Skocz do zawartości

HD 7970 + FX 8350 Problem z FPS i wykorzystaniem karty


Recommended Posts

Wyłączyłem APN ale i tak to nie pomogło. Dopiero jak dałem w opcjach zasilania na wysoką wydajność to stało stabilnie 4.0 Ghz. Jednakże podczas OCCT jak proc osiągnął 70 stopni to i tak taktowanie spadło do 1.4 Ghz. Nie mam pomysłu na to obudowa jest wentylowana. Zakupiłem już Noctue i czekam jeszcze aż dojdzie nowa obudowa żeby to wrzucić. Jednakże dalej się zastanawiam jak to daje rade na Box?
No i problem z FPS dalej ten sam i co ciekawe podczas gry taktowanie nie sapda na 1,4.

Link to post
Share on other sites

Ja vcore nie ruszałem ono takie jest z automatu. Jak przestawiłem APN na wyłączone w Uefi to i tak to nic nie dało. Spróbuje dać ręcznie niższe napięcie czyli 1,38 zobaczymy czy cos to da.



Było zabawy z napięciem. Wartości jakie ustawiałem w UEFI nijak miały się do wartości jakie miał proc. Udało mi się zjechać do 1,328 i przechodził test OCCT. Tak czy inaczej po osiągnięciu 70 stopni taktowanie spadało do 1,4Ghz. Coraz bardziej zastanawiam sie czy proc albo płyta nie jest uszkodzona? Na co byście stawiali?

 

Samo to że na defaultowych ustawieniach proc się wykrzacza i ma za duże Vcore. Do tego to że jak przestawiam opcje w Uefi to i tak nic nie zmieni się dopóki nie zmienię ustawień w Windowsie. No i dalej pozostaje problem w grach że są duże spadki FPS a proc pracuje tak jak na SS z 1 postu. 

Link to post
Share on other sites

Nie miałem siły przebijać się przez cały wątek, więc zadam proste pytanie.

 

Czy aktualizowałeś Windowsa o poprawki optymalizujące go pod FXy? Niestety w ramach Window Update nie instalują sie automatycznie, trzeba to zrobić ręcznie.

 

Trzeba się skontaktować z pomocą techniczną to prześlą ci na e-mail odpowiednie pliki:

 

http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support

Link to post
Share on other sites

no chyba żarty se robisz umie max 28-39 far cry 3

Ja mam FM1  x3 3500 @ 2.8 Ghz 

4 GB ram

Poczciwy dysk HDD Seagate 750 GB

I GTX 460 768Mb

 

w far cry 3 na maxymalnych płynne 30 fps żadnych ścinek

 

battlefied 3 mapy 64 graczy i ustawienia low / medium + 1680x1050 średnio 45-55 fps też bez ścinek 

 

Wiec jest to wręcz dziwne że tobie się coś ścina 

Link to post
Share on other sites

Są te errory w occt i nie przechodzi pomyślnie testu.

 

Poprawkę instalowałem na poprzednim systemie i nic nie dała tutaj zaraz ją sprawdzę. A mógłbyś dać mi jakieś namiary lepsze na tą poprawkę albo chociaż jej nazwe? Możliwe że ja wtedy nie to zainstalowałem.

Edytowane przez kakinowaty
Link to post
Share on other sites

Poprawki w fx tylko powodowały nie uruchamianie 2 rdzenia w module w aplikacjach 4 wątkowych ,dzięki czemu miał +10% na wydajnośći i lepsze zarządzanie energią elektryczna  i to wszystko .Bez tego też procesor powinien chodzić.

 

Teraz 15 min occt bez błędów.

Tu piszesz że ok.

Link to post
Share on other sites

Nie miałem siły przebijać się przez cały wątek, więc zadam proste pytanie.

 

Czy aktualizowałeś Windowsa o poprawki optymalizujące go pod FXy? Niestety w ramach Window Update nie instalują sie automatycznie, trzeba to zrobić ręcznie.

 

Trzeba się skontaktować z pomocą techniczną to prześlą ci na e-mail odpowiednie pliki:

 

http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support

one nic nie dają

 

Ja vcore nie ruszałem ono takie jest z automatu. Jak przestawiłem APN na wyłączone w Uefi to i tak to nic nie dało. Spróbuje dać ręcznie niższe napięcie czyli 1,38 zobaczymy czy cos to da.

 

Było zabawy z napięciem. Wartości jakie ustawiałem w UEFI nijak miały się do wartości jakie miał proc. Udało mi się zjechać do 1,328 i przechodził test OCCT. Tak czy inaczej po osiągnięciu 70 stopni taktowanie spadało do 1,4Ghz. Coraz bardziej zastanawiam sie czy proc albo płyta nie jest uszkodzona? Na co byście stawiali?

 

Samo to że na defaultowych ustawieniach proc się wykrzacza i ma za duże Vcore. Do tego to że jak przestawiam opcje w Uefi to i tak nic nie zmieni się dopóki nie zmienię ustawień w Windowsie. No i dalej pozostaje problem w grach że są duże spadki FPS a proc pracuje tak jak na SS z 1 postu. 

Nie nie ogarniasz opcji w biosie, przy wyłączonym APM nie ma prawa si spaść co najwyżej komp ci się wyłączy jak dobije do 90C.

Link to post
Share on other sites

Jak widać ma prawo spaść. Dlatego też pytam się czy jest to normalne czy może faktycznie płyta coś nie bardzo działa. Poza tym ustawiam te opcje w UEFI a nie Biosie.

 

Do tego to że jak przestawiam opcje w Uefi to i tak nic nie zmieni się dopóki nie zmienię ustawień w Windowsie

 

Tutaj już raz to pisałem.

