Skocz do zawartości

Oploty na kable


Recommended Posts

A więc cześć i czołem!
Po kilku latach braku stacjonarnego PC (przejście na lapka ze względu na większą mobilność, moją i sprzętu) wracam do tegoż szataństwa. A jak już wracać to na full wypasie. Więc najtaniej co w sumie mogę zrobić wizualnie w budzie chyba wyjdą oploty. Zmierzając do sedna, mam w zasadzie jedno pytanie:
Jakie oploty?
A konkretniej, jakie marki, średnice etc. jako że nie podoba mi się oplatanie każdego przewodu osobno, po prostu nie widzę tego, chciałbym je hmm... grupować? Tylko nie wiem jak bym miał zarobić taki kabel (pojedyncze oploty chowacie w wtyczce, a takie większe jak, termokurczem częściowo na wtyczce?)
Jakie polecacie oploty na "grupy" przewodów, żeby wyjść najlepiej cena/jakość?

Co do wnętrza, wszystkie elementy mam czarne, ewentualnie z szarymi (raczej ciemnymi) wstawkami. A wystrój jaki mnie ciekawi to czarny z taką wręcz toksyczną zielenią, a na boku malunek/naklejka symbol skażenia biologicznego, toksycznie zielony oczywiście.

Tak myślę że wtyczki dałbym czarne, a oploty zielone reagujące na UV, wtyczki chyba by nie wyglądały dobrze w zieleni... Zresztą nie mam tego na co dzień przed oczyma, PC w chacie a ja w internacie, do tego matura za bardzo niedługo.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli okaże się, że nie będziesz miał cierpliwości do oplotów "handmade", polecam Ci zajrzeć do Darmacza:

http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=index&cPath=13

 

Robi chyba najlepsze przedłużki pod słońcem, sam się u niego zaopatruję, jeżeli masz jakiś pomysł, a nie znalazłeś tego na jego stronie to pisz do niego, a on i tak to ogarnie  ;)

Link to post
Share on other sites

Co do oplotu to dla mnie wybór jest jeden - Scorpion (jeżeli chodzi o te dostępne w Polsce). Jedna z niewielu rzeczy które mamy lepszą od Niemców  %-) Designed in Poland by Darmacz, Made in Taiwan ;) http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=13_43_396&products_id=1293 - Zielony jest dokładnie taki jak na zdjęciach, chyba o taki Ci chodziło?  Średnica dla 6 pin i 8 pin 9mm, jeżeli chcesz 4 pin to MOŻE zmieści się w 6mm (Natomiast nie spotkałem się z "toksycznym" kolorem). Tylko przy takim oplataniu raczej będziesz musiał wyciągnąć piny ze wtyczek. Przynajmniej po jednej stronie ;) Oplotu nie nałożysz na wtyczkę bez niszczenia. Albo możesz kupić gotowe kable i później powkładać samemu do wtyczek (Dobra zaciskarka przy której nie będziesz miał kłopotu z zaciśnięciem, a później z wyrywaniem kabla kosztuje ok. 200zł. A do tego jeszcze ściągacz izolacji.) Oplot tniesz tak, żeby doszedł pod samą wtyczkę, później nakładasz na to rurkę o dużym kurczeniu. http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=13_240&products_id=2872 Duża cena, ale na pewno wejdzie. Co do 24 pin to nie widze jak to nazwałeś "zgrupowanego" oplotu. Chyba, że znajdziesz oplot który jest szeroki na końcu, a węższy w środku i szeroką rurkę z dużą kurczliwością.

 

Nie wiem czy na wszystko odpowiedziałem, jak nie to wal ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Darmacz robi dobre przedłużki ale czas oczekiwania jest długi czasem nawet kilka tygodni, chłopak chyba trochę sie zagalopował, bo jak ma duzo zamówień nie powinien przyjmować następnych, tak by inni nie czekali, słyszałem tez o wpłaceniu kasy i nie dostaniu paczki..

Link to post
Share on other sites

Jak towar niedostępny to najpierw musi przyjść na sklep, więc 2 tyg. to w sumie nie tragiczny termin, taki raczej normalny. O usługach słyszałem że czas jest tragiczny, czy że po przelewie słuch zaginął.

Kończe technikum elektroniczne, poradze sobie z wtyczkami i kablami ;) Poradniki montażu też mam prześledzone, z tym że nie wiedziałem jak to będzie z takimi większymi oplotami.
No właśnie co do 24 mam zagadkę, bo jednak to dosyć sporawe jest... Poza oplataniem każdego z osobna nie widzę specjalnie możliwości, bo nawet grupując po 4 czy 6 przewodów nie ma jak estetycznie zacisnąć termokurcza... chyba że wydrążyć trochę wtyczke xD A może macie jakiś patent żeby jakoś elegancko zarobić kabel tak, żeby przez większość był duży oplot, a na końcu rozchodził się na pojedyncze? jak by w taki sposób to zrobić, to byłby chyba szczyt umiejętności w oplataniu...

Przedłużki czy gotowce mnie nie rajcują, nie ma to jak samemu naklnąć przy modowaniu :P

Edytowane przez czerstwy22
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ja jeszcze 10min temu nie wiedziałem o ich istnieniu ;P Ale wydaje mi się, że one się trochę odbijają światło, co może nie dać perfekcyjnego efektu.

Ale jakbyś przymierzył ile potrzebujesz oplotu, co może być jakieś 15cm to może by się udało zrobić tak, że tylko widoczną część masz oplecioną, a za tacką płyty głównej już część nieopleciona.

Albo użyć paracordu. Tanie to jak barszcz a bardzo dobrze kryje przewód. I - jeżeli lubisz kląć przy modowaniu - fatalnie się je nakłada na kable :menda: Musisz pina dobrze okleić taśmą żeby nie poszarpał paracordu.

Edytowane przez Drzewo97
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o to że szczędzę na oplocie, po prostu mam trochę inny cel niż większość sobie stawia przy oplataniu :P Najbardziej mnie zastanawia oplot zaraz przy wtyczce 24pin z moim zamysłem. No nic, w sumie chyba nic nowego nie wymyślimy, a ja w związku z maturą od zaraz się nie wezmę. Ale będę spał spokojniej xD dzięki wielkie. Dam znać jak już zrobi się u mnie bardziej kolorowo.

Link to post
Share on other sites

 

Przedłużki czy gotowce mnie nie rajcują, nie ma to jak samemu naklnąć przy modowaniu

 

Popieram w 100%, lepiej zrobić sobie samemu i nawet jak nie wyjdzie perfekcyjnie to sama świadomość własnej ciężkiej pracy jest niezastąpiona.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...