Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców: trzecia edycja


Recommended Posts

Ludzie wy to normalnie robicie z tego kampanie reklamowa mi sie wydaje ze chyba walczycie o wladze tak mozna se pomyslec poza tym co mi tam konkurs co kolejna edycja tym gorzej co wy jestescie bogaczami czy jak?

ja niestety musze sam odkladac na kompa czekac miesiace az cos stanieje albo kiedy zbiore troche gotowki wtedy lece do sklepu i kupuje czesci pokroju 300 zl i naprawde nie jest to fajne uczucie wydajnosc nadal kiepska zmiana nic nie wnosi np tez bym chcial miec super sprzecior w najlepszych latach swojego zycia pograc na lepszych detalach no ale niestety takie jest zycie musze sie tylko usmiechnac i isc dalej moze kiedys poza tym co wam da komputer? Nic. kazdy z nas musi isc do roboty szkoly moze czasami znalesc odrobine czasu zagrac w cos w koncu to tylko komp zawsze mozna go kupic

Link to post
Share on other sites

Ludzie wy to normalnie robicie z tego kampanie reklamowa mi sie wydaje ze chyba walczycie o wladze tak mozna se pomyslec poza tym co mi tam konkurs co kolejna edycja tym gorzej co wy jestescie bogaczami czy jak?

ja niestety musze sam odkladac na kompa czekac miesiace az cos stanieje albo kiedy zbiore troche gotowki wtedy lece do sklepu i kupuje czesci pokroju 300 zl i naprawde nie jest to fajne uczucie wydajnosc nadal kiepska zmiana nic nie wnosi np tez bym chcial miec super sprzecior w najlepszych latach swojego zycia pograc na lepszych detalach no ale niestety takie jest zycie musze sie tylko usmiechnac i isc dalej moze kiedys poza tym co wam da komputer? Nic. kazdy z nas musi isc do roboty szkoly moze czasami znalesc odrobine czasu zagrac w cos w koncu to tylko komp zawsze mozna go kupic

Ja nie mam kasy na kompa, bo nie zarabiam (chodzę do szkoły). Na rodziców liczyć nie mogę, bo też nie są zbyt bogaci i poza tym mają też inne wydatki. Także z takiego ulepszenie komputera bardzo bym się ucieszył. Ty masz w sumie dobrego kompa (Phenom X3).
Link to post
Share on other sites

Trochę nie czaję sensu wypowiedzi decinger12. Przecież tutaj prawdopodobnie 80% ludzi na forum nie jest zbyt majętna (to pojęcie względne, wiem) i każdy mógłby napisać to co Ty.

Kto by się nie cieszył jakby nawet cokolwiek dostał za free do kompa. Z każdą rzeczą tak by było. To naturalna reakcja. Ja też kasą się nie podcieram ale ciuła się grosz do grosza i coś tam zawsze się zakupi raz za czas. Tu jest szansa ekstremalna że tak powiem. Ciężko wygrać ale się da. Dlatego próbujemy :)

Link to post
Share on other sites

Ja nie mam kasy na kompa, bo nie zarabiam (chodzę do szkoły). Na rodziców liczyć nie mogę, bo też nie są zbyt bogaci i poza tym mają też inne wydatki. Także z takiego ulepszenie komputera bardzo bym się ucieszył. Ty masz w sumie dobrego kompa (Phenom X3).

 

Procesor nic nie znaczy w porownaniu do intela jest do niczego oczywiscie moge liczyc tylko na rodzicow jak sie uda cos odlozyc grafika tez do niczego

ram akurat jest wystarczajaco duzo a moja barracuda jest na wykonczeniu zalapuje freezy xp wolno sie laduje a chodzilo mi o to ze kazdy zglaszal swoja kandydature przeciez tu chodzi o to zeby uzytkownicy na was glosowali a nie wy sie zglaszacie sami

Link to post
Share on other sites

A ja tak odpicowałem swojego kompa... nawet grama kurzu nie ma :)

 

Ja też myślę, że to nie jest najlepszy pomysł z taką ankietą. Na pewno nie da się przepchnąć losowania? :) Albo przynajmniej użyć jakiejś wstępnej eliminacji, żeby pozostało 10 użytkowników i na nich tylko głosować.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem to najlepszym pomysłem wydaje mi się losowanie przez redakcję 10, 15 lub 20 userów na których można by oddawać głosy. :)

A tak w ogóle to ciekawe kto ma najwięcej głosów może redakcja poda 10ciu userów z największą ilością głosów ale bez podawania kolejności. Zrobiłoby się ciekawiej :)

Link to post
Share on other sites

Nawiązując do trybu wyboru zwicięzcy:

 

Obawiam się, że tu nie ma dobrego rozwiązania. Losowanie z tego co już wiemy jest obostrzone prawnie, a wybór przez użytkowników forum jest w większości przypadków subiektywny, więc trudno się dziwic redakcji, ze zmienia reguły, szukając tej najlepszej.

