850 szybszy nie będzie bo w tej grze lepsze są karty NVIDII.

Edytowane przez Lewy648
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kup jakąś Nvidię bo jeszcze zaczniesz bawić się w kopanie kryptowalut jak Cypryjczycy i Hiszpanie obecnie...
A 500 zł na alledrogo nikt nie chce dać za GTX480, to "spokojnie 550" jest śmieszne. Używka bez gwarancji to max 50% ceny nowości (jeśli ten model jest dostępny w sklepie) w przeciwnym razie to iście pazerny kapitalizm z "ziemi obiecanej" :)

Edytowane przez gloryseeker
Link to post
Share on other sites

W licytacji nie dają, ale kup teraz tak bo obserwuję te karty i widzę w jakich cenach się sprzedają :)



A co do kupienia do gtx chłodzenia to nieopłacalne, bo za accelero xtreme dam 150zł a jak dopłacę do sprzedaży tej karty 250zł to będe miał HD 7870xt który po oc dogania GTX 660TI.



Narazie GTX zostaje :) Chciałem poznać wasze opinie.

Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites

z jednym się z Tobą zgodzę, autorze :) odkąd mam gtx 580 licznik wariuję , kiedy gram, a wcześniej nie miałem tak prądożernych potworków, też myślę nad przeskoczeniem na jakiegoś keplera albo hd7850, bo ostatnio rachunek za prąd mnie załamał (a przez 2 miesiące oprócz karty nic się w domu nie zmieniło :)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Znów się zaczynam zastanawiać bo na allegro wpadł: http://allegro.pl/club3d-hd7850-1gb-gddr5-royalking-910-4800-promo-i3171264924.html

Według pccentre to udane chłodzenie, ba nawet najcichsze i osiąga 61 st.

http://tpucdn.com/reviews/Club_3D/HD_7850_RoyalQueen/images/perf_oc.gif

Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites
Tutaj kolega chce sprzedać GTX480 i Accelero Xtreme Plus. Dogadaj się z nim i kup te chłodzenie.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/81728-wycena-gtx-480/?do=findComment&comment=935058

 

W BF3 HD7850 szybszy nie będzie bo w tej grze lepsze są karty NVIDII.

 

 

W takim Crysis 3 przewaga również na korzyść GTX 480,a po niewielkim OC bez problemu osiągnie wydajność GTX 580

 

 

http://s3.postimg.org/u3r0smbtf/High_Crysis_3.png

 

Link to post
Share on other sites

Na HD7850? W życiu nie wymieniaj. Nie byłbyś zadowolony. Twoja karta ciągle jest bardzo mocna. Nie baw się w takie półśrodki. Jak chcesz zmienić to na coś porządnego typu HD7950/GTX670.

 

Dużo lepiej zrobisz gdy kupisz chłodzenie na GTX480 i ją wykręcisz. Wtedy dopiero zobaczysz co ta karta jeszcze potrafi. Drzemie w niej na prawdę spory potencjał OC.

 

Tutaj kolega chce sprzedać GTX480 i Accelero Xtreme Plus. Dogadaj się z nim i kup te chłodzenie.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/81728-wycena-gtx-480/?do=findComment&comment=935058

 

W BF3 HD7850 szybszy nie będzie bo w tej grze lepsze są karty NVIDII.

Tu masz racje :)

 

http://obrazki.elektroda.pl/7127215000_1365848914_thumb.jpg

 

zostaje tylko pobór prądu ale daleko mu do http://obrazki.elektroda.pl/7098746400_1365849286_thumb.jpg :)

 

kargulec12 Nadal jest sens wymiany chłodzenia bo nie masz złej karty.Jak chcesz koniecznie zmiany to ala gtx670 i wyżej,tylko cena ;)

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

znawca, ta gra siedzi ostro na procesorze, więc pisanie że po OC jakaś karta przebije inną w tym przypadku jest bez sensu

zobacz sobie

 

 

Chyba jednak jesteś w błędzie :) Jak już zapodajesz screena to może warto doczytać co pod nim piszę :menda:

 

 

Testy przeprowadziliśmy z wykorzystaniem dwóch kart graficznych – AMD oraz Nvidii. Okazuje się, że relacje między procesorami w znacznym stopniu zależą od tego, jaka karta została użyta.

 

 

 

 

Wnioski

Trudno jednoznacznie ocenić wydajność procesorów, gdy ta zależy od użytej karty graficznej. Tak czy inaczej, „Crysis 3” ma na tyle duże wymagania względem kart, że procesor schodzi na drugi plan – oczywiście w przypadku, gdy mowa o szybkiej jednostce. A które są szybkie?

Trzeci „Crysis” w pełni wykorzystuje wielordzeniowe procesory – doskonale to widać po różnicy między Core i3 (dwa rdzenie) a Core i5 oraz Core i7. Dwurdzeniowce nie pozwolą płynnie pograć w ustawieniach bardzo wysokich. Na szczęście najpewniej nikt nie będzie łączył takich układów z kartami pokroju Radeona HD 7970 czy GeForce'a GTX 680.

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

Sam jesteś głupi,albo tak tępy.Niezależnie od procesora w grze Crysis 3 HD 7850 to poziom GTX 560Ti więc nie podniecaj się tak...

 

 

Specjalnie dla ciebie raz jeszcze pogrubione :rudolph:
 

 

 

Trudno jednoznacznie ocenić wydajność procesorów, gdy ta zależy od użytej karty graficznej. Tak czy inaczej, „Crysis 3” ma na tyle duże wymagania względem kart, że procesor schodzi na drugi plan – oczywiście w przypadku, gdy mowa o szybkiej jednostce.

 

Zainteresowany posiada i5 3450 OC@3.95GHZ

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

Rozebrałem dziś gtx i okazało się że rdzenia dotykały tylko 3 rurki cieplne, takie proste jest chłodzenie referencyjne. Teraz nałożyłem mx-2 w większej ilości i powinno być ok. do tego poczyniłem małe modyfikacje. Niedługo dodam fotki mojego pc :) A narazie zdecydowałem że gtx 480 zostaje :)



Kupiłem GTX 660 od msi za 620zł z wys., 1 miesięczny. Do zamknięcia :)

Link to post
Share on other sites

Up. Wiem ale straciłme na tym interesie nie dużo a chciałemm sprobować coś nowego, przewiduje że gtx 660 będzie szybszy w 3dm i niznacznie w bf3 bo mój gxt 480 kręci się przeciętnie. Teściki zrobię i może założę worklog.



Myślę że gtx 660 po oc to złoty środek, wydajniejszy od hd 7850, wydjaniejszy od 7870 bez oc, słabszy od 7870 po oc.

Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...