Skocz do zawartości

Przeróbka zasilacza na modularny


Recommended Posts

W zeszły weekend układałem kable w mojej budzie (tłok nieziemski, ledwie zamknąłem obudowe) no i jest pięknie w sumie ale... jestem perfekcjonistą. Poza tym zawsze chciałem mieć modularny :P Czy w sumie częściowo modularny, wiecie o co chodzi. Z tego co zauważyłem to tam są takie gniazda jak do mobo, grafiki... takie proste i łatwo dostępne.

Bawił się w to ktoś? Nie boje się że coś zwale, lubuje się w takich zabawach, a jeśli dobrze pamiętam, to mam po 8 wtyczek SATA i 6 MOLEXów, póki co, spokojnie daje rade na 1 sata, 1 molex i więcej do szczęścia mi nie trzeba i przez długi czas nie będzie (najprędzej molexy do zasilania jakiś paneli i wentyli). Nadmiar wtyczek siedzi mi w poprzecznie zamocowanych koszykach na dyski, boli mnie to psychicznie...

Jeśli chcecie, wstawie zdjęcia budy (chociaż w sumie to tylko czarno-szare wnętrze i ogarnięte kable), ale to w przyszły weekend dopiero, szkoła, internat, taka sytuacja.

Link to post
Share on other sites

Bardzo chętnie dołączę się do pomysłodawcy. Sam o tym myślałem i nawety sporo szukałem odpowiednich wtyczek, gniazdek aby przerobić zasilancz na modularny.

Niestety nic sesownego w rozsądnej cenie nie znalazłem. Tak więc jeśli kolega @@czerstwy22, znajdzie dobry zestaw gniazdko-wtyczka na 24-piny to proszę o info.

Link to post
Share on other sites

A choćby u darmacza (choć po ostatnich przebojach nie wiem...) kupić wtyczke+gniazdo jak do przedłużek? Tylko wtedy nie wiem jak umocować to w zasilaczu, bo nawet kupienie gniazd do druku nie pomoże, tylko bardziej pogmatwa montaż... Pomogło by zdjecie wnętrzności zasilacza modularnego, z szczególnym uwzględnieniem zamocowania gniazd.

Pogrzebalem i znalazłem jedno zdjęcie wnętrza, na tej stronie http://overclock.pl/articles/showall/id/332,test-zasilacza-enermax-libertyeco-ii-500w i tu jeszcze http://overclock.pl/articles/show/id/323,4,7,wnetrze
i najwidoczniej jest na płytkach montowane, to teraz gniazda do druku i można szaleć z moddingiem, jednak wycofuje się z tego że pogmatwa, zobaczyłem i stwierdzam że tak będzie dużo prościej i stabilniej.

Edytowane przez czerstwy22
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że będziesz musiał otworzyć zasilacz, wyciąć dziury na wtyczki (ja bym wziął te do druku), popatrzeć jak to wygląda i odlutować kabel z płytki na zasilaczu i przylutować do wtyczki. Ale jest mały, maciupeńki problem. Czasami (np. przy 24pin) z zasilacza wychodzi z wtyczki np. 16pin do 24 pin - 8 pinów podwójnych, co już nie jest takie fajne. Możesz dokładnie obejrzeć kable (mnie by to przyprawiło o ból głowy...) i zlutować 2 kable w jeden (ból głowy x2 męczyć się przy tak krótkich kablach) i dopiero wtedy do wtyczki.

Bardzo ważne jest, żeby nie pomylić kolorów kabli, bo wtedy to już masz prze :cenzura:je***e  %-) 

Ogólnie ja tak to widzę, nie bawił bym się w to, ale jak masz chęć i możliwości to czemu nie ;)

Link to post
Share on other sites

No to wpisuje na liste "to do" po maturach... Więc przynajmniej pod koniec maja. Ale chyba niedługo założe workloga, który będzie postępował w żółwim tempie, tak poza konkursem, jest jakaś opcja żeby móc edytować już po odpowiedziach? Chciałbym to umieścić w jednym poście w miare możliwości a wiadomo jaką ma specyfike worklog.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...