Skocz do zawartości

Pomoc w doborze brakujących podzespołów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Azprime,

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zasięgnąć opinii dotyczącej doboru brakujących podzespołów do zestawu, który planuję złożyć.

W chwili obecnej posiadam komputer, który poddaje etapowej modernizacji. Do tej pory wymieniłem tylko zasilacz Be quiet! Pure Power L8-CM-530W BN181 oraz HDD SSD dla systemu.

Sercem zestawu ma być procesor Intel Core i5 3470, natomiast za wyświetlanie obrazu odpowiedzialna będzie grafika Gigabyte GF GTX660Ti 2048MB 192Bit PCI-E OC. Jak widać nie potrafię samodzielnie dobrać pamięci RAM o raz płyt głównej. Dlatego proszę o radę.

Chciałbym dodać, że nie planuję OC procesora, a karty nie będę łączył za pomocą SLI. Budżet ciężko mi określić, ale nie jest on ograniczony i mogę go zwiększyć, jeżeli zajdą się ku temu merytoryczne przesłanki;)

P.S.

Mam obawy co do zasilacza, kupić mocniejszy?

Edytowane przez Azprime
Link to post
Share on other sites

Bez OC procesora, zasilacz będzie okej. 

MSI B75A-G43 - prosta, solidna, ma wszystko co ma mieć a na dodatek nie kosztuje wiele.
RAM natomiast, wybierz byle tańszy - 1333/1600Mhz CL9 2x4GB - np. Crucial Ballistix, Kingston Hyperx Grey, Corsair Vengeance.

Możesz sobie dorzucić tanie chłodzenie procesora, jeśli zależy Ci na kulturze pracy - np. SPC Fera Pro.
Na wszelki wypadek, podaj tylko jaką masz obudowę.

Link to post
Share on other sites

Posiadam obudowę Fractal Design Define r4.

@chłodzenie procesora.

Czy referenty od intela są niewystarczające? Mój stary referent  z Core 2 Duo do dziś pracuje kulturalnie. Jakie problemy występują w obecnych chłodzeniach od intela?

@płyta główna.

Musze przyznać, że propozycja dość ciekawa. Ale chciałbym taką płytę, która ma więcej niż jedno złącze SATA III i USB 3.0.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o standardowe taktowanie procesora to z nim sobie radzą bez problemu tylko kultura pracy pozostawia wiele do życzenia (potrafią być głośne). A po za tym podpisuję się pod tym co zaproponował Sid , raczej nic lepszego się nie znajdzie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie planujesz OC to podobnie jak Sid polecam chipset B75. Jeśli dodatkowo zależy Ci na porcie SATA 3.0 to musisz wskoczyć na chipset Z77, bo te już mają w standardzie co najmniej 2 takie porty. Dla Ciebie polecam GA-Z77-DS3H. 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Okazały się one bardzo pouczające.

Pamięć RAM bez problemu uda mi się już wybrać. Pozostaje tylko kwestia producenta. Jakiego polecacie?

A jeśli chodzi o płytę główną, to sprawa przedstawia się następująco. Obecnie posiadam jeden dysk SSD, ale w planie są dwa lub więcej, wszystko zależy od tego, w jakim tempie będą spadać ceny tych nośników. Posiadam co prawda dysk HDD, ale traktuje go raczej jako magazyn dla multimediów. A z racji swojego wieku i dość głośnej pracy podejrzewam, że jego dni "są już policzone";) Na pewno już nie wrócę do klasycznego HDD. Stąd moja chęć posiadania co najmniej 2xSATA III. Nie znam tematu na tyle dokładnie, ale chipset z77 to jakieś "zuo"? Czy po za różnicą w cenie z77 nie oferuje nic więcej niż tylko dodatkowe złącza SATA III?

Link to post
Share on other sites

 

np. Crucial Ballistix, Kingston Hyperx Grey, Corsair Vengeance.

Odnośnie producentów.

Z77 pozwala na podkręcanie procesorów, jest to główna jego zaleta za którą się dopłaca, a skoro Twój procesor nie ma odblokowanego mnożnika, to średnio Ci to potrzebne ;)
Tutaj znajdziesz więcej o chipsetach pod Intela.
http://forum.benchmark.pl/topic/74948-chipsety-intel-specyfikacja-i-zastosowania/

Ogólnie trudno będzie znaleźć płytę z ponad dwoma portami SATAIII w ludzkiej cenie i adekwatnej do procesora/reszty zestawu.
Link to post
Share on other sites

Dobra skoro tak sprawy się mają, to chyba się skuszę na Intel i5 3570k zamiast tego, o którym napisałem wcześniej. Jak mniemam pamięć zostanie raczej bez zmian. A dobranie płyt z SATA III x2 lub więcej nie będzie już chyba takie trudne?

Link to post
Share on other sites

W porządku sprawa jak dla mnie wygląda już dość klarownie. Poniżej krótkie posumowanie.

Procesor: Intel i5 3570k

Grafika: Gigabyte GF GTX660Ti 2048MB 192Bit PCI-E OC

Płyta: MSI Z77A-G43 Intel Z77

RAM: Corsair Vengeance DDR3 8GB (2x4GB) 1866MHz CL9 XMP

Zasilacz: Be quiet! Pure Power L8-CM-530W BN181

Jeżeli ktoś posiada jeszcze jakieś sugestie to proszę się nie krępować.

A tak na marginesie. Jakie chłodzenie do Fractal Design R4 polecanie włożyć? Nie muszę chyba dodawać, że lubię cisze;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...