Skocz do zawartości

Czy warto zamienić LG 2X na LG L9?


Recommended Posts

Cześć, 

ostatnio bardzo denerwuje mnie mój 2X i myślałem nad jego zmianą, ale za gotówkę nie ma nic sensownego, a z drugiej strony szkoda mi teraz dawać dużo kasy za telefon. Akurat za pół roku kończy mi się moja długoterminowa umowa z Plusem i mam możliwość wziąć sobie LG L9.

 

Ogólnie dla nowych jest za 329 zł w OMG 55 zł więc ja będę mieć pewnie jakąś zniżkę. Myślę, że te 300 zł mogę dać za telefon jeśli zaoszczędzę sobie nerwów i ciągłego modowania żeby tylko jakoś działał...

 

Na pewno jak dla mnie na plus jest ekran w L9 bo ma 4,7 cala, tylko nie wiem teraz czy IPS jak w 2X, bo uważam, że jest świetny, lepszy od Amoledów.

Procek w zasadzie na równi, oba po 1Ghz, a ta TEGRA z 2X to taka dobra wcale nie jest.

RAMu więcej ma L9 więc ogromny plus dla niego

 

Co byście mi polecili? Mogę dać góra 400 zł i abo max 55 zł na miesiąc. Możecie proponować jakieś alternatywy najlepiej z Plusa i T-Mobile, bo tam można pół roku wcześniej przejść (nie wiem jak to wygląda, ale przyjmijmy, że tak jest).

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Jako że jestem posiadaczem L9 mogę ci go z czystym sercem polecić i powiedzieć że warto zmienić. Duży bardzo ładny ekran wykonany w technologii IPS ,mocna bateria jak na tej klasy sprzęt, telefon chodzi bardzo płynnie bardzo dobrze zoptymalizowane oprogramowanie i aktualne bo nie dawno L9 dostał JB 4.1.2!  Do tej kwoty co podałeś to chyba nie ma alternatyw :)

Link to post
Share on other sites

Kloc to może dla ciebie, jak dla mnie 2X jest za mały i ma za mały ekran...

Dla mnie dobry byłby Note II, ale raz, że drogi, dwa Android więc jeśli miałbym dać tyle za Androida to wziąłbym iPhone`a.

 

A powiedzcie jak wygląda sprawa z grami? Przycinają się? Bo oglądałem na YT filmik i Vice City na L9 przycinał na niezbyt wysokich ustawieniach, a na moim 2X jest płynny mając wszystko na maksa.

 

A czujnik światła, a w zasadzie jego brak mocno przeszkadza?

Link to post
Share on other sites

A powiedzcie jak wygląda sprawa z grami? Przycinają się? Bo oglądałem na YT filmik i Vice City na L9 przycinał na niezbyt wysokich ustawieniach, a na moim 2X jest płynny mając wszystko na maksa.

 

Nie mam zainstalowanego Vice City ale mam GTA 3 i chodzi płynniutko ale z tego co czytałem na forum to po aktualizacji do 4.1.2  Vice City chodzi o niebo lepiej :)

 

 

A czujnik światła, a w zasadzie jego brak mocno przeszkadza?

 

Mnie to w ogóle nie przeszkadza gdyż na pasku mamy suwak i w każdej chwili można sobie ustawić jasność ekranu. Wiadomo czujnik światła przydatna rzecz lecz nie niezbędna :)

 

 

L9 kloc,

 

 

Kolega chyba nie widział kloca :) Ten kloc za to jest cienki jak d..a węża i bardzo lekki bardzo fajnie leży w dłoni!

Edytowane przez arunia19
Link to post
Share on other sites

 

Wiadomo czujnik światła przydatna rzecz lecz nie niezbędna

Dokładnie. Ja w poprzedniku (Omnia 2) mam taki czujnik, ale w zasadzie nie korzystałem z niego. Tutaj mam ustawioną jasność na 56% i w zupełności wystarcza.

Link to post
Share on other sites

Kurcze sam juz nie wiem, w zasadzie to nie gram na telefonie, ale na YouTube widzę, że gry przycinają.

Ja z czujnika korzystam cały czas, no ale jeszcze bym przeżył jego brak.

Będę musiał jeszcze przemyśleć sprawę.