Faktycznie sensownym wydaje się być taki system, w którym my, jako uzytkownicy głosujemy na siebie, pojawia się czołówka a potem z tej grupy wybieramy finalistę.

W każdym razie i tak należy docenić benchmark.pl że chce nam mimo wszystko zrobić dobrze :P:D

 

Wraca też sprawa dyskusji co można jeszcze ulepszać, a czego juz nie ma sensu. Specyfika rynku komputerowego jest taka a nie inna, nowe technologie pojawiają się bardzo szybko i niekoniecznie pozostając w kompatybilności z poprzednikami, co własnie wywołuje dyskusje "czy warto". Ale tą kwestię zostawiłbym specom z benchmarku, bo to ich zmartwieniem będzie co zrobić z kompem z AGP i SocketA lub Socket 478 :) Zawsze mozna zaryzykować i ustawić jakiś "limit wieku" ale to jest delikatna i dyskusyjna sprawa :)

 

Bądź co bądź chętnie bym zobaczył efekty modyfikacji czegoś starszego jak i bardzo nowoczesnej maszyny, bo oba tematy dają niezłe pole do popisu.

Link to post
Share on other sites
decigner12 nie denerwuj się tak , bo widzę że nie rozumiesz założenia tego konkursu. Jeśli userzy sami mają wybierać spośród siebie , to powiedz mi skąd mają wiedzieć do jasnej ciasnej kto jest chęny do tego konkursu. :!::) Kompa mam nienajgorszego , ale apetyt rośnie w mierę jedzenia. I ja nie mogę liczyć na rodziców. Sam muszę odkładać co miesiąc pieniądze z wypłaty. Rok zbierałem kasę na nowy komputer i było to okupione wyżeczeniami i ciężką pracą.
Link to post
Share on other sites

Ja popieram pomysl losowania z kilku wzgledow.

Po pierwsze kazdy ma rowne szanse na to aby zostal wylosowany.

Po drugie nie bedzie zbednych dyskusji typu, mnie nie stac a chcialbym pograc, a komus innemu nie jest potrzebny upgrade itd itp.

Po trzecie, czemu wszyscy zakladaja ze upgrade to musi byc tylko nowy procesor, a np nie karta dzwiekowa, odtwarzacz blu-ray, moze inny monitor, w momencie gdy ktos ma mocny sprzed i wymiana procesora przyniesie minimalny zysk ?

Glosowanie zawsze sie sprowadzi do tego, ze typowanie kandydatow nie bedzie zbyt obiektywne. Jesli benchmark ulepsza komputery uzytkownikow serwisu, to niech ich losuje. To ze ktos nie pisze recenzji, nie oznacza ze nie jest aktywnym userem, bo moze odwiedzac strone, nabijac licznik statystyk i jednoczesnie skarbonke firmy. I miloby bylo pomyslec ze kazdy ma szanse na upgrade bo decyduje losowanie, a jeszcze ciekawiej byloby gdyby upgrade nie zawsze oznaczal szybszy procesor lub karte graficzna.

Link to post
Share on other sites

decigner12 nie denerwuj się tak , bo widzę że nie rozumiesz założenia tego konkursu. Jeśli userzy sami mają wybierać spośród siebie , to powiedz mi skąd mają wiedzieć do jasnej ciasnej kto jest chęny do tego konkursu. :!::) Kompa mam nienajgorszego , ale apetyt rośnie w mierę jedzenia. I ja nie mogę liczyć na rodziców. Sam muszę odkładać co miesiąc pieniądze z wypłaty. Rok zbierałem kasę na nowy komputer i było to okupione wyżeczeniami i ciężką pracą.

Kazdy ma roznie, mnie nie bylo stac, ani rodzicow, odkad mam prace stac mnie, to wg mnie nie powinno byc kryterium doboru, podam ze mam komputer z P3 i wg zalozen konkursu i ogolne swiatopogladu userow mozliwe ze bede nastepny w kolejce do upgradu. Robmy losowanie. Bo sprawiedliwie i znacznie ciekawiej... Komputer sklada sie z tylu podzespolow, ze spokojnie mozna poprawic ogolne zadowolenie uzytkownika z jego maszyny poprzez bardzo rozne upgrady.

Link to post
Share on other sites

[...]

