Skocz do zawartości

Specyfikacja 5830.


Recommended Posts

Ja myślę, że to będzie to samo co 5850, tylko dadzą ciut mniejsze napiecie na GPU i ustawią taktowanie na 600-625 MHz. No ale zobaczymy jak to będzie. Mnie ta karta mocno interesuje ;)

A cała seria 58xx nie ma możliwości programowej regulacji napięć? Jeśli tak taki zabieg byłby strzałem we własne kolano, sprzedaż 5850 spadłaby bardzo mocno.

 

ja również się czaje jak Torture.Myślicie że dobrze będzie się zgrywała z moim c2d e7500 2.93 po OC ok.3.60ghz?

Tak. :menda:
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o HD5830 na PC to nie wiadomo kiedy będzie premiera tej karty bo AMD wykryło problem podczas testów jakościowych http://pclab.pl/news40826.html. Podobno druga data to 5.02 czyli jutro. Ale czy to prawda :menda:

Wracając do tematu jak chcecie porównajcie ją z ATI Mobility Radeon HD 5850 http://www.amd.com/us/products/notebook ... specs.aspx. Tutaj już są DDR5 i oczywiście też będą DDR3.

Link to post
Share on other sites

haha chłopaki to co ponad polowa benchmarka zaczyna się czaić na radka 5830 no to i ja się dołączę hehe,a mówiąc tak poważnie to ta mobilna grafa jest naprawdę wysokich lotów jak na laptopa,mam nadzieje ze do desktopa nie okroją ja z szyny pamięci.jak cena będzie w granicach 700-800 wolałbym te 700 to se sprawie badz poczekam az spadna ceny 5770 i kupie se najwyżej dwie chodź wolałbym, mieć 5830 i po jakimś czasie dołożyć 5830 ale czy uciągnie proc mi 2 takie grafiki co wy na to? amd x3 710 @3.7ghz,próbowałem do 3.9 i się udało ale nie stabilnie szło,wiec 3.7 zostanie.Pozdrówka jutro się dowiemy wszystkiego miejmy nadzieje :P

Link to post
Share on other sites

Ale to żadna tajemnica przecież, żaden "puzzler". Wydajność w Vantage Performance wg benchmark:

 

4890 -> 10300

5850 -> 12600

5870 -> 16070

 

Więc 5830 musi mieć od ~10000 do 12000. AMD przecież nie zrobi karty szybszej niż 5850. Więc wydajność można sobie samemu odgadnąć :P Pobór prądu jak w 5800 i głośność pewnie też. Dlaczego tutaj miałoby się coś różnić?

 

Jedyna zagadka i niewiadoma i przy okazji główny czynnik jak bardzo ta karta będzie udana, to cena. Więc ja czekam tylko i wyłącznie na te informacje ze sklepów :P

Link to post
Share on other sites

Czyli musimy poczekać na to aż poprawią wszystkie błędy, cenowo też droga nie będzie bo wyniesie na dzień dzisiejszy 239$=ok.700zł. Podobnie jak dzisiaj niektóre HD4890 i HD5770.

Uwzględniłeś marże sklepów i vat? :P
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...