Skocz do zawartości

Lodówka Nowaja


Recommended Posts

Strasznie wysokie napięcie :o  :/ 

Coś mi się nie chce wierzyć, żeby procesor aż tyle "papu" potrzebował do 4,5GHz

Przy 4.5GHz na 1.250V powinien iść od strzała, bez żadnych kombinacji z szukaniem optymalnie niskich napięć.

Ale jak zwykle przy OC, to tylko teorie... A to, że ja tak mam nie oznacza, że u Ciebie będzie tak samo.

 

Aktualizowałeś bios?

I trochę z innej beczki. Jak masz win7, to koniecznie musisz mieć Serwis Pack 1. Ale pewnie o tym wiesz ;)

Link to post
Share on other sites

4,2 GHz na 1,25V - 4 godziny w Prime95, zero problemów, maksymalna temperatura 81 stopni, wentylatory na minimum. Chyba nie będę już więcej kombinował, bo nie uśmiecha mi się kolejne odzyskiwanie systemu.

 

4,5GHz zostawię sobie do smarków, wyżej nie mam raczej co próbować. Cieszę się, że zdecydowałem się na H220, bo nie wiem, jak wyglądałaby temperatury na powietrzu...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie miałem czasu w nic pograć.

 

Smarki robiłem przy 4,5GHz i wentylach na maksa, temperatura w 3DMarku 06 dobiła do 88 stopni :/

 

 

 

Tzn ? 

 

40% - 5V 

Link to post
Share on other sites

Ale co się dzieje jak na addaptive przy 4.5GHz włączysz OCCT, aż strach się bać... %-)


Ja u siebie przy 4.5GHz mam ustawione na sztywno 1.24V. Ale i tak podczas pełnego obciążeni CPU płyta dodaje mu jeszcze 0.02V.

Przy 1.26V na sztywno, mogę zrobić stabilnie 4.6GHz.... Wyżej to loteria (u mnie)... :( 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wolno używać syntetyków przy addaptive.

 

Należy, bo pokażą prawdę.

 

Na codzień zostawiłem x42 przy offsecie +0.02V i dzięki temu napięcie jest poprawne (1,19-,20 max).

 

Napięcie auto jest dobre do pewnego stopnia. Po przekroczeniu określonej granicy (w moim przypadku powyżej x41) kontroler napięć na pohybel ustawia 1,38V.

 

Jeśli chodzi o fixed to moim zdaniem nadaje się tylko do pokazówek, a nie zostawienia na stałe. Przy ok. 1,36V nie miałem problemu ze stabilnym x47 (napięcie wklepane na oko - nie mam ochoty szukać niższego): http://imageshack.us/a/img43/19/pk4y.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...