Skocz do zawartości

HD 7970 + FX 8350 Problem z FPS i wykorzystaniem karty


Recommended Posts

Witam,

 

od kiedy rozbudowałem mój zestaw PC posiadam dość nietypowy problem. W grach takich jak: Battlefield 3 oraz FarCry 3 mam masakryczne spadki do 30fps. W Bf problem występuje najczęściej przy dużej ilości akcji a w FC3 randomowo. Dzieje się tak niezależnie od tego czy mam detale na max czy na low jak i w jakiej rozdzielczości prowadzę rozgrywkę. Kwestia tego że użycie GPU rzadko kiedy jest na 80%+. Tak samo w przypadku zużycia CPU, które max. dochodzi do 65%. Tutaj SS sytuacji

http://s15.postimg.org/m0pl8260b/image.jpg

 

Temp.

http://s15.postimg.org/thysn9vjf/image.jpg

 

Rozdzielczości w jakich testowałem to 1920x1080 oraz 1440x900 (monitor 23" oraz 3x19" EyeFinity)

 

A teraz najlepsze, problem ten znika w momencie kiedy uruchomię tryb EyeFinity w rozdzielczości 4320x900. Bf3 działa na ustawieniach Ultra 4xMSAA z maksymalnymi spadkami do 45 FPS przy 64 graczach. Także użycie Gpu wynosi 99%. Tak samo jest z FarCry3.

 

Z tego powodu też wykluczam sytuacje że procesor mógłby ograniczać kartę graficzną. Testowałem rożne sterowniki i problem jest taki sam. Wyniki w benchmarkach są jak najbardziej poprawne.

 

Poniżej podaje specyfikacje komputera.

 

AMD Fx-8350 Standard

Gigabyte Radeon HD7970 GHZ @ 1150/1550

Ram 8GB 1333

Zasilacz XFX Core 650W

AsRock 970 Extreme 4

 

Reszta podzespołów raczej bez znaczenia.

Mógłbym nakręcić filmiki z tych sytuacji ale wydaje mi się to zbędne ponieważ opisałem dość dokładnie to co się dzieje.

 

Licze na pomoc z waszej strony bo powoli kończą mi się pomysły.

Edytowane przez kakinowaty
Link to post
Share on other sites

Bardzo lubię takie wartościowe odpowiedzi :) To że Intel jest lepszy wie każdy znający się choć trochę na rzeczy. Problem polega na tym że ja nie jestem w stanie osiągnąć na 1 monitorze takich fps jak inni przy tej samej specyfikacji sprzętu (mam na myśli testy z gier itp).

Link to post
Share on other sites

Testy z gier prawdy ci nie powiedzą.

To tak samo jak z wróżbitą.

 

Kto wie jakie masz warunki jak zamulony system przez wirusy i aplikacje jak dbasz o czystość 

na jakiej mapie masz spadki fps przy jakim ustawieniu w AMD catalyst.

 

Testy są tylko bardzo orientacyjne bo nigdy nie uzyskasz takich samych warun...

Edytowane przez daniel93
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Ja od 13 lat robie tak 

 

Wgrywam system intalacja strownika

 

"aktualizacja windowsa"

 

Program antywirusowy

 

można pobierać gry muzyke filmy i przez dwa lata system powinien śmigać jak ta lala , jeśli nie to znaczy że

 

1 - Błądzisz w internecie "zakazane strony"

2 - Nie umiesz się posługiwać komputerem 

3 - Mieszasz coś w ustawieniach

 

Ale jak to mawiają , na błędach człowiek się uczy 

"Im więcej komplikacji tym więcej się nauczysz"



Fx ogólnie nie nadaje się od gier i prawdopodobnie to wina procesora .

 

 

FX 8350 jest tak wydajny w grach jak i7 2600 , jeśli i7 jest wdłg ciebie za słaby do gier to są dwie możliwości.

 

Jesteś z przyszłości ~2018r

Musisz szybko opuścić to forum bo zdecydowanie nie jest dla ciebie

 

Osobiście obstawiam opcje NR 2

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Powtórzę jeszcze raz że gdyby był to procesor to na EyeFinity miałbym mniej albo tyle samo FPS a mam więcej i gafika pracuje na max możliwości.

 

Wykluczam złe posługiwanie komputerem ponieważ nie sądzę żebym był aż takim laikiem w tej dziedzinie.

Ten zestaw mam od końca grudnia 2012 i był format robiony na nim. Na tym kompie są tylko sterowniki i gry ponieważ mam osobną maszynkę (PII x4 965... do robienia muzy i innych rzeczy). Właśnie jestem w trakcie przekładania 7970 do tego Phenoma i porównania sytuacji z CPU. Dla pewności jutro zrobię jeszcze 1 format.

 

Co do pytania na jakich mapach  to raczej na wszystkich i nie ma jakiejś większej zależności.

Edytowane przez kakinowaty
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

Z takim myśleniem to do gier to nie nadaje się nawet twój umysł.

znam osoby głupsze które wręcz żyją grami ... i opowiadają o nich codziennie, więc dzisiejsza populacja, robi się coraz głupsza z rocznika na rok ...

Link to post
Share on other sites

Ja mam FM1  x3 3500 @ 2.8 Ghz 

4 GB ram

Poczciwy dysk HDD Seagate 750 GB

I GTX 460 768Mb

 

w far cry 3 na maxymalnych płynne 30 fps żadnych ścinek

 

battlefied 3 mapy 64 graczy i ustawienia low / medium + 1680x1050 średnio 45-55 fps też bez ścinek 

 

Wiec jest to wręcz dziwne że tobie się coś ścina 

Link to post
Share on other sites

 

W grach takich jak: Battlefield 3 oraz FarCry 3 mam masakryczne spadki do 30fps

 

Bf3 działa na ustawieniach Ultra 4xMSAA z maksymalnymi spadkami do 45 FPS przy 64 graczach

 

Fx ogólnie nie nadaje się od gier

Bardzo lubię takie wartościowe odpowiedzi :)

Ogólnie nie nadaje się do gier ale w bf 3 radzi sobie bardzo dobrze .A odpowiedz taka sama jak i dane.

Wyłącz msaax4

Link to post
Share on other sites

Mialem  to samo przy 7970 GIgabyte + Phenom II 1090t 4GHz, szczególnie na mapie Szturm na karkand 64osoby, po zmianie na i5 3570k problem zniknął. 

 

Zobacz wykres wstawiony przy tym temacie przez użytkownika BAKAK

Sam robił testy na własnych procach

http://forum.benchmark.pl/topic/77010-podkr%C4%99cenie-phenoma-ii-955-be-a-p%C5%82yta/page-4

 

Zobacz jaki "przepaść" "nie całe 7fps -  w BF3 przy 64 graczach dzieli 3570K@4,3 i Phenoma II 4.0GHz.

 

Kolega coś ma z systemem. Ja dokładnie na jednym HD 7970 i PII 965BE @3,9GHz mam wszystko na full i BF3 chodzi pięknie przy max ustawieniach na FHD. Na kanałach w BF3  przy 64 graczach mam często prawie 100FPS.

Średnio z 80, czasem przytnie do 70fps.

 

Ta gra bardzo siedzi na GPU. Wystarczy do niej w zupełności 4 rdzeniowy Phenom i dobra grafa już nie mówiąc o FX 8350.

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...