Link to post
Share on other sites

Po 2 stronie nie  sledziłem dalej tematu(krótka przerwa w pracy)po screenach z 3dmarka stwierdzam,że powinieneś obniżyć taktowania karty z 1170 na 1100(bo zakładam,ze takie były fabryczne jeżeli to wersja top) i pamięci do 1500.Z doświadczenia z radeonami wiem róznież,ze czasami karta przełącza się w trym 2d w najmniej odpowiednim momencie i ogólnie amd nadal ma problem z płynnym przełaczaniem procesorów jak i kart graficznych między trybami w zależności od potrzeb i te taktowania bardzo często skaczą nawet w idlu.Ew jak już paru wcześniej stwierdziło spróbuj postawic nowy system i poinstaluj oficjalne sterowniki(nie polecam różnież łatek dla buldków pod win7 bardziej downgrade aniżeli wzrost wydajności)

Link to post
Share on other sites

 

 

przy wyłączonym APM nie ma prawa si spaść co najwyżej komp ci się wyłączy jak dobije do 90C.

Nie do 90 ale coś 70 zbija mnożnik albo trochę mniej a także cputin coś koło 80 .Poza tym sekcja płyty oprócz zabezpieczenia przed zbyt dużym A  ma też zabezpieczenie przed zbyt wysoką temp .Więc przyczyn nie trzymania max mhz może być kilka

Link to post
Share on other sites

Jak widać ma prawo spaść. Dlatego też pytam się czy jest to normalne czy może faktycznie płyta coś nie bardzo działa. Poza tym ustawiam te opcje w UEFI a nie Biosie.

 

 

Tutaj już raz to pisałem.

Jak by było wyłączone to nie ma prawa spaść bo nie działa zabezpieczenie od TDP. Lepiej sprwadz jaką masz górną granice temperatury ustawioną w biosie o nie UEFI

.

 

Nie do 90 ale coś 70 zbija mnożnik albo trochę mniej a także cputin coś koło 80 .Poza tym sekcja płyty oprócz zabezpieczenia przed zbyt dużym A  ma też zabezpieczenie przed zbyt wysoką temp .Więc przyczyn nie trzymania max mhz może być kilka

patrz wyżej

Link to post
Share on other sites

Nie mam Biosu w tej płycie. Tam jest tylko UEFI (chyba że o czymś nie wiem, to prosze mi powiedzieć jak mam wejść do Biosu).

 

Jak by było wyłączone to nie ma prawa spaść bo nie działa zabezpieczenie od TDP.

 

Jeżeli ma tak być jak mówisz to chyba mam walniętą płyte. Bo u mnie tak czy inaczej po przekroczeniu 70 stopni taktowanie spada :)

Link to post
Share on other sites

Niestety nie znalazłem czegoś takiego. Nawet patrzyłem w Helpie gdzie jest spis wszystkich funkcji i nie było czegoś takiego.



Nakręciłem filmik telefonem gdzie widać stan FPS w bf Caspian Border. Jakość jest słaba ale najważniejsze widać czyli użycie Gpu i Fps. Na początku ustawienia ultra później od 4 min najniższe możliwe ustawienia.

 

 

Na Hd 6870 i Phenomie mam więcej FPS w min niż na tym hd 7970. Jeżeli ktoś ma jeszcze pomysły w czym leży problem to proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Wiesz grafa jest dobra jak podkręcisz 965BE i wsadzisz HD7970 to nie będzie tak źle xD

Napisz do nich że posiadasz ich procesor FX i grafe HD i że nie spełnia twoich oczekiwań i nagraj ile fps masz na phenomie a ile na FX

Link to post
Share on other sites

Nie chcę się przedzierać przez cały temat, zatem jak coś powtarzam to wybacz:

 

1. Włóż HD7970 do procka z Phenomem i włącz bf3. Jeżeli są spadki - wina gpu

2. Przełóż Phenoma do płyty AsRocka (tej, w której siedzi FX). Jeżeli są spadki - wina mobo

3. Przełóż FX do innej płyty jeśli masz. Jeżeli są spadki - wina cpu

Link to post
Share on other sites

Niestety nie znalazłem czegoś takiego. Nawet patrzyłem w Helpie gdzie jest spis wszystkich funkcji i nie było czegoś takiego.

 

Nakręciłem filmik telefonem gdzie widać stan FPS w bf Caspian Border. Jakość jest słaba ale najważniejsze widać czyli użycie Gpu i Fps. Na początku ustawienia ultra później od 4 min najniższe możliwe ustawienia.

 

 

 

Na Hd 6870 i Phenomie mam więcej FPS w min niż na tym hd 7970. Jeżeli ktoś ma jeszcze pomysły w czym leży problem to proszę o pomoc.

nie filmiki a bios pokaż jak masz ustawione bo ci taktowania CPU spadają i dlatego masz takie jaja.

 

Nie widzę problemu. Zresztą, jest to chyba lepsze rozwiązanie niż robienie formatu.. zamiast bawić się na próżno zegarami, można sprawdzić każdy podzespół osobno - grom wie, czy to na pewno cep jest tu winny.

ustawienia w biosie bo zabezpieczenie się włącza

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem już 7970 pod moim phenomie i działało normalnie.

 

A co do tego fx to dziwna sprawa bo przecież gdyby on ograniczał grafe albo byłoby coś z nim nie tak to w EyeFinity powinienem mieć jeszcze mniej fps itp. A właśnie w tym trybie jest wszystko ekstra.l Użycie grafy jest cały czas prawie 100% a FPS są na ekstra poziomie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...