Skocz do zawartości

CL9 + ????


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez RaaKoo,

Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanko , otóż mam pamieć cl9 8GB 1600mhz i czy jeśli dokupie ram z innym opóznieniem (10 lub 11 oczywiście też 8gb) zadziała w duall>>??

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

potrzebuje konkretnej odp ?? żeby się nie okazało że nie działa i kasa w błoto (btw. firma mojego ramu to nanya elixir nie wiem czy będzie ta sama firma ze względu na ceny )

Link to post
Share on other sites

sporo zdrożały wiec z ceną średnio , mówicie że jak wezmę identyczą(firma itp) jak mam to na 100% bedzie chodzić czy też jest jakieś ale  

Edytowane przez RaaKoo
Link to post
Share on other sites

 

Częstotliwości muszą być takie same inaczej nie będą działać.

Nie muszą, opóźnienia też. Po prostu pomięć o wyższej specyfikacji będzie działać z ustawieniami słabszej. Obie pamięci muszą działać z tymi samymi ustawieniami co nie znaczy, że obie muszą mieć identyczną specyfikację, lepsza pamięć będzie równana do gorszej i nie powinno być żadnych problemów.  

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, niemniej na takim "dowgrade" traci się zamiast zyskać. CL11 dla pamięci 1600 to już sporo, zapewne będą wtedy wolniejsze od np. 1333 CL9. Także radziłbym szukać raczej pamięci CL9, przy wyższym taktowaniu można sobie pozwolić na wyższe opóźnienia ale przy podstawowym 800Mhz nie warto. Co nie zmienia faktu, że da się połączyć takie pamięci i będzie to działać.    

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

ok dzięki zamówiłem ten sam ram który juz mam , drożej wyszło z obecnymi cenami ale lepiej dopłacić kilka naście zł i mięć pewność , pozdro 

 

ps.( cena przez około 2 miechy wzrosła około 25%) masakra  nanya elixir  z 155zł do 199zł i to w hurtowni !!! ehhhh w sklepie około 220zł wzwyż .... 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...