Skocz do zawartości

Msi Z77mpower czy Z77AGD65 \55 czy AsRock Extreme 4 \ 6


Recommended Posts

Wcześniej miałem płytę Gigabyte na chipsecie P67 i jeśli OC było większe niż 400 MHz to po zapisaniu ustawień płyta nie wstawała. Obecna płyta stoi na OC na 4.2Ghz.Robiłem też chwilowe OC na sprawdzenie możliwości i udało się wykręcić 5Ghz, przyznam się więcej nie próbowałem

Edytowane przez asian
Link to post
Share on other sites

Witam,

Naczytałem się samych pozytywów w testach o MPower i już niemal ją zamówiłem a tu widzę że sporo osób uważa ją za płytę nie tyle nieopłacalną co nawet kiepską... 

Przy aktualnym wyborze płyty nie chciałem oszczędzać nauczony doświadczeniem, oszczędziłem na mojej obecnej i już po roku ją zmieniam. A gdybym przy zakupie dołożył właśnie te 200zł więcej nie musiałbym tego robić. I właśnie obawiałem się że gd55 będzie kolejnym błędem tego typu... Dlatego MPower... Ale teraz to już sam nie wiem...

 

Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy MPower - czy bluetooth obsługuje a2dp ?

Edytowane przez mkforever1
Link to post
Share on other sites

Kolejna osoba zniechęcona przez ludzi którzy zwyczajnie mieli pecha i trafili na jakieś dziwne egzemplarze M-Power'a. :majty:

 

Ja mam i śmiga wszystko elegancko,recenzje płyty również są pozytywne,więc nie rozumiem dlaczego ludzie czytając wypowiedzi paru osób nastawionych "anty" na model już mają jakieś wątpliwości....

 

Co za świat... Szkoda gadać,zawsze tak jest w przypadku każdego produktu,że będą ci "za" i ci "przeciw" proste.

Ale według mnie należy się sugerować większością a nie osobnymi przypadkami paru osób...

 

I nawet już nic nią będę pisał na temat M-Power bo i tak wiem że za chwile zostanę "przegadany" przez

osoby ZNAJĄCE  :wariat:  się na temacie i mające tą płyta za gó....o.

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

 

O MPower zapomnij bo jest drogi a awaryjny - taka buzera bajera ze zbędnymi duperelami - ZAPOMNIJ.



Co prosze? Naczytałeś sie bzdur.. to ze ktoś nie wie jak zaktualizować czy skonfigurować bios to od razu ze problem z płyta.. opanujcie sie,, sam ma ta płytę i jest mega stabilna, i zero problemów,, nie widzę zbędnych bajerów... Co do płyty to i tak ci sie spasuje bo brakuje złacza którego potrzebujesz na asusa.. ale napisałem swoje 5 słów bo mam dość ludzi którzy pisza brednie ...
Link to post
Share on other sites

ja jeszcze nie podjąłem decyzji aczkolwiek cały czas mpower chodzi mi po głowie notabene oglądałem ją dziś i miałem w ręku wydaje się wykonana solidnie i znalazłem ją za 710 zeta

Co do karty dzwiękowej to mam możliwość wymiany na model wyższy z dopłatą więc wezmę taką która jest kompatybilna 

 

Pytanko jeszcze jakie chłodzenie polecacie ??

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

DomiHD2  - nie naczytałem się bzdur tylko na tym forum już pare zdeflektowanych sztuk się przewinęło(xor Ci to potwierdzi)  i nie widzę powodu dla którego miałbym wydać na płytę ponad 700zł. :mlotek:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tym, że budżet autora nie jest kwestią rozważań, jeżeli chce wydać te 700-kilka zł na płytę główną, to Jego sprawa. Inna rzeczą jest opłacalność takiego zakupu. Ja np chciałem tylko i wyłącznie tę płytę i szczerze mówiąc nie zamieniłbym jej na żaden inny model, wliczając w to topowe płyty Asus'a czy Gigabyte'a.

