Skocz do zawartości

Lodówka Nowaja


Recommended Posts

@Up

 

Ale to samo robią GTXy więc z czym do ludzi?

Czepiasz się, że 290-tki są gorące, a jak było z 7970?

tempy pod 90 st szły na referentach, autorskie konstrukcje poprawiły ten stan rzeczy. Jak Ci nie odpowiadają to zawsze można kupić referenta lub autorską konstrukcję - jak kto woli - i zmienić mu chłodzenie na Accelero. Ja tak zrobiłem z referencyjnym ASUSem 7970 i temp na gpu spadły nawet o 30st!

 

Najlepiej byc malkontentem i psioczyc na to że seryjnie/masowo produkowany towar ma jakieś niedoskonałości, bo przecież żyjemy w kraju konsumpcjonistów, którzy "wykładają kasę i ma działać".....Czyż nie?

 

Litości!

Link to post
Share on other sites

Sorry, ale pierniczysz bzdury i to srogie.

 

Biorąc pod uwagę, że marzeniem sporej części graczy w tym kraju, ale pewnie i na świecie, są obecnie karty pokroju GTX'a 760, to GPU kosztujące 2-2,5x tyle powinno nie tylko działać. Powinno również, za przeproszeniem, zrobić na powitanie laskę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
i zmienić mu chłodzenie na Accelero

 

I zrobi się z tego mało opłacalna karta. Ja nie chce płacić za GPU średnia krajowa i dodatkowo kupić chłodzenie za xxzl tracąc przy tym gwarancje aby karta spełniała moje oczekiwania. 

Link to post
Share on other sites

@Nowaj

 

To, że nasze oczekiwania są większe to nic dziwnego i bardzo dobrze, tyle że producenci mają to w du**e, szczególnie, że ten cały szajs nadal się sprzedaje :P

 

@dodo24x

 

Czyli to samo można powiedzieć o CPU, który staje się mało opłacalny bo trzeba do niego dokupić wypasione chłodzenie, żeby utrzymać zdrowe temp po OC.

Gdzie tu logika?

W przypadku CPU i konieczności wymiany seryjnego chłodzenia już jest wszystko cacy, ale w przypadku kart graficznych..NIE?

 

Litości  :roll: 

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale to samo robią GTXy więc z czym do ludzi?

 

Tak, ale tylko w przypadku gdzie zakleisz im wentylator, R9 290 czy 290X w dobrze wentylowanej budzie z wentylatorem na auto sie smaza. Mowa rzecz jasna o referentach.


 

 

instalacja chłodzenia na CPU nie przekreśla jego gwarancji

 

Slusznie prawisz, aczkolwiek niektorzy producenci GPU nie zwracaja uwagi na zmiane chlodzenia przy reklamacjach gwarancyjnych :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma w sprzedaży GPU OEM bez dołączonego chłodzenia, instalacja chłodzenia na CPU nie przekreśla jego gwarancji, litości.... 

 

Jak spali Ci się procek i się przyznasz, że zmieniłeś mu chłodzenie, a na dodatek go kręciłeś, to też nikt Ci gwary nie uzna :P

 

Tak, ale tylko w przypadku gdzie zakleisz im wentylator, R9 290 czy 290X w dobrze wentylowanej budzie z wentylatorem na auto sie smaza. Mowa rzecz jasna o referentach.

 

 

 

Slusznie prawisz, aczkolwiek niektorzy producenci GPU nie zwracaja uwagi na zmiane chlodzenia przy reklamacjach gwarancyjnych :)

NIe prawda.

Mam teraz na testach niereferencyjnego GTX770 od Zotac. I łapie piękne tempy pod 90 st i więcej.

 

Co do zdejmowania chłodzeń z kart graficznych, to zdarzyło mi się to nie jeden raz, również kilkukrotnie wysyłałem takie grafiki na gwarancje i jeszcze nigdy nie miałem sytuacji żeby jej nie uznali :D  

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak spali Ci się procek

 

Nie słyszałem o przypadku uszkodzenia proca przez OC od kilku lat.

 

 

 

że zmieniłeś mu chłodzenie

 

Jak kupi proca bez BOX'owego coolera to co miał zmieniać ? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak, wszyscy producenci CPU zezwalają jednak na taki zabieg, porównanie jest wiec nie na miejscu

Z tym sie niesprzeczam, chcialem jedynie doprecyzowac Twoja wypowiedz ;)


 

 

I łapie piękne tempy pod 90 st i więcej.

 

Ale sie nie downclockuje wydajac z siebie 45 dBA halasu...

Link to post
Share on other sites

No ale kto komu każe kupować referenta ?

Wystarczy kupić wybrany model R9 z niereferencyjnym chłodzeniem.

Tutaj macie 290X

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_radeon_r9_290x_windforce_3x_oc_review,11.html

Tutaj 290 od Sapphire

http://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2013/12/temps3.png

http://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2013/12/temps3.png

68c podczas gier

76 w FurMarku

Jaki to piekarniki ?

 

Bakak ma rację.

Ludziom się GTX-y 770 gotują więc bez przesady z tym chłodem na zielonych.

http://forum.benchmark.pl/topic/114250-asus-geforce-770-gtx-oc-przegrzewa-si%C4%99/

Ja mam 7970OC od Gigabyte i karta w wyciszonej Define XL R2 nie przekracza mi 62c.

Nowaj także miał 7970 od Gigabyte - może napisze czy mu się gotowała ?

 

Wystarczy poszukać i wybrać dla siebie odpowiedni model.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...