Skocz do zawartości

Tania alternatywa najtańsza karta


Recommended Posts

Witam. Za jakieś 2 tygodnie, może nawet nie, zamierzam dokupić nową płytę pod LGA775

i włożyć Intel E5300

 

 

Razem będzie

E5300

Tacens 420 W

Płyta Gigabyte nowe

ram 1,5 GB

dysk 160 GB Seagate

 

Nie kupię jednak GPU. Czy to coś zmieni żeby np. zagrać w Unreal Torunament na takiej dołączonej integrze X3100 czy coś w tym rodzaju ??

 

To teraz krótka piłka, ta konfiguracja PC została mi już polecona , bardzo Wam dziękuję.

Ale nie starczy mi na GPU, dlatego pomyślałem że zakupię coś za parę groszy co bedzie minimum , przemęcze się z miesiąc i wymienię ją na już też nową kartę pokroju Radeona 4670 lub Geforca 9600 GT.

 

Ale czy na takim Geforce 7600 lub podobnego np. 8500 GT zagram w Unreal 3 ????

Link to post
Share on other sites

Na 8500GT ja grałem w Brothers in Arms Hell's Highway które jest na silniku UT3 i chodziło w 1024x768 na średnich

Tylko pamiętaj że najlepsza 8500GT to wersja Sonic od Palita(tą akurat miałem a inne to nie wiem jak) która ma prawie 4000pkt w 3DMark06 a nie tak jak inne - ledwo 2500pkt

Link to post
Share on other sites

To znaczy nie ma sensu wydawać pieniędzy na coś co będzie w moim PC jakiś miesiąc. Coś właśnie cichego i w miarę żeby coś było żebym sobie zagrał....

 

Po prostu za tydzień zrobię tę procesor i płytę, ale nadal będzie lipa, zastanawiałem się nawet czy by nie brać ATX bez zintegrowanej karty i jechać na np. 8500 GT i potem zmienić na coś lepszego.

 

Logika mojego założenia to jak najmniej wydać pieniędzy, najgorzej żeby znaleźć dobrą używkę za jakieś 50 zł i żeby wentylator nie hałasował, pasywną raczej nie znajdę.

 

 

 

http://www.allegro.pl/item912779108_gig ... h_bcm.html

 

Ale tak myślałem do 60 zł.... nie wiem czy 2600 za tylę znajdę, chociaż rok temu miałem ofertę 2600 XT za 50 zł...

 

Wezmę tego odkurzacza ...http://www.allegro.pl/item910097204_sap ... e_box.html :menda:

 

 

Nie pisz posta pod postem.

Link to post
Share on other sites

A coś innego wchodzi w rachubę, coś tańszego ?? Chociaż nie stracę przecież jak będę korzystał miesiąc, nie powinna się też zepsuć, więc.... może rzeczywiście warto coś z tego szukać.

 

Jakie są najlepsze i najcichsze modele z 2600 PRO

8600 GT , 8500 GT ???

 

To coś w podobie do x800 GTO którego kiedyś miałem ???? Źle go wspominam :menda:

http://www.allegro.pl/item908347721_ati ... quiet.html

 

http://www.allegro.pl/item911187040_ati ... _stan.html

 

Nie lepszy jednak będzie 8500 GT z DDR2 lub GDDR3 ??

Link to post
Share on other sites

licytuj tego x700 pro pasywnego :menda:

 

ja miałem x700 pro i UT3 bardzo dobrze chodził. Możesz też kupić coś lepszego od x700 jeśli będzie dobra cena. x700 licytuj tak do 40zł, a wersję z BQ do 50zł.

 

Edit: za 110zł to szukaj 8600GT.

Link to post
Share on other sites

Trochę stary, a brać tego x700 z DDR2 ???? Czy lepiej 8500 GT z DDR2 ???? To zaraz zabieram się za polowanie, haha

 

W każdym razie jak się siedzi i czeka to czasami można zrobić interes niezły , wiem bo kilka takich zrobiłem niestety nie z GPU. Raz zostałem oszukany, a był to X800 GTO i nie był zły wydajnościowo. :oops:

Link to post
Share on other sites

Chyba wiem dlaczego. Dam znać. Chyba załatwiłem go ołówkiem. Z tego co pamiętam pcb miało bardzo głębokie rysy. Wyłączę kompa i dam znać zaraz. Tylko przetrę ten rezystor gumką i przemyje acetonem. Może wstanie.

Link to post
Share on other sites

Z początku myślałem, że działa, jednak coś jest z nią nie tak. Ogółem wstaje, ale na monitorze widać niebieskie paski. (ledwo widoczne) W dodatku aplikacje wywalają błędy i karta ma problemy z rysowaniem. Szkoda, myślałem, że jednak działa cóż. Licytuj na allegro. Nawet jak bardzo bym chciał to Ci nie pomogę. Przykro mi :menda:

 

EDIT: Niestety heroiczne próby ratunku nie pomogły. To gpu jest półmartwe. Coś je "zabiło" tylko nie mam zielonego pojęcia co. Myślałem, że przeflashowanie biosu pomoże. Nie pomogło. Przepraszam. Chciałem Ci pomóc i jest kiszka. W gpu-z nie widać w ogóle taktowań. Już tego gpu do życia nie przywrócę. Mam nadzieję, że uda ci się kupić kartę "na chwilę".

Link to post
Share on other sites

A dzięki wielkie. Powiedz tylko czy karta Geforce 8500 GT nadaję się nawet, czy byłeś z niej nawet zadowolony. Jak wiesz, że karta jest zepsuta to sprzedaj chociaż chłodzenie od niej .

 

Poszukam dzisiaj jakiś 8500 GT ale szczerze mówiąc trochę ich mało chyba na allegro.

 

Czytałem sobie też test 8500 GT

Link to post
Share on other sites

Ogółem zła nie była. Fajnie się grało na niej prostreeta prawie na maksymalnych. Oczywiście w niskiej rozdzielczości :menda: Na dzień obecny bym jej nie chciał, ale widzę w jakiej jesteś sytuacji, więc jakakolwiek grafika będzie dobra. Potem jeszcze obmacałem gf'a i nie wiem dlaczego bardzo się nagrzał wczoraj. Kiedyś był stosunkowo chłodny jak na pasywnego.

Link to post
Share on other sites

Aha, gram w rozdzielczości 1024x768 , powinno być dobrze w np. Unreal 3, Oblivion lub F.E.A.R. ???? Po prostu muszę jeszcze jakoś zarobić lub przeczekać, bo wolę nową kartę z pełną gwarancją z nienaganną wydajnością, a w tej chwili nie stać mnie nawet na Radeona 4670 , a zintegrowaną kartę troszkeczkę mam już dość pomimo że jest niezła nawet...

 

W coś jeszcze udało ci się na niej zagrać ????

 

Coś cienko będzie z tym 8500 GT

http://www.allegro.pl/item898925125_gag ... ywana.html

 

Tak jak myślałęm, prędzej znajdę 7600 niż nawet taki crap gdzie ludzie licytują za nawet 100 zł. :menda:

Link to post
Share on other sites

W cien czarnobyla na maksymalnych, chdzila stosunkowo płynnie. Oczywiście po podkręceniu. Ja bym kupił chociaż hd 4670, bo dzifors jest nieopłacalny. Moja opinia. W cod 4 tez grałem. Na maksymalnych. W misji w czarnobylu było tylko 24 fps :menda:

 

EDIT: Mam identyczną kartę jak z allegro.

I jeszcze grałem w czyste niebo na średnich. Fajnie płynnie było

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...