 

Teraz widziałem na YouTube, że ten telefon umie odpalić filmy mkv 1080p, to prawda? Bo często oglądam filmy na telefonie, a 2X na mkv przycina.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

 

że ten telefon umie odpalić filmy mkv 1080p

Mnie zawsze zastanawia, kto ogląda filmy fullHD na ekranie o rozdzielczości 800x480 lub podobnych? Nie dość że nie widać żadnej różnicy między nimi a tych w HD to przecież jest ograniczenie systemu plików fat32 do maksymalnie 4gb wielkości pliku.
Link to post
Share on other sites

Kartę pamięci można mieć w nfts, jeżeli mam filmy w FHD to co mam zrobić?

A to, że potrafi odpalić filmy mkv to tylko zaleta.

 

Poza tym to temat nie o zasadności używania telefonu do jakiś celów tylko czy te cele potrafi spełnić.

Proponuje nie udzielać się w tym temacie jeżeli nie ma się nic do powiedzenia zasadnego na zadane pytania...

 

 

PS. Ja jakoś lubię oglądać filmy na "tak małym ekranie". Chociażby programy/seriale np. przez TVN Player

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Kolega widział kloca, ale na prawdę telefony tego typu nie są zgrabne choćbyś nie wiem co zrobił.

Oczywiście wedle gustu, mi osobiście brakuje high endu z ekranem około 4 cali, tzn. mocne bebechy.

Link to post
Share on other sites

 

Teraz widziałem na YouTube, że ten telefon umie odpalić filmy mkv 1080p, to prawda? Bo często oglądam filmy na telefonie, a 2X na mkv przycina.

 

Tak odpala pliki Full HD i radzi sobie z tym lepiej niż mój netbook Acera  :D Ale sensu oglądania na telefonie nie widzę. Co do przycinania gier pokaż te filmy które oglądałeś. Na forum android masz temat jakie gry odpala L9 jest tego dużo i większość chodzi bardzo dobrze !

Link to post
Share on other sites

Ja nie twierdzę ze źle działają gry, może filmiki były ze starego softu, nie wiem. Asphalt 7 działa płynnie? Bo jak to działa to działa wszystko :D

 

A iPhone to moim zdaniem najlepszy telefon. Pomimo swoich dwóch rdzeni działaniem powala wszystkie high endy na Androidzie, podobnie jak dla mnie lepsze są Lumie, ale na Windowsa jest mało aplikacji i gier.

 

Czyli wy mówicie żebym zmienił?

Link to post
Share on other sites

 

Asphalt 7 działa płynnie?

 

Tak po aktualizacji do 4.1.2 płynność tej gry się poprawiła i jest według mnie jest w pełni grywalna. Akurat ostatnio miałem okazje testować Asphalt 7 na iphonie 4 i płynnością raczej nie powalił podobnie chodzi jak na LG albo i ciut gorzej!

Link to post
Share on other sites

 

Tylko, że iphone jest o dwa lata starszy od LG

 

A no prawda tyle że aplikacje i gry na androida są słabo zoptymalizowane bo ileż jest tych telefonów z androidem a iphonów jest tylko kilka i mimo że taki IP4 ma jeden rdzeń to wiele gier chodzi na nim tak sam albo płynniej niż na urządzeniach wiele szybszych z androidem. 

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak się zdecyduje na L9. Widziałem film na YouTube z Vice City na JB i na maks detalach działa podobnie jak na moim 2X. W zasadzie to wygląda jakby miał kilka klatek mniej, ale mój za to co kilka sekund łapie przycinke wiec wychodzi na to samo.

Link to post
Share on other sites

Myślałem, ale po prostu nie mam kasy na telefon. Mam inne wydatki na głowie, a temat L9 się pojawił tylko dlatego, że kończy mi się umowa i zaczynają ciągle wydzwaniać z ofertami.

 

PS. Ma ktoś z was naklejkę Morpho skin? Daje to fajny efekt, czy niezbyt?

Link to post
Share on other sites

Moze warto tez wziac pod uwage samsunga galaxy s2? Sam osobiscie go posiadam i nie moge powiedziec nic zlego na jego temat, a w dodatku mozemy podpinac host usb i podlaczyc dysk przenosny lub pendrive :-) sam z tego duzo korzystam. Wiec moze rozwaz taka mozliwosc bo ten telefon ma duzy potencjal

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...