W każdym razie i tak należy docenić benchmark.pl że chce nam mimo wszystko zrobić dobrze :) :)

 

Wraca też sprawa dyskusji co można jeszcze ulepszać, a czego juz nie ma sensu.

 

Rzeczywiście warto to docenić, to chyba jedyny portal w Polsce który takie coś "funduje" swoim użytkownikom. Moim zdaniem każdego kompa można ulepszyć i niekoniecznie będzie to wymiana tylko procka i grafy-tu zgadzam sie z przedmówcami.
Link to post
Share on other sites

Po trzecie, czemu wszyscy zakladaja ze upgrade to musi byc tylko nowy procesor, a np nie karta dzwiekowa, odtwarzacz blu-ray, moze inny monitor, w momencie gdy ktos ma mocny sprzed i wymiana procesora przyniesie minimalny zysk ?

Moim zdaniem każdego kompa można ulepszyć i niekoniecznie będzie to wymiana tylko procka i grafy-tu zgadzam sie z przedmówcami.

Jasne że każdego można, tylko najpierw popatrzcie tutaj jakie są założenia tej akcji (dla przypomnienia):

Co miesiąc, wśród wszystkich benchmarkowców, którzy w swoim profilu stworzą zestaw komputerowy, oraz zamieszczą przynajmniej 3 benchmarki w dziale Rankingi, wybierzemy jedną osobę, której ulepszymy ten komputer o elementy warte nawet do 1000 zł.

 

Upgrade’ujemy komputer tak, aby osiągał lepszą wydajność, np: wymienimy procesor na szybszy, przeprowadzimy profesjonalny overclocking z odpowiednim chłodzeniem, np: wodnym, zmienimy płytę główną na nowocześniejszą, pamięci na mocniejsze lub zwiększymy ilość pamięci, kartę graficzną na szybszą, zamontujemy szybszy dysk lub dwa dyski w raid, itp. Jeśli będzie konieczność, także wymienimy zasilacz na cichszy i mocniejszy.

Dla ułatwienia pogrubiłem naważniejszy fragment :) Zapomnijcie więc o obudowie, blue-ray-u, monitorze itp itd. i bądźcie wdzięczni redakcji benchmarka, że wpadli na fajny pomysł i przynajmniej kilku osobom uda się wygrać fajny upgrade, dający komputerowi większego kopa.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

decigner12 nie denerwuj się tak , bo widzę że nie rozumiesz założenia tego konkursu. Jeśli userzy sami mają wybierać spośród siebie , to powiedz mi skąd mają wiedzieć do jasnej ciasnej kto jest chęny do tego konkursu. :!::) Kompa mam nienajgorszego , ale apetyt rośnie w mierę jedzenia. I ja nie mogę liczyć na rodziców. Sam muszę odkładać co miesiąc pieniądze z wypłaty. Rok zbierałem kasę na nowy komputer i było to okupione wyżeczeniami i ciężką pracą.

spokojnie wyluzuj nie denerwuje sie a tak przy okazji masz lepszego kompa ode mnie
Link to post
Share on other sites
Decigner12 to ja się wyluzuję i uspokoję , a ty zaczniesz pisać poprawną polszczyzną, OK ? Wiem że ostatnio pojawiła się moda na nie używanie interpunkcji gdy pisze się w internecie , ale twoje wypowiedzi to lekka przesada. Pamiętaj zdanie zaczynamy z dużej litery , a gdy je kończymy stawiamy kropkę. Następne zdanie też zaczynamy z wielką literą. Przecinki też się przydają. Pozwalją domyśleć się kiedy autor zaczyna nową myśl w zadaniu. Fajnie też jest przeczytać po sobie to co się napisało i pomyśleć czy ma to ręce i nogi. :?
Link to post
Share on other sites

Decigner12 to ja się wyluzuję i uspokoję , a ty zaczniesz pisać poprawną polszczyzną, OK ? Wiem że ostatnio pojawiła się moda na nie używanie interpunkcji gdy pisze się w internecie , ale twoje wypowiedzi to lekka przesada. Pamiętaj zdanie zaczynamy z dużej litery , a gdy je kończymy stawiamy kropkę. Następne zdanie też zaczynamy z wielką literą. Przecinki też się przydają. Pozwalją domyśleć się kiedy autor zaczyna nową myśl w zadaniu. Fajnie też jest przeczytać po sobie to co się napisało i pomyśleć czy ma to ręce i nogi. :?

Z tą modą na nie polszczyzne to masz racje, tak się składa, że pisze na szybko, tak więc przeważnie zapominam o interpunkcji na pracach klasowych zawsze przez to tracę punkty. Dzięki za rade napewno wezmę ją sobie serducha. xD
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...