Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mojemu wysłużonemu PCtowi nie dawno wybiły już 3 lata. Więc chyb czas coś wymienić, niestety nie stać mnie na nowe PC, obecne wygląda tak: 
procesor: amd phenom ii x2 550 3.10 ghz 
karta. graf.:radeon hd 4850 1GB 
RAM: 2x2gb (Kingston, DDR2) 
Płyta głów.: gigabyte ga-m61pme-s2 
Zasilacz: modecom 350W 
Wiem, że sprzęt jest już przestarzały i przydało by się kupić nowy, niestety na to nie mam budżetu. Więc co według was jest najsłabszym ogniwem tej konfiguracji?? Co najlepiej wymienić ?

-komputer ma do gier
-mój budżet to ok. 400 zł
-komputer ma HDD 1TB
-Komputer posiada Win XP,Win 7 i Win 8...wiem, że to dziwne, ale nie będę się rozpisywał o swoich potrzebach co do softu. 

Link to post
Share on other sites

Wymień zasilacz na coś przyszłościowego np : XFX 550W lub SilentiumPC Deus G1 600W .Sprawa oczywista mobo do wymiany np: GA-970A-UD3 AMD 970 .

Później wymienił bym procka , czasem za 220-250 uda się kupić używkę Phenoma II X4 955 BE - wystarczy tylko czytać forum  i być na bieżąco .Jak już bd miał więcej hajsu to wtedy grafikę np na 7850 .

Edytowane przez hitmanbz
Link to post
Share on other sites

Na płycie którą ma nie odblokuje rdzeni. Jeśli jest to zasilacz modecom MC, to jest wyprodukowany przez Fortrona. A wtedy wypada za podaną kwotę kupić Radeona 7770 np : http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd7770-core-edition-1gb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-mdp-box-fx-777a-znf4-454752/ . 7770 zużywa mniej energii od 4850.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites
Tak jak poprzednicy, jestem takiego samego zdania, czyli wymieniłbym podzespoły w następującej kolejności:

1). Zasilacz.....i to nawet kupiłbym jeszcze lepszy niż Silentium (kwestia finansów)

2). Grafika......HD7850 to dobry wybór, ale pod warunkiem, że będzie to wersja 2GB.

3). Pozostaje MOBO, CPU, RAM.............i tutaj bym wymienił wszystko na raz, ponieważ: Jeżeli wymienimy płytę, która będzie mogła odblokować dodatkowe dwa rdzenie, to i tak będzie to płyta z podstawką max AM3, czyli z podstawką idącą do Lamusa.  (pamiętaj, że masz już super kartę HD 7850 i wyczesany zasilacz).

 

..i jeszcze jedno - "chudyzam" napisał "po co Ci" - pozwólcie, że ja odpowiem:jak już, to powinien napisać "po co Tobie" - Pseudo doradztwo na zasadzie "po co CI", "nie potrzebne Ci to jest", to nic innego jak podejmowanie za kogoś decyzji i zazwyczaj piszą lub mówią to osoby,które nie mają pojęcia o czym piszą lub mówią albo po prostu są zazdrośnikami:) - a oto prosty przykład: po co Ci GTX 690, przecież na HD 7850 w Battlefield 3 też pograsz........"

 

pzdr.
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...