Skocz do zawartości

Bioshock infinite -pytania, problemy...


Recommended Posts

Witam, temacik z ogólnymi wrażeniami z tej genialnej gry, szczęka na podłodze i system roz hmhmh ny... Mam tylko jeden problem, który skutecznie mi psuje wrażenia z gry, mianowicie V-sync, kiedy go włącze klatki potrafią spadać do 30 w dziwnych miejscach, natomiast kiedy jest wyłączony mam między 55 a 70 fps a grafa się grzeje i okropnie buczy, a do tej gry jednak wymagana jest cisza i skupienie, ma ktoś pomysł jak temu zaradzić|?

Link to post
Share on other sites

Przy v-sync klatki muszą wpadać w momencie odświeżania monitora. W momencie gdy masz 55 FPS nie jest w stanie wypełnić wszystkich, więc puszcza klatkę co drugi cykl. Żeby v-sync działał dobrze komputer musi mieć moc, żeby utrzymać te 60 FPS.

Link to post
Share on other sites

dodam, że problem następuje zwłasza w zamkniętych lokacjach kiedy fps podskakuje do wyżej niż 100



czyli co? pomoże obniżenie detali plus V-sync?



poza tym na ultra te dropy fps niżej 60 są rzadkie i mają charakter stutteringu aniżeli lagowania



ustawiłem sobie chłodzenie grafy na sztywno w msi na 40% i gram bez V-sync, jest cicho płynnie, a grafa ma 74 stopnie więc wytrzyma :)

Link to post
Share on other sites

Gdzie u was był numer seryjny gry?

 

Przeszukałem wszystko co było i nie mogę znaleźć  :/

 

@Edit:

!!nieaktualne!!

Edytowane przez tarrok111
Link to post
Share on other sites

gra genialna, muzyka zasługuje na  nagrodę nobla, choćby te pierwsze chóry śpiewające chyba hymn USA, aż ciary poszły po grzbiecie, fabuła też porusza poważne kwestie a nie jest to raczej baśń dla dzieci, Elizabeth jak żywa, można ją po prostu polubić jak człowieka, wielka sztuka zrobić aż tak "żywego" NPC-a, ostatnio tak się emocjonalnie angażowałem w grę może 10 lat temu, kiedy grałem w planescape torment i tak przeżywałem losy swoich towarzyszy,  grafika ani zaleta ani wada, miasto jest pięknie zaprojektowane, design poziomów to miód i orzeszki, ale technicznie grafa jest średniawa jak dla mnie, tekstury jak z pierwszego bioszoka, przesadzili z iluminowaniem otoczenia przez co oczy bolą od patrzenia na to długo, no nie jest to graficzny cud, tak samo jeszcze masakra że gra miała potencjał idealny żeby ją rozbudować, wprowadzić zadania poboczne, dialogi z NPC, jakieś alternatywne drogi, a jest to niestety liniowy fps, owszem można dokonać raz na czas wyboru moralnego, ale cały czas idziemy jedną drogą po dużych poziomach gdzie są jakieś skrytki na zapasy, szkoda:/ sumując wszystkie za i przeciw dałbym 8 na 10, nic tylko grać

Link to post
Share on other sites

U mnie też pojawiają się spadki fps bez powodu i w dziwnych miejscach. Sprzętu może najmocniejszego nie mam ale na ustawieniach średnio-wysokich trzyma 60 klatek przez większość czasu. Gra świetna, miasto zwiedzam z bananem na twarzy:) zaglądam też w każdy kąt bo nieraz można znaleźć coś ciekawego, polecam :) 

Link to post
Share on other sites

odpalilem wczoraj giere i mnie zaskoczyla pozytywnie :) nie wiem tylko czemu mam piszczenie w glosnikach co jakis czas ale nie zawsze to wystepuje ?!?!?! co to jest? ; //// tak na detalach doskonalych i full pole widzenia smigam z AA i anizo. czasem scina ale raczej to wina mojej karty juz :P chociaz nie wiem xD

 

gra ogolnie dopracowana ide dalej smigac ;)

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites

Właśnie dziś skończyłem grę i powiem że liczyłem na coś lepszego ale tak dla mnie mocne 8+. Jedynka jest i będzie najlepsza :) Optymalizacja gry jest  jest bardzo dobra średnio miałem 42fps ni nie spadało poniżej 37. Wszytko na max ustawiane prócz vsunc przy 1440x900.

Link to post
Share on other sites

Mam niezły problem z tą giercą, mianowicie co jakiś czas mam jakieś przycinki. Sprzęt to HD 7950 i proc fx 8350. Do tego jeszcze momentami nie mogę się ruszyć. Duszę wsada i nic :/ . Ktoś też miał takie problemy? Jakieś sugestie stery już przeinstalowane, nie wiem co jeszcze robić, kombinowałem z vsync itp. nic to nie daje.

Link to post
Share on other sites

Trzeba czekać na jakąś aktualizację , która poprawi optymalizację na ten moment nic nie zrobisz.

Ja tam przez całą GRĘ ANI RAZU MI GRY NIE ŚCIĘŁO, a karta to już nie nowość bo 9800gtx i grałem na max detalach :P masz gównoradeona i z tym idą problemy

Link to post
Share on other sites

Ktoś wie, w jaki sposób można sobie ustawić max i min fps w tej grze ? Widzę, że do w pełni płynnego obrazu wystarczy około 40 fps. Zablokowałbym sobie chętnie na 50, aby nie katować grafiki na max.

 

Proszę nie proponować Frame Rate Lock, bo wystarczy, że fps spadnie do 55, a gra od razu go ściąga do 30, strasznie przy tym klatkując.

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...