Skocz do zawartości

7 a xp na laptopie


Recommended Posts

No i rzeczywiście news o harataniu baterii się sprawdził, na siódemce lapek trzymał mi max 3h na baterii, tempy w idlu ponad 30, w stresie ponad 45, a procek nie potrafił obniżać mnoznika więcaj jak z 9 na 6. Po powrocie na xp lapek odżył, bateria znów na 7h tempy w idlu 20 stopni, w stresie 30-35, procek obniza mnoznik do 3 jak mu sie nudzi.

 

Dodatkowo na 7 żeby poprawnie net mi chodził musiałem mieć ręcznie ustawione adresy serwerów DNS, nie można było ustawiać zachowania współćzynnika proporcji ekranu dla rozdziałek 4:3, nie działał akcelerometr dysku twardego, mimo zainstalowanego sterownika do kamery nie szło zrobić zdjęcia tak jak to mozna robić na xp, po stanie wstrzymania należało skorzystac z punktu przywracania. Zraziłem się do 7. Na stacjonarki super ale do lapków sie nie nadaje,

Link to post
Share on other sites

do mojego lapka są stery od producenta pod 7 do wszystkiego, ale że jest to bardzo nietypowy i zawiły sprzęt to chyba jednak cos niepodociagali; ciekawe ile w tym winy producenta i sterowników a ile siódemki

Link to post
Share on other sites

Witam, też mam laptopa i też mam "siódemkę" i powiem szczerze, że do XP już nie wrócę. Nie ma absolutnie żadnych problemów, zarówno w chodzeniu po windowsie jak i w grach.

 

Jednak mam jedną sugestię: kluczem do wszystkiego jest:

 

1. Uruchom jako admonistrator

2. Uruchom w trybie zgodności z SX SP3

 

Przykłady: Generals ZeroHour, gra Online - bez trybu zgodności nie pójdzie.

Przykład 2: ezHTML - banalny programik do pisania stron - bez trybu zgodności nie pójdzie

 

Ogólnie rzecz biorąc, moim zdaniem, 7 nie do końca jest gotowy na niektóre sprzęty i dlatego tak istotnym jest ustawianie trybu zgodności w wielu przypadkach.

Link to post
Share on other sites

A jaką masz tą baterię, że tak tragicznie Ci trzyma? Grafikę masz Intela czy ATI? Ja nie u siebie nie zauważyłem by były jakieś spadki czasu trzymania między Vistą a 7 (na XP trzymała 15 minut dłużej co przy 3,5h nie jest tragedią). Sterowniki u mnie działają z wszystkim, zainstalowałem tylko Intelowski do grafiki.

Z DNSami problemów nie mam.

 

No i procki Intela nie potrafią obniżyć mnożnika do 3 (minimum to 6).

 

Jednym słowem coś musiało się popsuć podczas instalacji systemu.

Link to post
Share on other sites

jak nie potrafią, mój P8600 potrafi właśnie schodzić z 2,4Ghz(9*266) @ 1,3 V na 800Mhz(3*266) @ 0,9V; i teraz znowu lapek pobiera mi na xp zaledwie 7W w idle

 

w koncu po cos ten proc ma C1,C2,C3 i C4

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...