Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy wie ktoś może z jaką max częstotliwością przy jakim napięciu da się ustawić na i5 750 te A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz Xtreme Series

Poco chcesz podkręcać te pamięci? To nie daje zupełnie wzrostu w codziennym użytkowaniu komputera.

A podkręcić je może się uda o 100-150MHz ale tu będzie już potrzebne napięcie 1.9-2.0V.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli Ci się podoba i pasuje Ci jej cena to kupuj. Tylko musisz sprawdzić jak grube są blachy (sama konstrukcja jest z 0.8mm ale wątpię po wcześniejszych dokonaniach AeroCoola by takie były blachy).

Link to post
Share on other sites

Czy wie ktoś może z jaką max częstotliwością przy jakim napięciu da się ustawić na i5 750 te A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz Xtreme Series

Poco chcesz podkręcać te pamięci? To nie daje zupełnie wzrostu w codziennym użytkowaniu komputera.

A podkręcić je może się uda o 100-150MHz ale tu będzie już potrzebne napięcie 1.9-2.0V.

 

Nie miałem na myśli podkręcania trochę źle się wyraziłem, chodzi mi z jakimi ustawieniami standardowo te pamięci będą chodzić? Bo 2000 Mhz to chyba przy 1,8 V chodzą a na i5 750 tyle nie może być....

Link to post
Share on other sites

Pewnie pójdą na 1333MHz CL9. Chyba, że XMP sam się aktywuje - tego nie wiem. Ale tak czy inaczej, to nie ma żadnego znaczenia na jakiej częstotliwości będą działać. Ustaw nawet na 1066 - brak jakiejkolwiek różnicy. Moje chodzą na 1066 i jest pięknie :)

Link to post
Share on other sites

Standardowo pewnie 1333MHz CL9 1.5V (przeważnie takie są zapisane wartości w SPD).

 

Bo 2000 Mhz to chyba przy 1,8 V chodzą a na i5 750 tyle nie może być....

Może, może. Kontroler pamięci w s1156 nie jest już wrażliwy na tak zasilane pamięci.
Link to post
Share on other sites

Te A-Daty bez problemu, one mają standardową wysokość. Problem może pojawić się dopiero przy pamięciach z wysokimi radiatorami jak OCZ Reaper, Patriot Viper.

No nie wiem. Mugena nie miałem, ale przy Zalmanie Queiet nie dało się wsadzić pamięci w pierwszy bank).
Link to post
Share on other sites

1.Intel Core i5-750 2.66GHz 725zł

2.MSI P55-GD65 539zł

3.A-Data 2x2GB 2000MHz CL9 Xtreme Series 399zł

4.Scythe Mugen II Rev.B 175zł

5.SilentiumPC Gladius 600 Window PB 239zł

6.Sapphire HD 4890 Vapor-X 1GB 734zł

7.OCZ ModXStream Pro 500W 265zł

8.Samsung F3 500GB 185zł

 

Będziesz zadowolony, do tego dokupisz sobie dwa wentylatory EKL Föhn120 Wing Boost które zapowiadają się na bardzo wydajnie oraz ciche wszystko będzie w kolorze niebiesko-czarnym więc ładnie. Procesor podkręcisz sobie na 4GHz i ustawisz pamięci na 2GHz CL9.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

jeszcze mam pytanie jedno. odebralem już zestaw ale mam plombe :roll: hmmmmm a korci mnie zajrzeć do środka!!! po co ta plomba skoro składałem na części i każda cześć ma gwarancje!wiec pyt do ogon które składały pc w esc! mogę zajrzeć do skrzyni bez poniesienia konsekwencji? :roll:

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...