Skocz do zawartości

Specyfikacja 5830.


Recommended Posts

Sorki zapomniałem, ale i tak nie jest tak źle, po podliczeniu tego wszystkiego na pewno wyjdzie gdzieś między 800-900zł. Z tą konkurencją póki co jej nie ma ale jak nvidia zaprezentuję swoje nowe produkty to na pewno AMD spuści ceny. Przecież AMD słynęło z kart graficznych tańszych niż nVidia prócz HD5970 i miejmy nadzieję, że nie nic się nie zmieni w tej sprawie.

Link to post
Share on other sites

zmieni się. Najpierw podrożeje 5850 żeby zrobic miejsce 5830 za 900zł. Nie podrożeje jakoś strasznie bo ok 100zł :P

Nvidia jest w ciemnej du..ie, gdyby naprawdę dysponowała produktem w jakikolwiek sposób konkurencyjnym dla radeonów juz dawno byli bysmy bombardowani słupkami wyników, testów itp. Na razie pokzuje nam atrapy, jakies technodema i nie robi nic aby zachęcić potencjalnych nabywców kart z serii 58xx do czekania na Fermi. Na rzie wiadomo tylko tyle że układ będzie wielki , prądożerny, gorący, drogi, i może wydajniejszy o 20% od radeona 5870.

Tak wogóle nie wiem czy zauważyliście ale luty przyniósł nam podwyzki cen (i5 w ramnecie z 684 na 730, drożeją 5850ki i płyty główne), jest to o tyle ciekawe że przyjeło się iż lutym (zaraz obok miesiecy wakacyjnych ) jest najlepszym okresem na kupno sprzetu.

Link to post
Share on other sites

Szkoda ze Fermi tak się spóźnia bo ceny były by dużo niższe ,była by jakaś konkurencja,a tak to cena za rzuca 750zł w Polsce,gdyby była konkurencja ta grafa stała by coś w okolicach 650zł poprawcie mnie jeśli się mylę

Link to post
Share on other sites

Szkoda, bardzo szkoda. Sporo ludzi teraz by kupiło te karty. No ale lepiej, żeby oddali dobre i sprawny produkt, a nie jakieś buble.

 

Poza tym ciekawe skąd biorą się te problemy. Architektura jest, 40nm działa. Więc tylko kwestia powyłączania części rzeczy z rdzenia 5850. A przecież AMD jest w tym bardzo dobre :menda: (spojrzeć choćby na procesory). Dlatego dziwna sprawa. Oby to nie było celowe zwlekanie w celu:

1) Wyprzedania 4890

2) Zysków na 5850/70

Chociaż wątpię, żeby im to się opłacało - głównie z powodu drugiego zdania w tym poście.

Link to post
Share on other sites

torture po co zmieniać 4890 na 5830? Przecież to bedzie podobna wydajność. Nie lepiej do 5850 dozbierać? W 4890 jest możliwość ręcznego zmniejszenia taktowania pamięci na 2100mhz (4x 525 w CCC), więc jak ktoś akurat nie gra spokojnie może jeszcze zmniejszyc pobór prądu w 2D i temperaturę, co prawda nie do poziomu 5850 ale zawsze. Właściwie to nawet zmieniać 4890 na 5850 nie ma sensu jeśli ktos nie zamierza robic na 5850 konkretnego oc (1000mhz/4xxxmhz)

Link to post
Share on other sites

Mam tak zrobione :) Komp bierze 130W w idle po tych różnych kombinacjach - bez tego ponad 180W. Jak na 965 i 4890 nie jest źle. Wydajność większa nie jest mi potrzebna w sumie, dlatego 5850 raczej odpada. Mnie interesuje cena tego 5830 i to czy pojawią się jakieś fajne niefererenty. Wiesz jak to jest, sam masz tak, że Cię swędzi :menda: Jakbym za dopłatą 100zł mógł mieć 5830, to może bym się skusił :)

Link to post
Share on other sites

No ja wiem o czym Ty mówisz, najlepiej doradza się komus a samemu od jakiegoś tygodnia do radeonów msi 5850 się usmiecham :menda: (taki ładny bez głupiej nalepki i taki batmanobilowaty, eh) Ale jakos nie mogę się zebrać na kupno 5850ki i sprzedarz 4890. Ni jak finansowo się nie kalkuluje. Dopłacac 500zł? Bez sensu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...