Myślę, że każda z polecanych w tym temacie płyt usatysfakcjonuje autora  ;)

Link to post
Share on other sites

nawet nie chodzi o chwyt marketingowy bo nie upierałem się przy akurat z77mpower tylko podałem kilka modeli jak widzę to o Asrock nikt nie wspomina więc sobie odpuściłem. Jeśli chodzi o cenę to jestem skłonny wydać większą sumę mając świadomość że płyta starczy mi na długo i nie będę musiał jej zmieniać, już raz popełniłem ten błąd dając się namówić na p8h67-v asusa drugi raz nie popełnię tego błędu. 

 

Niech ktoś mi napisze czy Xonar DX to warta karta dźwiękowa czy raczej czegoś innego szukać??

I jakie chłodzenie założyć ??

Link to post
Share on other sites

DomiHD2 - nie naczytałem się bzdur tylko na tym forum już pare zdeflektowanych sztuk się przewinęło(xor Ci to potwierdzi) i nie widzę powodu dla którego miałbym wydać na płytę ponad 700zł.

 

no i ? Ja słyszalem takie opinie o ASRocku ze twoja skromna osoba mogłaby tego nie zrozumieć.. Nie rozumiem takich wypowiedzi nie widzę sensu wydawać? jak nie widzisz to nie wydajesz i proste lub nie masz i sprawa zamknięta ..

 

Jaki był powód, piszcząca cewka , coś z biosem, słabe OC?  Głupio ze piszesz "Ci to potwierdzi " jak sam nie możesz to sie nie wypowiadaj, czytałem na labie temat o tej płycie ... problem bo facetowi diody sie mrugają ... Kurde nooo fakt wina płyty, cholera MSI Shitttttttttttttttttttttttttttttttttt.........masakra co teraz? Tylko GIGABYTEEEEEEEEEEEE :menda: 

Proponuje najpierw dobrze poczytać a później pisać bzdety, ja miałem tyle problemów z płytami Asusa a nigdy sie nie wypowiadam na temat czegoś, o czym nie mam pojęcia :)  

 

Potwierdź mi Ty ze ta płyta jest zła a nie mów " Ci potwierdzi" 

 

ps: Już nie jeden taki był co mówił nie kupie ale jak dostał to pół forum wiedziało ze ma.. prosty przykład ludzi którzy pisali " Nigdy nie kupie GTX470, syf grzejnik odrzutowiec, jednak po zakupie okazało sie ze karta jest cacy mega super.. " Prostota ludzi z forum, nie mieć a oceniać.. przykre .. :[

 

 

Co jak co, ale dobry chwyt marketingowy zawsze w cenie. "Power" w nazwie jak widać działa całkiem dobrze

 

No no, Snipery, Killery, Extreme, Maximus , Performance, Professional , SuperComputer, fakt to już nie jest marketing ... ;]

Ty masz "swoje" zdanie co do płyty ja mam SWOJE ( mam nadzieje ze wiesz o co chodzi ) i na tym zdaniu kończę kłótnie z Tobą. Dobranoc ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Domi - sęk w tym, że przewinęło się tu kilka osób które miało MPowera i były z nim problemy. Bootloopy, walnięte sekcje zasilania, problemy z siecią, ogólnie całkiem zdechłe płyty i licho wie co jeszcze.
Zwyczajnie było tego za dużo, aby komuś z czystym sumieniem powiedzieć "Śmiało chłopie, kładź 700zł będziesz zadowolony!", bo jak wróci tu po 2 tyg. od zakupu i trafi na felerny egzemplarz jak kilku mu podobnych, to do nas będzie mieć pretensje. Słuszne.

Link to post
Share on other sites

mam identyczny dylemat :D zastanawiam się na tymi samymi płytami

 

i jak na teraz skłaniam się bardziej ku gd55, ponieważ chyba jest jedną z lepszych opcji patrząc na stosunek cena/jakość a jej możliwości pod OC nie odbiegają raczej od innych droższych płyt przy chłodzeniu procka powietrzem

 

z tego co czytałem na każdej z tych płyt osiągniesz 4,5 GHz a czy uda się więcej to już raczej zależeć będzie od egzemplarza procesora

Edytowane przez elosik
Link to post
Share on other sites

Głównie cena tej płyty jest nie tak, bo taniej można mieć równie rozbudowaną płytę pod... LGA2011. Jeżeli miałbym płacić grubo ponad 1000zł za płytę na 1155, to wziąłbym tańszego od 3770K - 3820 i bardziej przyszłościową platformę. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...